Skocz do zawartości

[Dyskusja/Galeria] Rzeźba przy Starym Rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Zima idzie, to i coś do dłubania trzeba było skombinować. Jako, że gówno jest może i wdzięcznym, ale jednak średnio trwałym materiałem spośród wielu które można wybrać do rzeźbienia, to postawiłem na nieco solidniejszą bazę :)

GT Karrrakorrram na reynoldsie 525, do tego widelec Dartmoor Bronx cro-mo. 
image.thumb.png.c2daa5b23e2235460ecadfd8e1926afe.png

Na pierwszy ogień poszło przedłużenie sterówki, niestety streetowe widelce kończą się na 18cm. 


Metoda stara i sprawdzona, czyli cięcie w pacjencie mniej więcej w połowie długości główki ramy, a w środek insert długi na ~8cm, który dodaje mocy i zapewnia jako-taką osiowość. Do dyspozycji mam jedynie palnik, więc zamiast spawania, łączenie zostało zlutowane mosiądzem. 
Oczywiście robię to pierwszy raz w życiu, ale takie rozwiązanie ma jedną zasadniczą zaletę - jeśli łączenie z jakiegoś powodu nie wytrzyma, to nie będzie to spektakularne nięcie, a raczej powolny proces dający pierwsze objawy w postaci luzów na sterach.

Taką mam przynajmniej nadzieję 😆 wiadomo, jeździć obserwować. 

image.png.a22b7b7f186d75755fa3d7e55daabb19.png

  • +1 pomógł 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coś do czego zabieram się od kilku lat.
ZZR zakupiony w 1968 roku. Cały w srebrzance. Wszystkie części oryginalne ZZR, chociaż mam wątpliwości co do korby, wszystkie jakie widziałem były 2 rzędowe. Rozbiórka poszła wyjątkowo gładko, czas operacyjny 6h. Nieoceniony okazał się klucz Łucznik.
 

1932500032_IMG-0335(1).thumb.jpg.d9669df888f6fc1ef7337c4d374f7fe5.jpg

 

17508511_IMG-0336(1).thumb.jpg.3112ae996f9a099f8c9bdb18a9ee78f5.jpg

 

1264237605_IMG-0340(1).thumb.jpg.75b6da34f3fc4044250c43940e35e4a6.jpg

Problemu przysporzyła prawa miska suportu. 

732770890_IMG-0341(1).thumb.jpg.d26784853919cd8295eab09bcd52df8e.jpg

Ciekawe jak wyglądała oryginalna tabliczka. 

1892176818_IMG-0339(1)(1).thumb.jpg.fe2f5e956253fce97f68b28d1e3453dd.jpg

Z pod srebrzanki przebija się całkiem ładna patyna 🙃

1238686326_IMG-0337(1)(1).thumb.jpg.610a02163ce6ee7a11cc446002a18879.jpg

A taki ładny był, zielony...

729153904_IMG-0342(1).thumb.jpg.d7e557b46dd3faa0e28532c8df5ac429.jpg

 

Na tą chwile wyleciało wszystko, docelowo zostanie oryginalne siodło i dzwonek.
Co do kół, może kiedyś je uratuje i złoże na nowych szprychach. Na tą chwile rozpoczynam poszukiwania czegoś współczesnego 28'' (propozycje priv, głownie zależy mi na tyle pod kasete 8-10). Nie wiem czy oryginalne hamulce mają na tyle regulacji żeby zmieścić mniejsze koła. 

Napęd 2x8 lub 1x10, zobaczymy co przyniesie czas. Sa jakies przelotki inne niz na trytytke? 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd góra 7 s, ta rama ma 126 albo nawet 122 mm z tyłu. Niby biegów mniej ale piasty z czasów 126 są dobrej jakości może być stara 105 albo niższe srebrne grupy byle bębenek miał współczesny wewnątrzny gwint dla kasety, są  hybrydy  wew zew też dobre bardzo dobre. np z kodem 1055 Najstarsze tylko z zewn wymagają zębatki jako nakrętki.

to bardzo budżetowe rurki i bardzo łatwo rozginać, ale po co ryzykować, jeśli rama jest prosta, choć zmęczona, to wolę zachować oryginał. Paskudna przerzutka  u mnie wciąż działa ( choć oczywiście bez indeksu) mój egzemplarz ogarnia 6 biegów na kasecie 8s, lubię go bo jest strasznie brzydki. Jedno kółko mam plastykowe. 
tu masz zdjęcia z tabliczką Maraton chyba jak Twój

http://www.klasycznie.pl/g_zzr_maraton.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rama ma rozstaw 122 mm. Właśnie do wyboru mam piastę 600 tricolor wersja 8-10 albo nowa 105 pod 7 rz. Niby tylko 4 mm różnicy. 
 

Wydaje mi się ze twoja rama to dokładnie ten model w tym malowaniu. Szkoda ze lakier nie jest oryginalny, nawet jeśli byłby w słabym stanie. Teraz bez żalu wrzucę współczesne części. Jak rama przetrwa pewnie kiedyś wróci do oryginału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przypadkowy rower z internetu.
Wkładanie 130 na 126 to duża niedogodność a już na 122 bez sensu. Haki układają się w skos.

 105 jest super trwała

 

 8-10  z  zębatką 11s lub12 s na końcu łańcuch trze   po śrubce od haka przerzutki czasem po ramie.

Proponuję rozważyć piastę wielobiegową  idealną do ramy, z 8s lub 3 jeśli płasko wkoło.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedz że naginałem parę ram i nie piszę tu że się nie da tylko, że nie polecam.  W dodatku mam na takich ramach tysiące km naklepane. I dalej : nie polecam.  W lichej stali mało rasowego rowery z PRL z niewiadomą historią szczególnie, rozjedzie się prawa lewa, oś nie będzie w osi, podczas jazdy niedociągnięte zaciskiem koło zawsze będzie szukać posunięciem się asymetrii, po co się ciapać,  życie trzeba upraszczać, szczególnie w czasie debiutów konserwacji :D  bo da się, można z ostrożna, ale nie ma musu naginać lamusu. Nie ma jak dziewiczy wsuw koła nowego na jego namaszczone  w czasie pierwszych kroków na księżycu miejsce.

W Prl długim haku po doginaniu miejsce wpustu koła, przedsionek tej czynności,  pierwsze mm, słabo się kalibruje, trzeba wtórnie zaginać  hak przy zagnieconym   zatopieniu haka w rurze czejnstejkowej… itp  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 rozjedzie się prawa lewa, oś nie będzie w osi, podczas jazdy niedociągnięte zaciskiem koło zawsze będzie szukać posunięciem się asymetrii,

@itr A co to komu przeszkadza w rowerze, który ma cieszyć oko, a nie szpanować liczbami? :) Najlepsze rowery to takie, które same się dostrajają do właściciela... Jeżeli krzywo wsadzone koło dalej będzie chciało jechać prosto, to dla mnie jest to tylko zaleta. ;) W drugą stronę też nie koniecznie będzie źle. Przecież to by była istna komunikacja między istotą żywą, a przedmiotem. Ewolucja proszę pana, ewolucja... Był kilka lat temu taki film, w którym miłość przedstawiono jako kolejny wymiar naszej egzystencji. Kto wie o czym pewnej nocy śnił jego reżyser.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...