Skocz do zawartości

[zlot] Stallovy 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Po udanej reaktywacji Stallowych Spotkań w Złotowie czas na kolejną edycję - bo stal rośnie w siłę :devil:

Pierwsza i od razu przyjęta propozycja pozostaje w podobnych, królewsko-bankowych klimatach - Złoty Stok. 

Co do szczegółów - myślę że koronawiruskowa rzeczywistość nie pozwala jeszcze planować konkretów, ale pogadać i owszem. 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymałbym się na razie z terminami. Wiosna jest ryzykowna, bo mogą jeszcze nie zdjąć bana na nocowanie, jesień jest ryzykowna, bo mogą nałożyć go na nowo, powakacyjnie :D 
W wakacje chyba nikt się nie odważy zabronić ludziom wyjazdów, przynajmniej tych krajowych, więc na chwilę obecną jest to najpewniejszy okres. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretyzując - znaczy teoretykując - też celowałbym w okres letni. Pewnie dopiero w rocznicę pandemii, w marcu, może w kwietniu będzie coś więcej wiadomo jak się to rozkręci.

Myślę że wiosenne spotkanie jak najbardziej, w jakiejś innej, bezpiecznej formie i na prywatnej ziemi jak najbardziej, a to o którym mowa tutaj później. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to widzial jeszcze przed koncem czerwca, ale to daltego ze 2021 byc moze bedzie rokiem 2 zlotow stalowych... (?) 

W kazdym razie ja bym proponowal zeby klepac termin zaraz po tym jak znikna bany na hotele i knajpy. I to termin niezbyt odlegly (maj-czerwiec) zanim nie pojawia sie nowe...

Edytowane przez Grizzli
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustalam petycję aby stworzyć tu,  gdy nadarzy się okazja najrychlejszy możliwy termin kiedy spotkanie po prawie i w zdrowiu będzie możliwe i kiedy zbierze się grupka.   Możemy pojechać w Dolny Śląsk i tam zawsze jest fajnie, możemy gdzieś indziej, W zasadzie po Złotowie dobrze było by zrobić Złoty Stok, Złotoryję, Złotniki Kujawskie, Złocieniec, Złotokłos... wymarzone miejsca na złoty. :) Kuć stal w Żelazowej lub Stalowej Woli może być za różowo.

Po terminie najrychlejszym, może ponowimy terminem porychlejszym, potem Rychlebskim, a na koniec przerychlejszym kiedy wkoło... złote ozłocą nas liście.... także w kontakcie! Knuć stalową przygód korby chuć!

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złociutki, ja taką Twoją petycję to ozłocę złotym trunkiem o zachodzie słońca gdy światło złociste zaleje widnokrąg, choć we Złotowie nie byłem, to złotym atramentem zapiszę datę dnia tego złotego, kiedy znów razem w korby pociśniemy ;) 

Na Dolnym Śląsku to trzeba będzie poczekać aż górki odtają po tej bestii ze wschodu, ale może jaka okołomajóweczka w takim razie? 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poetyckie wizje Mości Użytkowników Stalowy Rumaków brzmią wybornie! 

Choć w ciemniejszych stylach, swą barwę od palonych słodów biorących gustuję to nic nie stoi na przeszkodzie aby rogiem z tym szlachetnym trunkiem stuknąć się z kimś kto jaśniejszej barwy trunki lepszymi znajduje. 

Majóweczka jak najbardziej za, ale może centralne południe? Choć złotych miejscowości nie kojarzę to jest jedna na Ż którą na niejednej puszce czy butelce można znaleźć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beskid Żywiecki kocham całym sercem i mam go pod nosem, ale to zdecydowanie nie są góry na zlot, w którym biorą udział głównie rowery sztywne i kilka przełajek. 

Jest taka wioska na samym kraju-kraiczku - Złatna się zowie, a zaczyna się w niej najładniejszy singielek podjazdowy w beskidach - szlak niebieski na Halę Lipowską ;) 

Ale tak jak mówię, to już są góry przez duże GÓ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgadza się, górki konkretne, ale wierzę mocno że tradycyjną, sobotnia całodniową trasę dałoby się jakoś ludzko poprowadzić. 

Kotlina Kłodzka jest zauważalnie bardziej płaska? Albo mniej stroma? Nigdy nie byłem :rolleyes:

Pytanie tak naprawdę jak to podzielić, co na wiosnę, co jesienią. Ja nie ukrywam że nie pogniewałbym się gdyby choć jedno spotkanie wypadło chociaż w centralnej Polsce. Jurę bardzo dobrze wspominam, to chyba tereny które wszystkich singlowych zadowoliły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MikeSkywalker napisał:

No zgadza się, górki konkretne, ale wierzę mocno że tradycyjną, sobotnia całodniową trasę dałoby się jakoś ludzko poprowadzić.

Tak, asfaltami ;) 

 

Teraz, MikeSkywalker napisał:

Kotlina Kłodzka jest zauważalnie bardziej płaska? Albo mniej stroma?

Zdecydowanie, przede wszystkim jest dużo szutrów, nawet na Śnieżnik da się wjechać w całości w siodle i szutrami (no dobra, pod schronisko na Śnieżniku, atak szczytowy to już techniczny szlak) no i Singletrack Glacensis. Także da się tam solidne przewyższenia zrobić, ale wszystko w siodle i po szuterku/polnej drodze/utwardzonym singlu. 

W Beskidach w zasadzie nie ma trasy bez wypychu, a szutry owszem są, ale są to beskidzkie szutry (nieco inna gradacja kamyczków ;) ). 

