Skocz do zawartości

[amortyzator] NCX D-RL Air 28'' - czy nalezy zrobic serwis po 5 tys km?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety radość była przedwczesna. Następnego dnia prawie nie było ciśnienia w komorze :( Na stronie Suntour znalazłem filmik i zgodnie z instrukcją wlałem 10 ml oleju przekładniowego 80W. Wygląda na to że jest lepiej. Jest to wszystko dziwne, no bo jak amor pracował stosunkowo dobrze przedtem?

https://www.srsuntour.com/fileadmin/user_upload/Downloads/Consumer/Bike/Service videos/How_to_solve_air_leaking_problems.mov

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pracuje gorzej to może być kwestia niewłaściwego smaru (niektóre smary potrafią okrutnie zamulić pracę dlatego tu należy stosować smary o bardzo niewielkiej lepkości). Co do utrzymywania ciśnienia to wszystkie uszczelniacze muszą być sprawne i miźnięte smarem przed skręceniem i do tego ze 3ml przekładniowego w komorę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak będzie działał. Na razie jest śnieżna zima i nie mam okazji wypóbować. natomiast po dolaniu oleju amorek trzyma ciśnienie :)

Jeszcze taka ciekawostka: https://www.petrostar.pl/wiedza-i-testy/oleje-przekladniowe-czym-sie-roznia,p119002444

Suntour twierdzi, że minimalna klasa oleju to 80W, ale im gęstszy olej tym lepszy. Z tabeli wynika, że pomiędzy 80W a 85W jest spora różnica min. lepkości  kinematycznej (11 do 7). Może gęstszy lepiej uszczelnia? Ale co wtedy z płynnością pracy? Chyba jednak 80W styknie :)

 

Oleje klasa lepkosci.jpg

Edytowane przez Thomlodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić parametry to lepkośc kinematyczna w 40C wynosi 134 mm2/s dla 80W90 i 269 dla 80W140. Natomiast wskaźniki lepkości odpowiednio 106 i 137. CHyba to głownie wpływa na pracę amortyzatora? Rozumiem że olej 80W140 jest zbyt leki i zamula?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 16.01.2021 o 09:18, Thomlodz napisał:

Zobaczymy jak będzie działał.

 

Jakoś się zmusiłem do przejażdżki. I wszystko działa jak trzeba. Amorek pracuje płynnie, ciśnienie jest :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w góralu tani "uginacz" Suntour. Właśnie rozebrałem i w środku znowu było pełno wody. Wyczyściłem, nasmarowałem ale na te uszczelki kurzowe od środka dałem sporo smaru teflonowo-silikonowego. Teraz amorek pracuje płynnie ale obawiam się, że znowu gdy zastanie mnie deszcz podczas jazdy woda dostanie sie do środka. Tak więc pytanie - czy smar może jakoś przed tym zabezpieczyć? A może w przypadku deszczu zablokować amorek -gdy golenie nie będą pracować to może woda będzie miała mniejsze możliwości wniknięcia do środka? Czytałem tez o pomysłach nalania do środka oleju , ale czy to coś da?

Edytowane przez Thomlodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Aktualizacja tematu. Na wiosnę robiłem serwis, rdzy nie było  Ale ostatnio coś słabo pracuje. Blokada działa, jednak po zwolnieniu czuć jak sie wjedzie w dziurę czy na korzeń. Widelec ma 3 lata i przejechane 17 tys. km. Ciśnienie trzyma. Bawic się jeszcze w regulację ciśniena pompką czy raczej szukac czegoś nowego? Może jakiś od górala 29'' (większy skok)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zrobiłem ten serwis. Rdzy nie było, ale do środka musiała się dostać woda, bo było trochę czuć stęchlizną. I smary się zamieniły w brązową maź. Umyłem dokładnie całość, nasmarowałem, wlałem olej na tłok i złożyłem. Napompowałem do 10 bar. Jest dużo lepiej. Ale być może uszczelki są już zużyte i powietrze ucieka, co oznacza częstsze pompowanie

Aha i przeczytałem ten poradnik https://www.centrumrowerowe.pl/blog/serwis-amortyzatorow-olejowych/

Na pewno przejechałem dużo więcej od ostatniego serwisowania niż te 100 godzin :)

 

 

Edytowane przez Thomlodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...