Skocz do zawartości
Bartek11

[system tubeless ready] kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Bartek11

Cześć, jestem zielony w temacie tubeless i mam kilka pytań co do systemu Tubeless Ready a mianowicie:

Czy opona Tubeless Ready będzie pasowała pod obręcz nie przystosowaną pod ten system? Rozmiar koła 26" a szerokość wewnętrzna obręczy 21mm, oponka to Continental cross X-King 2.2"

Ile tego mleczka lać? Zaciekawił mnie zestaw muc-off No Puncture Hassle Tubeless Sealant, na pudełku jest napisane, żeby lać 60-75ml, wentylki mam z Mitas, nadadzą się? 

Czy zwykła taśma Trezado o szerokości 23mm będzie pasowała pod obręcz o szerokości wewnętrzej 21mm? Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam :yes:

Edytowane przez Bartek11

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bogus92

Opona pod tubeless będzie pasowała na obręcz nieprzystosowaną do tubeless, jednak mogą być duże problemy z uszczelnieniem takiego zestaw - nieszczelności obręczy.

Mleka lejesz zgodnie z instrukcją, ewentualnie trochę więcej.

Wentyle nie mają większego znaczenia.

Taśma 23 powinna być w sam raz na obręcz o szerokości wewnętrznej 21 mm.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
safian
3 minuty temu, Bartek11 napisał:

Czy opona Tubeless Ready będzie pasowała pod obręcz nie przystosowaną pod ten system? Rozmiar koła 26" a szerokość wewnętrzna obręczy 21mm, oponka to Continental cross X-King 2.2"

Trudno powiedzieć, jedna obręcz zadziała bez problemu, inna nie. Pozostaje spróbować.

4 minuty temu, Bartek11 napisał:

Ile tego mleczka lać? Zaciekawił mnie zestaw muc-off No Puncture Hassle Tubeless Sealant, na pudełku jest napisane, żeby lać 60-75ml, wentylki mam z Mitas, nadadzą się? 

Lej tyle ile w instrukcji, przy pierwszym uszczelnianiu mogą pojawić się straty płynu, więc trzymałbym się górnej granicy. Wentyle powinny być ok.

6 minut temu, Bartek11 napisał:

Czy zwykła taśma Trezado o szerokości 23mm będzie pasowała pod obręcz o szerokości wewnętrzej 21mm? Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam :yes:

Tak

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
TheJW
Teraz, safian napisał:
11 minut temu, Bartek11 napisał:

Trudno powiedzieć, jedna obręcz zadziała bez problemu, inna nie. Pozostaje spróbować.

Mimo wszystko polecam założyć nauszniki ochronne i stanąć jak najdalej od zestawu w czasie "strzału" z kompresora. ;) Jeśli obręcz nie wytrzyma, będzie...głośno. I brudno. Więc okulary też w sumie mogą się przydać.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Accent_Szaj
Teraz, TheJW napisał:

Więc okulary też w sumie mogą się przydać.

Hahaha xD. Po co się rozdrabniać? Może od razu taki garniturxD

puq9i0_Zrzutekranu20190716o11.09.15.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
TheJW

@arturooo3 dokładnie to miałem na myśli. Kiedyś na serwisie koledze tak wybuchła. Przez pół dnia piszczało mi w uszach. On przez chwilę nic nie słyszał, dodatkowo uszkodziło mu dłoń, oczywiście cały i wszystko wokół było w mleku. Od tamtej pory, chociaż w serwisie już nie pracuję, zawsze dokładnie sprawdzam osadzenie opony w obręczy i maksymalne dopuszczalne dla nich ciśnienia.

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skom25

Tak swoją drogą, nie wiem co to za opona i pompka, ale facet na drugim filmiku chyba przesadza z ciśnieniem. Mam wrażenie że jak miała wskoczyć, to by wskoczyła już dawno, a jak nie, to są inne sposoby niż pompowanie w nieskończoność.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
KNKS
5 godzin temu, skom25 napisał:

Tak swoją drogą, nie wiem co to za opona i pompka, ale facet na drugim filmiku chyba przesadza z ciśnieniem.

To samo miałem napisać. Pompował w nieskończoność.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skom25

Pan wykonał dokładnie 72 cykle jeżeli dobrze policzyłem :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Saszkiner
W dniu 13.01.2021 o 23:30, TheJW napisał:

Mimo wszystko polecam założyć nauszniki ochronne i stanąć jak najdalej od zestawu w czasie "strzału" z kompresora. ;) Jeśli obręcz nie wytrzyma, będzie...głośno. I brudno. Więc okulary też w sumie mogą się przydać.

Dlaczego obręcz nieprzystosowana fabrycznie do Tubles miała by nie wytrzymać ciśnienia - czy jest dętka czy nie ma ciśnienie obręcz ma wytrzymać - problemem jak coś może byc inne trzymanie stopki opony w "zwykłej" obręczy. 

Przy nieprzystosowanych obręczach bardziej bym się obawaiał ze przy jazdach na małym ciśnieiu opona zjedzie z obręczy w zakęcie ( ciśnienia poniżej 2 czy nawet poniżej 1,5 bara)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta