Skocz do zawartości

[Tire booster] z gaśnicy samochodowej

Rekomendowane odpowiedzi

Saszkiner

Z gaśnicy samochodowej 1 kg + zawór do bezdętki lub wycięty z dętki.

• Rozkręcamy gaśnice - ( wtedy możemy mieć gratis nabój CO2)
  • wysypujemy proszek
  • myjemy dokładnie
  • wiercimy otwór pod wentyl - po czym wkładamy i zabezpieczamy  nakrętką
  • demontujemy iglice i wewnętrzną cześć pod zaworem
  • zakręcamy głowice 
  • łączymy wężykiem wlot gaśnicy -> zaworek w kole i naciskając spust gaśnicy i nastrzeliwujemy oponę na miejsce.
  • Ja pompuje do jakiś 7 Bar - przy 1kg gaśnicy wystarczająca ilość powietrza by nastrzelić oponę na miejsce. 

image.png

• +1 pomógł 1
Odnośnik do odpowiedzi

samo-róbka ciśnieniem nie jest dobra- wywalisz sobie oko i wtedy wydasz dużo więcej kasy(miałem w pracy na szkoleniu taki przypadek z butlą-więc wiem)
Lepiej wydać kasę na kompresor lub odpowiednią pompkę niż zabawę zdrowiem/życiem.

Odnośnik do odpowiedzi
Saszkiner

Właśnie dlatego jest z gaśnicy a nie z butli po CocaColi ( choć to rzeczywiście ostatnio drogo wychodzi). A butle wytrzymują sporo - ale nie ryzykowałbym kilkukrotnego używania, niewłasciwe obchodznie sie, zarysowania, czy środowisko zasadowe niszczy strukture PET i może strzelić.

Metalowy cylinder, fabryczne zawory, fabryczny gwint i uszczelka i ciśnienia nie jakieś ogromne ( mniejsze niż w oponie w szosie)

Widziałem tez z ręcznych opryskiwaczy ogrodowych - żadnych modyfikacji, tylko inny węzyk na wylocie

Odnośnik do odpowiedzi

No ja tutaj nie mam na myśli ciśnienia w butlach 200-300 barowych gdzie mają zdolność podnieść ciągnik siodłowy(tir) na kilka metrów,zabawa ciśnieniem nie jest ani dobra ani bezpieczna.

Odnośnik do odpowiedzi
Saszkiner
Teraz, BPatryS napisał:

No ja tutaj nie mam na myśli ciśnienia w butlach 200-300 barowych gdzie mają zdolność podnieść ciągnik siodłowy(tir) na kilka metrów,zabawa ciśnieniem nie jest ani dobra ani bezpieczna.

Moja pompka da rade max 9-10 Bar. ufffff

moje obręcze poprzednie w MTB były max 3,5

Odnośnik do odpowiedzi
Roballinho

Wysokociśnieniowy zawód do felg samochodowych wytrzymuje max. 7 barów. Ty chyba takiego nie masz, więc uważałbym z tak wysokim ciśnieniem.

Tu jest mój temat z moim airboostem.

• +1 pomógł 1
Odnośnik do odpowiedzi
Saszkiner
Napisano (edytowane)

Mam zawór od bezdętki rowerowy - w szosach jest więcej niz 7 bar. Staram sie tego nie nadużywac i mimo ze czuje sie bezpiecznie nie ładue więcej niż potrzeba. swoją drogę Butelka po napoju gazowanym strzela przy ciśnieniu ponad 9 bar ( oczywiście jak jest nowa, nie uszkodzona, nie miałą kontaktu z ługiem sodowym itd).

W gaśnicy mamy fabrycznie przystosowanae butle do wysokiego ciśnienia, głowice ze sporym gwintem i uszczelnieniem - używam tego już dwa lata.
do ideału brakuje mi jeszcze węzyka z dobrym mocowaniem - o ile pamiętam przewód FESTO fi  8 lub 10 idelanie pasował na zawór presta.

włąsnie czytam Twój wątek z 2018 - skoda ze wczesniej na niego nie trafiłem. 

PS ciśnienie 5-7 bar wystarczające by nastrzelić opone z 1 kg gaśnicy.

Edytowane przez Saszkiner
Odnośnik do odpowiedzi