Skocz do zawartości

[obręcz przednia tubeless] Powietrze ucieka przez nyple


Koladryn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pod koniec lata miałem dosyć mocnego dzwona na rowerze ale rower prawie w ogóle nie ucierpiał tylko ja. Od tamtego czasu co chwile schodziło mi powietrze z przodu, przykład: pompuje koło rano i jadę na 5-6 godzin i powietrze OK, natomiast po 24h opona jest  już bardzo miękka nie nadająca się do jazdy. Myślałem, że opona się rozszczelniła, więc ją ściągnąłem (mleka już nie było), wyczyściłem i na nowo zalałem 100ml mleka, wszystko pięknie wskoczyło. Sprawdzałem szczelność w wannie i powietrze ucieka przez 2 nyple - oznaczyłem je sobie. Pomyślałem, że taśma się rozszczelniła, więc zamówiłem nową gorilla tape - szerszą niż obręcz ponieważ ma lekki rowek. Starą taśmę odkleiłem, wyczyściłem z kleju i odtłuściłem a potem nakleiłem nową taśmę. Napompowałem koło już bez mleka i też ładnie wszystko weszło ale powietrze dalej ucieka przez te same nyple.... Miał ktoś kiedyś coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym miejscu taśma mi uciekła w bok o 1mm ale dziwi fakt, że na oryginalnej taśmie jaka była na obręczach założona przez producenta powietrze ucieka w tym samym miejscu. No nic, jutro zerwę tą taśmę i nałożę dwie warstwy nowej, przy pierwszej warstwie trzymając się bardziej prawej strony a przy drugiej bardziej lewej strony.... Może to coś da... Wewnętrzna średnica obręczy to 23mm a taśmę mam na 25mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...