Skocz do zawartości

[Tire booster] z gaśnicy samochodowej


Rekomendowane odpowiedzi

Z gaśnicy samochodowej 1 kg + zawór do bezdętki lub wycięty z dętki.

  • Rozkręcamy gaśnice - ( wtedy możemy mieć gratis nabój CO2)
  • wysypujemy proszek
  • myjemy dokładnie
  • wiercimy otwór pod wentyl - po czym wkładamy i zabezpieczamy  nakrętką
  • demontujemy iglice i wewnętrzną cześć pod zaworem
  • zakręcamy głowice 
  • łączymy wężykiem wlot gaśnicy -> zaworek w kole i naciskając spust gaśnicy i nastrzeliwujemy oponę na miejsce.
  • Ja pompuje do jakiś 7 Bar - przy 1kg gaśnicy wystarczająca ilość powietrza by nastrzelić oponę na miejsce. 

 

image.png

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego jest z gaśnicy a nie z butli po CocaColi ( choć to rzeczywiście ostatnio drogo wychodzi). A butle wytrzymują sporo - ale nie ryzykowałbym kilkukrotnego używania, niewłasciwe obchodznie sie, zarysowania, czy środowisko zasadowe niszczy strukture PET i może strzelić.

Metalowy cylinder, fabryczne zawory, fabryczny gwint i uszczelka i ciśnienia nie jakieś ogromne ( mniejsze niż w oponie w szosie)

Widziałem tez z ręcznych opryskiwaczy ogrodowych - żadnych modyfikacji, tylko inny węzyk na wylocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BPatryS napisał:

No ja tutaj nie mam na myśli ciśnienia w butlach 200-300 barowych gdzie mają zdolność podnieść ciągnik siodłowy(tir) na kilka metrów,zabawa ciśnieniem nie jest ani dobra ani bezpieczna.

Moja pompka da rade max 9-10 Bar. ufffff

moje obręcze poprzednie w MTB były max 3,5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zawór od bezdętki rowerowy - w szosach jest więcej niz 7 bar. Staram sie tego nie nadużywac i mimo ze czuje sie bezpiecznie nie ładue więcej niż potrzeba. swoją drogę Butelka po napoju gazowanym strzela przy ciśnieniu ponad 9 bar ( oczywiście jak jest nowa, nie uszkodzona, nie miałą kontaktu z ługiem sodowym itd).

W gaśnicy mamy fabrycznie przystosowanae butle do wysokiego ciśnienia, głowice ze sporym gwintem i uszczelnieniem - używam tego już dwa lata.
do ideału brakuje mi jeszcze węzyka z dobrym mocowaniem - o ile pamiętam przewód FESTO fi  8 lub 10 idelanie pasował na zawór presta.

 

włąsnie czytam Twój wątek z 2018 - skoda ze wczesniej na niego nie trafiłem. 

PS ciśnienie 5-7 bar wystarczające by nastrzelić opone z 1 kg gaśnicy.

Edytowane przez Saszkiner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...