Skocz do zawartości

[Badania] ocena wyników


czerwo

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, wkg napisał:

Ufff ... jak dobrze, że nie jestem PRO

830 jest super ;)

Teraz, arek_wro napisał:

Z czasem regeneracji coś im faktycznie poszło nie tak. 

Czy ja wiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje,  że ten czas regeneracji jest ok. Jak spojrzeć na na stronę intervals albo elevate to jest to mniej więcej czas potrzebny na wyjście ze strefy high risk do strefy optimal. Im więcej się jeździ z garminem, tym lepiej to podaje.

Jeśli pułap tlenowy liczy ok to się cieszę, bo ostatnio mam 48 mimo 46lat na karku i 30 lat nałogowego palenia :) . Rzucam fajki i zobaczymy o ile się poprawi :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi sie nie zgadza. Czasami po półtoragodzinnej intensywnej jeździe każe mi 3 dni odpoczywać a tymczasem kolejny dzień mam mocniejszy. Dziś z kolei jestem po 4 dniach raczej intensywnych, puls już nie ten bo na zmęczeniu, ledwo dojechałem, czuję, że przesadziłem a Garmin - 36 godzin. On chyba w ogóle nie bierze pod uwagę poprzednich dni - zajmuje się tylko ostatnim. I raczej nie bierze pod uwage mocy tylko puls. 

Z kolei gdy próbuję go słuchać, mówi mi, że mam za małe obciążenie treningowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow dzięki za odpowiedzi nawet nie wiedziałem że to VO2Max jest aż tak niskie :D Trenuje 2 lata oba sezony po około 250 godzin ale raczej intensywnych niedawno miałem też złamaną rękę i 3 miesięczną przerwie test był robiony po 2 miesiącach po powrocie, ogólnie nie mam astmy ani nic z tych rzeczy nie przechodziłem też COVID aczkolwiek w młodość często miałem taki problem że w tłumie (w kościele najczęściej :D ) brakowało mi powietrza i mdlałem, i też nie jest tak że moje treningi idą w piach myślę że po prostu potrzebuję więcej czasu, cierpliwość oraz ciężkich i mądrych treningów jestem na dobrej drodze :D schudnę trochę i porównam wyniki :D na maratonach oraz trenując z innymi też nie jest tak źle ale zastanowię się na pewno co poprawić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, czerwo napisał:

niedawno miałem też złamaną rękę i 3 miesięczną przerwie test był robiony po 2 miesiącach po powrocie,

To trochę zmienia postać rzeczy. Ja miałem dwa miesiące prawie bez jazdy i Fitness spadło z 85 do 19 ! Teraz po 2 miesiącach raptem 53. 

Te figury oczywiście nie przekładają się na VO2Max ale 3 miesiące to praktycznie skasowały Ci poprzednie dwa lata. Płuca bym profilaktycznie sprawdził swoja drogą.

n8MYrJt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata jeżdżenia i te 250 godzin w roku, to nie jest jakoś bardzo dużo. Do tego 3 miesiące przerwy robią swoje. Takie wyniki mnie specjalnie nie dziwią.

Teraz, wkg napisał:

Fitness spadło z 85 do 19 ! Teraz po 2 miesiącach raptem 53. 

Aktualizujesz w ustawieniach wartość FTP jak masz taką przerwę i dołek? Tempo wzrostu i spadku Fitness zależy od FTP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że zależy. Przecież to wszystko to Moc Średnio Ważona /FTP. Ale to nie ma prawie nic do rzeczy - przecież na spadku właściwie nie jeździłem więc i nie było jak wyznaczyć właściwego FTP a TSS-ów też nie było :D Sobie spadało w oparciu o stare FTP.  Faktem jest, że aktualizowałem jak zacząłem wychodzić z dołka a Garmin reaguje z kilkudniowym opóźnieniem więc FTP miałem pewnie zawyżone przez pewien czas (w dołku).

Bo FTP nie mierzę tymi Zwiftowymi programami - w lato słucham Garmina a w zimę potwierdzam w Over/Under :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, czerwo napisał:

3 miesięczną przerwie test był robiony po 2 miesiącach po powrocie

Raczej vo2max szybko skoczy z powrotem w górę przy regularnym treningu. Zrobiłeś test w dołku fitnessowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno i drugie pewnie. U mnie np. złamana ręka. Potem skupienie się na bazie. I chop FTP -10W jak nie -15W :D. Ale po takiej przerwie nawet 2-3 miesięcznej szybko odbudowujesz, bo masz podstawę w tych długich miesiącach/latach treningów wcześniej. Niektórzy przez zimę nie trenują a potem szybko wracają do formy - miesiąc max dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, arturooo3 napisał:

Niektórzy przez zimę nie trenują a potem szybko wracają do formy - miesiąc max dwa.

Co znaczy wracają do formy? Do poziomu ze szczytu sezonu i później przez 10 miesięcy suną na tym samym poziomie? To tak nie działa. Nie da rady sobie zrobić przerwę przez zimę i wrócić do punktu wyjścia przez miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie formalnym to Forma rośnie niebotycznie po takiej przerwie :D A budowanie formy w sensie wytrzymałości  i FTP to tak jak zarabianie na hossie - wspinaczka po ścianie płaczu. Trzy kroki do przodu i dwa kroki w tył :) A utrata formy to jak zarabianie na bessie - jak się wali to po całości i konsekwentnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...