Skocz do zawartości

[stery] Zapieczona wewnętrzna bieżnia dolnego łożyska sterów


Weedek

Rekomendowane odpowiedzi

Łożysko "maszynowe" i tak ma swoją bieżnię więc dodatkowa bieżnia na widelcu jest tylko zaszłością historyczną. Mało tego w przypadku węglowych sterówek kiedy zwykle tworzą one calość z resztą widelca takie ukształtowanie sterówki przy "koronie" powoduje unikanie koncentracji naprężeń i w efekcie dużo solidniejszy cały element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Electronite napisał:

Z tego co rozumiem to ty tam fabrycznie masz zamkniete łożyska z płaszczyznami 45st. i takie łożysko by osiadło do samego dołu widelca.

Dokładnie o to mi chodzi, porównując płaszczyzne widelca a bieżni jest na moje oko identyczna a biorąc pod uwagę to, że przed zaniesieniem widelca do serwisu tej bieżni tam nie było trochę utwierdza mnie to w przekonaniu że tak ma być bo wydaje mi się że w ciągu 2 lat łożysko nie było by w stanie całkowicie zjeść metalowej bieżni sterów :D. Sprawdzałem też anglojęzyczne fora i ktoś miał podobny problem a okazało się, że bieżnia jest zintegrowana z widelcem. Mimo wszystko zadzwonię na infolinie albo napisze wiadomość do producenta Rose żeby się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...