Skocz do zawartości

[suport] średnica mufy Cube Nuroad Pro.


Strek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zwracam się do Was z pytaniem dotyczącym średnicy wewnętrznej mufy suportowej roweru Cube Nuroad Pro. Zamontowany jest w niej wkład pressfit shimano , długość mufy to 86,5mm. Kryza zewnętrzna tego pressfita możliwa do zmierzenia bez demotażu wkładu to 44mm, na 80 procent jestem pewny że wewnętrzna średnica mufy to 41mm ale może ktoś już w tym modelu Cube demontował wkład suportu i wie jaką średnicę ma ona na pewno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem to zapytanie bo chcę zrobić sobie zapas, tak na wszelki wypadek a szykuje się czas nie tylko problemów z zakupem rowerów ale także problemów z częściami zamiennymi. Wkład który teraz działa w moim rowerze jest ok i nie chcę go demolować dopóki działa ale z pressfitami sami wiecie jak jest, nie są one wieczne . Sęk w tym, że nie ma na moim egzemplarzu na zewnątrz oznaczeń  co to za rodzaj pressfitu i poza poszlaką, że jeśli jest on z mufy road 86,5 mm to może ona mieć (i pewnie ma ) średnicę osadzenia tegoż ustrojstwa 41 mm. Token wypada trochę drożej więc chyba zaryzykuje z nabyciem SM-BB92-41B . A tak z innej beczki.Przy okazji przeglądania stron z suportami zauważyłem że niektóre z nich - te Shimano- mają info na osłonie (uszczelnieniu) kulek łożyska - by jej nie zdejmować, choć z drugiej strony jest mnóstwo filmów gdzie są one zdejmowane przy serwisie w celu wymiany smaru. Więc jak to jest waszym zdaniem z tą ingerencją w łożysko ? Przyznam się że ja w swoim pressficie już taki zabieg zrobiłem po 1500 km i chyba dobrze bo smaru było tam już jak na lekarstwo.

    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...