Skocz do zawartości

[Ledaer Fox Dragstar] Renowacja zakup nowych części


R3jn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie wracając do tematu troche naciągłem budżet i kupiłem pedaly też nowe a więc do rzeczy Stery kupione te co podalem,kaseta alivio hg51 8rzędowa 11-32t,Pedały Dartmoor Stream Pro Platformy Maszynowe,KMC X8 Łańcuch 6/7/8s SR/SZ X8.93 + spinka, siodełko DaBomb co wspominalem,chwyty Bicyklon lock on,Pancerz przerzutkowy Accent bialy z nasmarowaniem środka,Hamulcowy także Accent 3m bialy,Linka hamulca i linka przerzutek Teflonowa Accent ;) została tylko nieszczesna Korba lub Korba i suport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym od linek z powłoką teflonową trzymał się z daleka, ale to tak na przyszłość.

Jeżeli chcesz jeździć na wiosnę, to ja bym zacisnął zęby i kupił Shimano podane gdzieś wcześniej. Jedno jest pewne. Taniej nie będzie, a nawet nie wiadomo kiedy będzie.

Swoją drogą. Masz wszystkie narzędzia? Sam będziesz składał? Bo jeżeli tak, a narzędzi nie masz, to to też kosztuje dobre parę groszy ( chociażby klucz do HT2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no już trudno kupione tak czy siak zestaw naredzedzi mam z allegro Prox ale tam nie ma klucza do HT2 tylko shimano/isis co do korby co do korby to rozmawiamy o tej ?

https://allegro.pl/oferta/shimano-korba-deore-fc-m5100-32t-175mm-1x11rz-10114768993  tylko jaki suport do niej ?i jaką zębatke wide narrow kupić do niej? bo rozumiem że mam kupic pod 8 rzedowy łancuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bogus92 napisał:

że mam wątpliwości czy warto dopłacać do czegoś lepszego :wallbash:

Nie, chyba że jesteś estetą tak jak ja i nie lubisz objechanych misek. Wyższy model, wkręcany przez plastikowy adapter nie nosi śladów dokręcania/ odkręcania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bogus92 napisał:

Powiem wręcz, że mam wątpliwości czy warto dopłacać do czegoś lepszego :wallbash:

Ja mam jeden suport bb52 który przejechał kilka tysięcy kilometrów i wiele wizyt na myjce ciśnieniowej + jeden suport Accenta w którym zmieniam łożyska. Jak łożyska w nim pójdą to  wkręcam sobie ten bb52 i wymieniam łożyska w accencie i tak w kółko. Łożyska SKF lub Endura za kilkadziesiąt złotych komplet - żeby była jasność, droższe od całego suportu bb-52 :D. Fakt, Accent lżej się kręci, zdejmuje Wat, może dwa ale w BB-52 łożysk jakoś wymieniać nie muszę :) No i oczywiscie nie jest objechany, mam po prostu porządny klucz do HTII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No proszę, a jeszcze parę dni temu w Biosternie była niedostępna.

@R3jn M6100 to wyższy model. Z różnic na pewno system mocowania zębatki. M6100 ma mocowanie Direct Mount, a M5100 na pająku.

@skom25 Dobry klucz załatwia w dużej części sprawę zjechanych misek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bogus92 napisał:

zamówione razem z korba... czekam na maila od nich żeby wysłać kase ;) mam nadzieję że będzie to pasować z 8 rzedowa korbą i łancuchem... bo kupować znowu blat narrow wide na 8 rzędów to znowu wydatek ;p zostało czekać na rame hehe w sumie mnie ta renowacja wyniesie 1000zł prawie .No ale 15 Lat go mam wiec zasługuje na odnowienie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda aktualnie tzn już nie wygląda bo korba do wyrzucenia zerwany gwint i krzywa ;) pewnie tak ale mam sentyment dotego roweru dostałem w prezencie służy mi 15 lat już  tyle ile sie naskakałem w Dircie tym rowerem i zjazdy w górach troche lekkiego DH :)     Kurde teraz patrze to ja zamówilem ostatnią sztuke tej korby :D

IMG_20201006_160650.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bogus92 napisał:

Dobry klucz załatwia w dużej części sprawę zjechanych misek.

Taki też właśnie kupiłem teraz. Pod nasadkę, obejmujący całą miskę. 

Teraz, R3jn napisał:

czekam na maila od nich żeby wysłać kase

Wysyłaj już. Zaryzykuje stwierdzeniem że jest to najlepszy sklep w Polsce.

Amor to już chyba widział lepsze czasy. Nie jestem pewny czy to był dobry pomysł z renowacją, ale Twoja decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może ale obrecz z tyłu mam double track wytrzymala i nic jej nie dolega piasta też od NS płacilem 400zł pamiętam a sprzedal bym to za grosze o ile w ogóle... dlatego uznałem że renowacja roweru ma sens i posłuży mi znowu dlugo,amor tez regenerowalem ostatnio  ale luzy troszke ma niestety tyle dobrze że ja już nie wariuje na rowerze więć do jazdy po lesie itp nadaje sie dla mnie idealnie tylko olej musze wymienic bo wlałem 5w a jestem za ciężki na 5w myśle o 7.5 albo 10w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam rower już złożony :D wstawiam zdjęcie... niestety coś mi się zrobiło z sztyca bo kreci mi sie jak na krzesle obrotowym i nie da się kompletnie jezdzic ;/ sztyca może ma z poł roku na pewno nie kręci sie cala sztyca a tylko ta górna część ;/ sztyca do wymiany? czyda sie to jakoś zrobić ? 

IMG_20210205_092741.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się jakiegoś ulepa, a tu wyszło całkiem dobrze :)

Co to za białe karteczki przy pancerzach?

Jarzmo się obluzowało, sztyca do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje panowie za miłe slowa :Da rower byl na malym serwisie regulacja przerzutek i hamulców bo na tym się słabo znam i dali karteczke w serwisie na rower  :) ok jaką polecicie sztyce? accent 428? bo obecnie mam 408 i właśnie czytam że ta sztyca to kiepski wybór był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopasuj coś wyglądem, żeby pasowało do reszty komponentów. Sztyca to sztyca, dopóki nie kupisz karbonu, albo najtańszego no name, to tak naprawdę ciężko wybrać źle.

SP428 jest spoko, miałem kiedyś. EXE też, chociaż widywałem lepsze rozwiązania jeżeli chodzi o jarzmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...