Skocz do zawartości

[4000-5000] Wybór MTB 'rekreacyjny'


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowy na forum. Potrzebuje porady, zamierzam zakupić nowego jednoślada potrzebnego głownie do jazdy rekreacyjnej powiedzmy 60% asfalt/drogi utwardzone, 40% laski/małe zjazdy. Najbardziej zależy mi na tym, żeby główka ramy była w typie TAPRED no i żeby rower był na sztywnej osi. Budżet to do 5tysi aczkolwiek im mniej tym lepiej :)  

Póki co waham sie miedzy tymi:

1.https://rower-sport.pl/pl/p/MERIDA-BIG-NINE-500-LITE-2021-BLUE/6603

2. https://superiorbikes.eu/pl/2021/mtb-hardtail/xp-909/matte-black-dark-silver

3. https://www.kellysbike.com/pl/xc-c923/gate-30-dark-29-p67882

4.https://www.kellysbike.com/pl/xc-c923/gate-50-29-p67864

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś co rozumiesz przez "rekreacyjny" i jak oceniasz swoją kondycją, więc trudno jednoznacznie stwierdzić co będzie dla Ciebie lepsze. Jeśli rzeczywiście będzie to spokojna rekreacyjna jazda, to przymierz się do paru rowerów i wybierz ten, na którym będzie Ci najwygodniej. Natomiast, biorąc pod uwagę, że 60% jazdy to będzie asfalt/utwardzone drogi, to pomimo, że jestem fanem napędów 1x, szukałbym czegoś z dwoma lub nawet trzeba blatami w korbie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ArtGD napisał:

Nie napisałeś co rozumiesz przez "rekreacyjny" i jak oceniasz swoją kondycją, więc trudno jednoznacznie stwierdzić co będzie dla Ciebie lepsze. Jeśli rzeczywiście będzie to spokojna rekreacyjna jazda, to przymierz się do paru rowerów i wybierz ten, na którym będzie Ci najwygodniej. Natomiast, biorąc pod uwagę, że 60% jazdy to będzie asfalt/utwardzone drogi, to pomimo, że jestem fanem napędów 1x, szukałbym czegoś z dwoma lub nawet trzeba blatami w korbie.

Hej,

Pisząc "rekreacyjny" miałem na myśli, że nie będę startował w żadnych zawodach. Co do kondycji, myślę, że jak na swój wiek(37 lat) jestem całkiem fit ;) Na codzień mieszkam w Irlandii i na dzień dzisiejszy nie ma szans żebym mógł się przymierzyć do jakiegokolwiek roweru ponieważ wszystko jest zamknięte i najprawdopodobniej potrwa to minimum do końca lutego :( Póki co skłaniam się ku Meridzie właśnie ze względu na 2 blaty z przodu. Poczekam jeszcze może jeszcze ktoś coś ciekawego zaproponuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną chwilę w życiu do Ciebie a mianowicie stoję przed wyborem roweru dla siebie do podobnego budżetu. Z tego wszystkiego przychodzi mi na myśl rower trailowy. Może wydawać się troszkę cięższy lecz, także nie będę brał udziału w zawodach a jedynie weekendowe wyprawy po 4-5 godzin.Lubię teren, lubię las,lecz aby dojechać z mojego miejsca zamieszkania czasem trzeba też dojechać kilka km asfaltem. Zastanawiałem się nad Kellys Gate 50 . Tylko nie wiem czemu ale mam dziewne przeświadczenie że to taka masówka Merida i gdzieś nie do końca przemawia jako marka. Możliwe że się myle i to tylko moje odczucie ale proszę nie mieszać z błotem za to :D .  Modele nad którymi ja z kolei się zastawiam to: Specialized Rockhopper Expert 29, Dartmoor Primal Evo - nie wiem czy jeszcze dostępne bo na chwilę obecną pytałem to z dostępnością trudno. Nowością na ten rok jest Canyon Stoic 3 i nie jest wcale zły. Może Cube attention SL ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Spec w moim odczuciu nie oferuje nic ciekawego w tym modelu. Ot klasycznie trzeba zapłacić za napis na ramie. Primal już prędzej i ma większe zacięcie do jazdy w dół.

Odnośnie Kellysa, jak każda popularna marka będzie masówką w mniejszym czy większym stopniu, tylko czy jest w tym coś złego? Popularne części, dostępność serwisu, łatwiejsza odsprzedaż.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockrider xc500 też kusi swoim osprzętem , będzie chwilka to pojadę zobaczyć do Decathlonu. Mam 185cm i 95kg. Zastanawiam się tylko czy rockrider ma obie osie sztywne... Myślę że będzie ok. Najlepiej poprzymierzać się do rowerów. Trek Roscoe także kusi, nie wiem ile w tym prawdy ale coś się gdzieś obiło w internetach że mają słabo wykonane malowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, damianeusz napisał:

jedziemy w weekend na przymiarki Kellys Gate 50 na 21'

Z ciekawości zapytam gdzie Ty masz dostępny model Gate 50 z 2021 roku do przymiarki? Sam jestem nim zainteresowany ale z tego co wiem dostępne będą dopiero w marcu i to raczej końcówka marca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilę po napisaniu postu, zacząłem dzwonić pisać , rozglądać się. Aktualnie albo coś niedostępne albo Pandemia. Nawet w otwartym Decathlonie w Bytomiu bo najbliżej mnie ,nie ma rockridera XC500 oraz nie wiedzą kiedy będzie. Nie wiedziałem że będzie aż tak duży problem z zakupem nawet. No nic, poczekamy zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też fajny rower cieszącyu się dużą popularnością lecz szukam czegos nowego. W tym przypadku obrałem XC500. Tylko polityka zamykania oraz otwierania sklepów jest co najwyżej mało sensowna. Gdzie sklep Decathlon jest zamknięty a kilka km dalej sklep OBI otwarty (powierzchnia porównywalna). Ale co tu rozkminiać , jak na dobry początek pasowało by rozkminić a raczej na nowo stworzyć ekpie do sterowania Tego Państwa, ale to już inny temat, wywołujący negatywne emocje temat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, damianeusz napisał:

czegos nowego

Nie wiem czy nie robisz błędu. Marian którego  @Qcu proponuje jest naprawdę świetną maszyną, od razu do jazdy. Nawet heble(4tłoczki) i gripy ma rewelacyjne. Poza tym rama sztywne osie na boost.

https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2018-nail-trail-6

Cena też niczego sobie. Ja bym się poważnie zastanowił, tym bardziej że mówisz o brakach modelu xc500 w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A moim odpada - kiepskie koła ( wąskie obręcze ), i jeśli to nie pomyłka ( niby przy amortyzatorze jest "boost", ale w opisie piasty jest 100 mm ), amor jeszcze pod starszy standard ( nie boost )...
Do tego fatalny kolor, ale to rzecz gustu ;)

PS
Z tego co widzę, to w/w Gate 70 jest z '20 roku, więc jeśli Kellys, to ciekawiej prezentują się modele '21 ( nowa rama o zmienionej geometrii + nieco szersze obręcze ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...