Skocz do zawartości

[Dyskusja/Galeria] Rzeźba przy Starym Rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

Raz złamane trawy źdźbło próżno czeka na wiatr, który cofnie czas….

jeśli już schodzimy do filozopoezji to szach mat,

kto chce sobie ponaginać ramy zapraszam na złomowisko przed pierwszym gięciem swojego projektu. Generalnie można giąć . Ale rury odpuszczają ze stanu oryginalnej sztywności i nagle miękną odkształcając się w najbardziej podatnym miejscu np za zagnieceniem na korbę. Widać potem po strukturze lakieru gdzie i co się podziało, dlatego odradzam debiutowanie na ramie na której nam zależy. Sam już swoich rowerów giąć nie będę, i np wciskanie koła 130 do ramy 126 nie rozgiętej  ( w dobrym rowerze a nie ZZR) zaburza mi ping pong czy feng szui.  Pilnuję się  i stosuję tak jak wyszło z fabryki. 
Gorzej że mam ramę specjalnie uniwersalną 142/148 i tam zawsze muszę wciskać koło ( mam busta)  i co robić, chociaż łatwiej w te widły włożyć 148 niż 130 np w stare ramy Gianta na 126.

 

no i na koniec pękanie rowerów zzr i romet, u mnie widelec, rama przy jarzmie siodłowym i przy suporcie. Pękało i po lucie i w materiale.. teraz na rozdętej szpetnie ramie z DDR mam 3500 km i to jedzie nie pęka ale do kiedy. Tylko że ze rama taka bez czary mary  wartości dodanej, stoi inny diamant zupełnie lepszy z wymiarami 118 i 92. I tego już ani ważę się nagiąć :D

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Bejker napisał:

Tak, rama ma rozstaw 122 mm. Właśnie do wyboru mam piastę 600 tricolor wersja 8-10 albo nowa 105 pod 7 rz. Niby tylko 4 mm różnicy. 
 

Wydaje mi się ze twoja rama to dokładnie ten model w tym malowaniu. Szkoda ze lakier nie jest oryginalny, nawet jeśli byłby w słabym stanie. Teraz bez żalu wrzucę współczesne części. Jak rama przetrwa pewnie kiedyś wróci do oryginału. 

 

Dojewalna piasta 135 z alu bębnem i osią da się zwęzić do 122 i będziesz mógł założyć te 5-7 zębatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zębatki kończyły się na 14 , upychanie  11 robi kolizje z hakiem przerzutki ( śrubką zaciskową u mnie zdjęta) i z ramą . U mnie 8s pracuje wykastrowane z góry i z dołu jako 6s. ( ale to też pod przerzutkę ZzR i jej zakres pracy) 

E78BE7A4-46EC-4050-8473-EC43018AD4B4.jpeg

D3A7D93F-D9E9-454D-A968-3F448E1E2AA4.jpeg

A zapomniałem : na koniec - w taką ramę wymarzona opcja to po prostu zrobić ostre koło z klasyczną  120 flip flop  ( np korba 46  zębatki 16/18) )  😀 gruby Pc 1 i jazda  !!! Fajnie bo opony mogą być 35 albo 32 i nawet błotnik wejdzie ! W sam raz na zimę,  śnieg to można nawet kolce założyć i korbę  40 albo 39 na  początek! 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Diamant ma ( 59r) hak pionowy i dlatego można mieć odpadającą przerzutkę, koło stoi w miejscu, w Jaguarze czy Maratonie to już bym chyba tego nie wytrzymał.  W Diamancie ta śruba dodatkowo jest punktem obrotu bo przerzutka musi wypuszczać koło przy jego wyciąganiu. W Jaguarach natomiast zakręcona w opór ustawia tylną pozycję osi…

Łańcuch na 11 zdjęty palcami , koronka nie używana na codzień. Nie łańcuch a koronka zawadza o kontrę dla śruby normalnie pozycjonującej hak przerzutki. Natomiast nawet bez tej kontry łańcuch na 11 drze o górny wideł kiedy z przodu na blacie.

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady. To jest kwestia kilku podkładek w strategicznych miejscach i można by spokojnie używać całego zakresu. Zaś taka opadająca przerzutka w końcu okręci się wokół haka i coś skasuje. Bałbym się na tym jeździć.

EDIT: Mówię o takiej śrubie:

 

image.jpeg.7e8fa17521549eec1fc7d021caf7a221.jpeg

Edytowane przez uzurpator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diamant składa się z przydasi, i jest skończony , tak jak pisałem 3500 km katowania bez obsługowo, nie licząc 2 kapci, czy lania na łańcuch. Przerzutka czy zablokowana czy nie to najwyżej urwie samą siebie gdy się wkręci patyk, a jej zakres biegowy jest ograniczony jak na zdjęciu i podkładki nie pomogą :) mam inne ale w tej ramie chcę mieć tego druciaka, bo pasuje  

E70BE6DE-F447-4D6C-8903-A51FE2530F8C.jpeg

W Diamancie nie da się przepchnąć nic na korbie.Zęby idą po widelcu.