Teraz, MikeSkywalker napisał:

Jurę bardzo dobrze wspominam, to chyba tereny które wszystkich singlowych zadowoliły. 

Jura jak najbardziej za, tam jest mnogość opcji, dla każdego coś miłego.  Tyle, że tam już byliśmy :) 

 

 

Edytowane przez akkwlsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ma być przyjemnie! Karol wygrałeś los na loterii, odkrywanie Kotliny to Skarb.

Zdecydowanie Beskidy są piękne, ale nie dla naszej gromady, nie kiedy mamy razem się pośmiać bardziej niż dojechać do ostatniego oddechu. 
Możemy pojechać wszędzie nawet na Mazury , jest czas na dzielenie się pomysłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, akkwlsk napisał:

Zdecydowanie, przede wszystkim jest dużo szutrów, nawet na Śnieżnik da się wjechać w całości w siodle i szutrami (no dobra, pod schronisko na Śnieżniku, atak szczytowy to już techniczny szlak)

Brzmi fajnie, nie będę ukrywał że lubię wspinać się do takich miejsc piknikowych ^_^

Z takich lajtowych górek o których piszecie, i fajnych szutrów bez wypluwania płuc ciągle myślę o Beskidzie Niskim, i można by go dla przeciwwagi Kotliny na  drugą opcję zaproponować. 

2 godziny temu, itr napisał:

Karol wygrałeś los na loterii, odkrywanie Kotliny to Skarb.

Cieszę się, byle było kiedy! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MikeSkywalker napisał:

Pytanie tak naprawdę jak to podzielić, co na wiosnę, co jesienią. Ja nie ukrywam że nie pogniewałbym się gdyby choć jedno spotkanie wypadło chociaż w centralnej Polsce.

Ojcze Założycielu, Kamraty od korby, to ja się pojedynczo ostatni raz wtrącę zanim stworzę osobny wątlik.  Będzie tak centralnie że się bardziej nie da: w Łódzkiem - Piątek - tygodnia koniec i początek jak to onegdaj jeden poseł nucił zdaje się być idealny pod ssingla letniego.  Zaczynam powoli szpiegować w tym kierunku...

A spęd stalowy wolą Waszą niech się odbywa gdzie tylko uznacie za najsłuszniejsze / najpaskudniejsze / najbardziej dające po rajtach.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i świetnie.

To skoro lato jest wstępnie rozeznane myślę że wiosnę i jesień możemy podzielić między Kotlinę Kłodzką a Beskid Niski - podobnie oddalonych od skrajnych, południowych krańców. 

Ja się nastawiam na opcję bardziej przełajkową więc w Kotlinie może być emtebe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślołem o zlocie na ziemi Bańskiej, czyli u mnie, w sensie, lasy, drogi, ścieżki, jeziora, tłuczeń, baza, wc, prysznic, sklepy, bar, stacja paliw, kiełbasa śląska, grill, syćko jest.
Jako organizator, zapewniam wikt i opierunek, materacy i kołder starczy dla dwóch tuzinów chłopa.  
IMG_20210119_144910546_HDR.thumb.jpg.6f1c3e5953111dece7162388c10d0cf0.jpg

Obiekt nie podlega kowidowym restrykcjom, nie jest wpisany jako dziedzictwo UneScO, jest parking szczeżony i klatka schodowa, prund, światło, woda, kawa i cher bata, muzyka do białego rana i słodka śmietana. 
Obiekt jest w ciongłej rozbudowie i jego standard zyskuje na prestiżu i wyposażeniu z dnia na dzień.
Termin dowolny, od maja, świątek, piontek i niedziela.

Pozdrow'er

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

W Łodzi jest ciąg wzniesień łódzkich  na północy gdzie były maratony, na przełajowych oponach pędziłem.... także to też jest miejsce arcy ciekawe i na spacer po wspaniałym mieście pełnym przygód i murków, i w ogóle... Także gdy opuszczą nas zakazy spania w podróży łodzią popłyniemy...Ludzie wąskich opon i ubogo napędowi docenią. Wiosenny weekend w pierwszych promykach słońca, jeśli np po  natychmiast po wielkiej nocy  dostaniecie urlopy możemy jednak zgrubieć opony i połączyć Kampinos z Łodzią ze spaniem np w Sochaczewie czy innym ciekawym miejscu typu Skierniewice czy coś po drodze.  Patrzymy na kalendarz pogodę i przepisy. Majówkę można już w górach jako drugi punk problamu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Łodzi mam rowerowy sentyment, wiadomo że to miasto mocno rowerowe, ale nawet pomijając to pamiętam przedwiruskową zimową eskapadę na przymiarkę Muirwoodsa, która zakończyła się powrotem zatłoczonym pociągiem (kibice jadący do Zakopanego) z nieco innym rowerem :D 

Zanim jednak doczekałem się na pociąg powrotny zwiedziłem kawał miasta i podmiasta i są to tereny które jeszcze nie raz odwiedzę, bardzo ciekawe jak pisze Marek. 

A jak się ta historia zakończyła chyba wszyscy wiecie - Marin i tak się pojawił, i jest póki co ulubioną stalą "onebikefitsallterrain" :wub:

@Sobek82 Ziemia Bańska jak najbardziej, tylko to trzeba dwa dodatkowe dni supłać na dojazd z tych 26-ciu. Kaziu też się odgrażał spotkaniem więc może jakiś wspólny grill z kiełbasą śląską ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...