Skocz do zawartości

[2500-3500] MTB na kołach 29


Mooolek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udało mi się juz Was wciągnąć w dalszą dyskusje więc proszę powiedzcie mi czy zdecydowanie się na Krossa Esprit 6 za cenę 3199 to sluszna decyzja ? Jeśli dobrze wszystko zrozumiałem posiada powietrzny amortyzatory, sztywną oś i napęd Sram 1x12 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Krossa.
Ujeżdzałem ( i nadal mam) Esprit B3, przejechał troche maratonów w PB i Mazovi. Dostał nowe lżejsze i sztywniejsze koła.
Był na napedzie 3x10 i z amortyzatorem Santour XCR. W Esprit B6 jest nowoczesniejszy napęd 1x12, jest powietrzny amortyzator.
Brak sztywnych osi bym wybaczył. Traperowanej główki ramy też. A Sram SX czy tam NX ne jest jkimś drogim w obsłudze napędem.  A daje frajde napędu 1x12.
Kolejny rower mam na Sram 1x12  - z powodu zimy i Covida dopiero znikomy przebieg jakieś 100 -150 km i jak na razie zadowolenie z przesiadki na 1x12 Srama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Godzinę temu, Mooolek napisał:

Nie udało mi się juz Was wciągnąć w dalszą dyskusje więc proszę powiedzcie mi czy zdecydowanie się na Krossa Esprit 6 za cenę 3199 to sluszna decyzja ? Jeśli dobrze wszystko zrozumiałem posiada powietrzny amortyzatory, sztywną oś i napęd Sram 1x12 

Esprit 6 nie ma sztywnych osi, z tego co widzę w katalogu nie ma także taperowanej główki ramy. Napęd Sram jest, ale przerzutka tylna SX jest zauważalnie gorsza od NX ponieważ nie ma kółeczka zmniejszającego opór.

O ile brak sztywnych osi w tej kwocie jestem w stanie zrozumieć i przeżyć tego SXa, tak brak tapera to dyskwalifikacja ramy z możliwości dalszego rozwoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traperowana główka daje lepszą sztywność - ale nie sa to kosmiczne różnice. Sztywne osie poprawiaja tez mocowanie koła.

Jednak przy dobrym szybkozamykaczu lub zamknięciu na imbus też spełni swoje zadanie. jednak w kwocie do 4 czy 5 tysiecy radzej nie bedzie jakiś mega sztywnych kół.

Do dyskusji jest czy w tej kwocie na siłe szukać ze sztywna osią i taperowaną główka a inne komponenty mieć lipne i z lipnych materiałów. 

Aby mieć to wszystkow tej kwocie to trzeab by iśc w używki. wówczas już może być sztywna oś, naped XT lub GX, tulblessy, sztywniutkie koła i hamulce Mt 500 lub wyżej.

A to już jest jakas loteria i zawsze jakiś element bedzie do poprawki.

poszukam jeszcze czegoś do 3,5 kPLN - może uda sie trafić coś na sztywnych osiach i trapered

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Teraz, Saszkiner napisał:

Traperowana główka daje lepszą sztywność - ale nie sa to kosmiczne różnice. Sztywne osie poprawiaja tez mocowanie koła.

Tu nie chodzi już o sztywność, a o możliwość zmiany widelca w przyszłości na coś lepszego. Nic z wyższej półki nie kupisz bez rury taper.

Z propozycji w okolicy 3500 zł jest wspomniana Merida Big Nie 300. Przynajmniej ma zwężaną główkę ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...