W Maratonie nie wiem, u mnie w Jaguarze 11 z kasetą 7s i piastą 126 mm  po opiłowaniu nakrętki od haka przerzutki  działa; tam chyba rzeźbiłem.
Generalnie tak jak piszecie czasem można coś technicznie zaradzić, ale nasz pytacz robi pierwszy taki projekt z kupowanych części, a  nie piętnasta pordzewiałą ramę jak ja z zapasów z krypty.

Edytowane przez itr
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, itr napisał:

Kiedyś zębatki kończyły się na 14 , upychanie  11 robi kolizje z hakiem przerzutki ( śrubką zaciskową u mnie zdjęta) i z ramą . U mnie 8s pracuje wykastrowane z góry i z dołu jako 6s. ( ale to też pod przerzutkę ZzR i jej zakres pracy) 

E78BE7A4-46EC-4050-8473-EC43018AD4B4.jpeg

 

A zapomniałem : na koniec - w taką ramę wymarzona opcja to po prostu zrobić ostre koło z klasyczną  120 flip flop  ( np korba 46  zębatki 16/18) )  😀 gruby Pc 1 i jazda  !!! Fajnie bo opony mogą być 35 albo 32 i nawet błotnik wejdzie ! W sam raz na zimę,  śnieg to można nawet kolce założyć i korbę  40 albo 39 na  początek! 

Plan jest na normalną szosę, jeździdeł koło komina mam wystarczająco. Zobaczymy co z tego wyjdzie, przymierze koło 126 mm z kaseta 12-28 7s, jestem dobrej myśli ;) Jak wszystko zagra pomyśle o przedniej zmieniarce. Przy zębatce 12t, nic nie powinno trzeć o rame, miejsca jest tam dość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo ok. Jest czas ma przymiarki i zastanawianie. Nie wiem jaki budżet ma koła ale naprawdę warto wrzucić lekkie szosowe  opony szerokość  28 lub 32  razem z szerszą  niż w klasykach obręczą.   Taki plus tej ramy że naprawdę spore opony pomieści. Hamulce będą ok jeśli dasz dobre dźwignie i wyborny pancerz. Np najwyższe modele z Jagwire. Bez tandety. Klocki hamulcowe nie szosowe tylko od np nowoczesnych canti albo klasycznych v brake tak aby półkoliste podkładki pozwalały na idealne ułożenie , i też jakieś firmowe,  zresztą np shimano, tak aby mieszanka była sprawdzona, inaczej rower będzie zwalniać zamiast hamować. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanty spływają, kontuzja ręki wyeliminowała mnie chwilowo z placu boju. W jaki sposób najlepiej rozwiązać brak przelotek, tak żeby było jednocześnie estetycznie? Najchętniej wszedłbym w posiadanie uchwytu na pancerze shimano, ale z tym może być ciężko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeźba jest zaraźliwa.  W liściopadzie wyrwałem lokalnemu bonzowi ramset Specialized Crossroads, który przeobraziłem w grejwela.  Wciąż nie sfocony po oczyszczeniu bagażnika z przydasiek, czarna owijka już zerka na kierownika. 

 

 

s1.jpg

IMG_20221204_115839422.jpg

IMG_20221204_115716588.jpg

I wszystko byoby git, gdyby nie Rockhopper na OLce w tym samym kolorze lecz z fioletową czcionką, miast niebieskiej w KrosSzosie.  A że niebieskie kanty Tektro pięknie siadły tamże a purpurowe nadal tkwiły niewszczepione tak powstała dziura w portfelu i nowy grat w garażu:

 

 

sr9.jpg

IMG_20221218_143055696.jpg

Plan na wykończenie zarysowany powyżej - będzie singlowo i najgrubiej jak się da...Maxxis Hookworm 2.5" to marzenie ale tak odważny jak @Sobek82z Breezer'em raczej nie jestem  🤪

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bejker napisał:

No nie wiem, nie spotkałem

to może pokaż fotke czego szukasz, bo napisałeś najpierw o uchwycie pancerza, a potem o oporze linki, co wprowadza pewien miszmasz :)
Poszukaj u tego jegomościa, powinieneś znaleźć to co Cię interesuje https://www.olx.pl/d/oferty/uzytkownik/1gXm5/?categoryId=767

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poskładany byle jak, pod jazdy testowe - jak na razie nic nie odpadło ;) rzułte pancerze i białe pedały wylecą na bank, szukam też mostka srebrnego ale jak na razie lipa. Widzi mi się tu mostek BMX top load, ale znaleźć taki długi na 60mm w sensownych pieniądzach graniczy z cudem. 

image.png.40ac4d491a6a5b12e9d15cb5a9012f0d.png

  • +1 pomógł 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rambolbambol napisał:

Mocowanie hamulca też masz z tyłu tak zlutowane?

No właśnie o to samo chciałem zapytać. :) Wyglądało groźniej niż te uchwyty.

PS. Swoją drogą to kolega @Sobek82 by się pochwalił czy też lutował, czy może spawał?

Też mam takiego stalowego pacjenta bez mocowania pod zacisk i się zastanawiam czy nie podrzucić znajomemu spawaczowi. 

Edytowane przez Brombosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...