Skocz do zawartości

[Błotniki] Merida Silex - SKS Bluemels


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Niedawno kupiłem Silexa 300 i chciałbym do niego kupić błotniki SKS Bluemels Matt 28". Aktualnie posiadam opony 700x38c. Niestety nie jestem pewien jaki rozmiar będzie pasował. Z tego co wyczytałem, to rozmiar błotników 45 może być za mały do tych opon i warto iść w kierunku 53, ale nie jestem pewien, czy 53 zmieszczą mi się w ramie. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tymi błotnikami w ramie Silexa i jest w stanie podzielić się spostrzeżeniami?

Może ktoś z was jeździ z nimi na co dzień? Jak się sprawują? Czy hałasują w tej konkretnej ramie?

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 powinny wystarczyć spokojnie, z tego co ja pamiętam to zalecają żeby po 3mm z każdej strony zostało. Szersze trochę spaskudzą rower. 

Nie pamiętam jakie miałem u siebie, kojarzę że właśnie 45mm z oponami 37c. Muszę poszukać jakiś zdjęć, bo rower rozebrany, błotniki zostały a opony sprzedałem. 

I nie hałasują, trochę się telepią z tego co pamiętam (chyba rzez to obciążenie chlapaczami) ale na dwóch prętach nie ma dramatu. 

Na pewno są ładne ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

Muszę poszukać jakiś zdjęć

Jak jakieś znajdziesz, to możesz podesłać :)

 

2 godziny temu, gavron88 napisał:

Miałem blumensy przy Meridzie

A pamiętasz może jaki rozmiar miałeś? 45 czy 53?

Przy jakich oponach ich używałeś? W filmiku wspominasz, że masz 35 (oryginalnie w silexach dają 38)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Robert93BB napisał:

pamiętasz może jaki rozmiar miałeś? 45 czy 53?:)

Przy jakich oponach ich używałeś? W filmiku wspominasz, że masz 35 (oryginalnie w silexach dają 38)

Szerokość miałem 45mm przy oponach 40 a jeździłem na Missionie CX wstawiłem zdjęcie w filmiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem, znalazłem, ale nic z nich nie wywnioskuję. Niemniej jednak skoro 40c weszły to moje 37c tym bardziej, w błotniki 45mm. Pamiętam że przy dużych ulewach czy po wjeżdżaniu w głębokie kałuże trochę zarzucało wodą/błotem na błotnik, więc raczej na pewno były w takiej konfiguracji. Ale nie chlapały, to najważniejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dziaku napisał:

Jesteś pewień, że Silex ma otwory montażowe na pręciki z SKS Bluemels ?

Jeśli chodzi o błotniki, to nie posiadam zbyt dużej wiedzy :D Po twojej wypowiedzi sprawdziłem i chyba rzeczywiście z przodu w Silexie nie ma mocowania na te Bluemelsy. Chyba że jest jakaś inna opcja zamontowania ich np., do otworów w widelcu.

Pozostają SKS Speedrockery albo te oryginalne od Meridy do Silexów, chociaż z tego, co widzę na filmiku, to są one trochę "liche" chyba plastikowe - dlatego tak trzeszczą na każdym wyboju.


Może ktoś z Was ma jeszcze jakieś sprawdzone pełne błotniki, oprócz tych wymienionych wyżej, które będą kompatybilne z Silexem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Robert93BB napisał:

Chyba że jest jakaś inna opcja zamontowania ich np., do otworów w widelcu.

Tutaj zauważyłem, że komuś udało się zamontować w rowerze Meridy przedni błotnik właśnie do widelca, ale nie wiem, czy można to zrobić oryginalnymi drutami czy może trzeba trochę pokombinować z ich modyfikacją? Link poniżej

 

Teraz, gavron88 napisał:

Prawdopodnie Silex ma dobrze schowane otwory

Z tego co widzę, to Silex ma chyba tylko mocowanie pod swoje błotniki

blotnik.png.8ccaeb4491e77074a7c0383cdae80b7f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silez z przodu ma mocowanie tylko pod swoje błotniki. 

Pręty błotników wchodzą w dedykowane otwory w widelcu i są blokowane imbusowymi śrubkami (od spodu).

Rozwiazanie to ma niestety wadę projektową, bo dokrecając śrubę mozna wypchnąć całe gniazdo tej śruby wklejone w widelec.

Dla innych błotników można jedynie wykorzystać dolną śrubę do mocowania bagażu. 

Piotr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PiotrSz napisał:

Dla innych błotników można jedynie wykorzystać dolną śrubę do mocowania bagażu

Tak właśnie myślałem.

Kojarzy ktoś, czy te SKS Bluemels trzeba będzie docinać, żeby to wyglądało jak na filmiku, co wysłałem wyżej? Czy może w zestawie są odpowiednie druty do montażu pod widelec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znalazłem na innym forum, sposób na montarz botników SKS  bluemels oraz innych. :)

W miesjce w widelcu, wchodzi  3mm śrubka z oczkiem  chłopaki wykorzystali śrubkę z uciętym gwintem. Dociąga się to schowaną śrubką do mocowania oryginalnych błotników merida. Do oczka przykręcali błotnik. Trochę rzeźby, ale się trzyma. I też zwracali uwagę na słaby gwint śrubki, trzeba uwarzać i nie dociągąć mocno, żeby nie zerwać. Ale to dotyczy również montarzu oryginałnych błotników meridy. 

Rozmiar błotników doradzają 53mm. Oryginalne botniki są szerokie na 50 mm. 

wkręt z oczkiem.jpg

montarz błotnika.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...