Skocz do zawartości

[Dyskusja/Galeria] Rzeźba przy Starym Rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli ma byx mix z nowmi czesciami to uwazam ze najlepiej glowka pod stery 1 1/8 i widelec po ahead. Piwoty dobrze jezeli sa pod canti a nie ubrake. Czasem piwoty sa na dolnych widelkach, to tez odpada. Suport anglik. W starszych rowerach moga sie przydarzyc egzotyczne rozmiary sztycy i suportu. Pilnowac rozmiaru ramy. Osobna kwestia to sama geomteria i komfort jazdy. Ale pilnujac powyższego sporo nowszego szpeja da sie z powodzeniem zamontowac.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To może nie projekt, ale proces :). Gary Fisher Sugar 2+ z 2003. Jeździłem na nim do tej wiosny od zakupu 18 lat temu.... Z oryginału zostały: rama, sztyca, kierownica, manetki, tylny hamulec, przerzutki i damper!!! (nadal trzyma ciśnienie!). Koła trzeba było wymienić bo się przetarły. Z przodu został zmieniony widelec (Manitou Minute 3 z "platformą" oddzielną regulacją tłumienia wolnego - właściwie też już zabytek, bo 15 lat). Oczywiście wiele kaset (XT 9), łańcuchów, koronek (ostatecznie korby, bo trudno było znaleźć koronki), kółek w przerzutce, piasty. Z przodu pojawił się hamulec tarczowy (drugi już, pierwszy był AVID Juicy, teraz Shimano 500). Jak kupowałem, to miałem wątpliwości co do trwałości piwotów zawieszenia - nadal są bez luzów. Żona też ma takiego, ale z kołami Mavic na 24 szprychach i hamulcami V-brake Avid Ultimate (szczęki i klamki na łożyskach kulkowych). To już prawie historyczny sprzęt, szczególnie w kategorii full suspension. Masa ciut ponad 11 kilo (w szczycie formy było poniżej 11). Skok przód 130, tył 110mm. Wpierw myślałem, że sprzedam, ale raczej zostawię na pamiątkę i specjalne okazje. Przejechaliśmy na nich Transkarpatię.

46F69B81-9798-4E58-A084-08F2D8CC18AC.jpeg

  • +1 pomógł 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

To ja wrzucę na początek moją ostatnią rzeźbę. Rower złożony z myślą o mojej 12 letniej córce i wspólnych wycieczkach po okolicznych lasach. Kupiony w grudniu za całe 100zl jako dawca ramy i amortyzatora. Pozostałe części w stanie katastrofalnym trafiły na złom. Do roweru trafiły głównie części zalegające w garażu z nowych części linki i pancerze,  suport, kaseta, łańcuch oraz korba która była zdemontowana z jej starego roweru w dniu zakupu . Koła Rodi Scorpion  z piastami Novatec, opony Conti Race King 2,0, napęd 1x8 oparty o  korbę z zablokowanym łańcuchem na blacie 32t,  kaseta Sunrace 11-32, manetkę 8 rz Srama z ciągiem pod Shimano oraz  przerzutkę Altus z nowymi kółkami. Kierownica Romet, mostek Uno, siodło Mongoose, sztyca Giant, klamki hamulcowe Avid. Całość kosztowała mnie 250 zł. W kolejce do prezentacji stoi w garażu Gary Fisher z 94 i Trek z 92 roku. 😋

IMG_20220204_153821.jpg

IMG_20220204_153827.jpg

IMG_20220204_153704.jpg

IMG_20220204_153656.jpg

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do tematu, ponieważ ostatnio również wpadł mi do głowy pomysł na retro mtb, w planach przeróbka na napęd 1x a docelowo może na singla.

Wprawdzie jeszcze swojej sztuki nie kupiłem, ale usilnie poluję ;). Na pewno będę chciał zmienić mostek na ahead a model który mnie interesuje ma hamulce z którymi nie miałem styczności, gdzie linka przechodzi przez rolkę na oryginalnym mostku (jak na zdjęciu). Nowy mostek jak wiadomo nie będzie miał rolki i co z tym fantem zrobić?

 

Przechwytywanie.JPG.ad3b5add430c07dee265752aae3c55a9.JPG

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odziedziczyłem bodajże 16-letniego górala i stanowi mój poligon doświadczalny w rzeźbieniu :)Chciałbym zrobić z niego taki uniwersalny, niezawodny rower który posłuży wszędzie od dojazdów do pracy po kilkudniowe wycieczki. Dziś dostał nowe koła żeby można było zamontować tarczówki, ale jeszcze nie wiem, czy iść w hydrauliczne, czy darować sobie i pozostać przy mechanicznych. Myślałem też o wymianie na napęd 2x10, ale jednak najpierw sprawdzę, jak sprawuje się dotychczasowy, wyczyszczony 3x8. 
Zależy mi żeby umieć jak najwięcej przy nim zrobić samodzielnie, ale jestem ciekaw jak będzie np. z regulacją przerzutki, póki co to dla mnie czarna magia.

IMG_6914.jpeg

IMG_6915.jpeg

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie wiedziałem nawet, że coś takiego istnieje. Zdecydowałem się w końcu na mechaniczne - kiedyś miałem gravela na takich i były dla mnie wystarczające, a do tego to zawsze mniej potrzebnych narzędzi.
Uczę się ostatnio, że pierwszy poważniejszy remont roweru to w dużej mierze odkrywanie kolejnych narzędzi/rzeczy, które będą potrzebne. Dorobiłem się już kilku nowych kluczy. Teraz zapomniałem o trytkach, przez co obecnie linka hamulca swobodnie sobie powiewa. Jak z tym się uporam, to pozostanie mi już tylko sprawdzenie całej korby. Chyba będę musiał całość rozkręcić, bo pracuje płynnie, ale jedna zębatka chodzi jakoś krzywo.

IMG_6963.jpeg

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1213062119_IMG_20220304_1044472.thumb.jpg.731928fbdae65cdbcbac11a80bba87d2.jpg

Co może się przydać z roweru ze złomu?

Hamulce, jakieś stare hayes'y, zacisk sztycy, kilka podkładek, mostek już dawno siedzi w romecie

DSC04302-1.thumb.jpg.f36dbd42302170c29a68804ad67e2190.jpg

stery z bieżniami do innej ramy która czeka, korba, spróbuję ją rozebrać, powycinać tarcze zębatek i ponawiercać otwory bo rozstaw prawdopodobnie będzie pod 104bcd.

Pozdrow'er

 

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
10 godzin temu, Sobek82 napisał:

Co ty masz z tym wspominaniem mnie? Jak będę chciał wejśc w temat i coś zobaczyć to wejdę i się zapoznam.

Przestań tworzyć mi niepotrzebne powiadomienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...