Skocz do zawartości

[Ledaer Fox Dragstar] Renowacja zakup nowych części


R3jn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam postanowiłem odnowić swój 15 letni rower Leader Fox Dragstar 14'' na rowerze kiedyś jezdziłem w Dircie,Streecie,zjeżdzało się w górach itp jako że to prezent od dziadka nie chce nowego roweru a postanowilem dać rame do malowania i kupić trochę nowego osprzętu... mianowicie potrzębuję waszej porady co kupić a potrzębuję następujących części

-Stery Półzintgrowane szerokość misek 44m (Myślałem nad NS BIKES Internal ZS44/ZS44)

Kasete 8 rzędową (Myślę nad SHIMANO Alivio CS-HG51 11-32 8S)

Łancuch (może KMC X8.93?)

Suport i Korbę  wolałbym na na Octalink czy gwiazdka nie wiem ja kto sie fachowo mówi ale ten lepszy od kwadratu i do tego jakąs Korbę najlepiej na 1 zębatke żeby łancuch nie spadał suport do 100zł korba do 200? najlepiej maszynowe łyżyska niestety kompletnie nie wiem jaki rozmiar mufy jest dlatego pytam tutaj kogoś doświadczonego co miał tą rame

siodełko (zastanawiam się nad Siodełko DA BOMB Aspect XC Black)

Linki do hamulców i pancerzyki nie wiem może accent?

Rowerkiem będe śmigał głównie Po Lasachm,Polach i okolicznych drogach wioskach itp i do pracy :D reszta osprzety roweru która zostaje

Przerzutki tylnie Shimano Sora krótki wózek,Manetki jakies do 8 rzędowych kaset z Shimano nie pamietam ale działają nadal :D 

Hamulce przód mam hayes mx-4 tył avid bb5 zamówione już nowe klocki

kiera Ns Bad Mama,mostek NS nie pamiętam jaki ale wytrzymały skoro już mam 10 lat poprzedni złamałem na skokach w dal :D.... jeśli coś gdzieś zle opisalem itp prosze o wyrozumiałość rzadko na forach bywam  :) z góry dziękuje za pomoc Pozdrawiam Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

1. Stery mogą być, generalnie wielkich różnicy tutaj nie będzie.

2. Kaseta jest ok.

3. Łańcuch jest ok.

4. Korba i suport - tutaj wybrałbym coś ze zintegrowaną osią, Octalink to wymarły standard, może być jakaś korba z Aliexpress z zębatką Narrow Wide.

5. Siodełko co kto lubi.

6. Linki i pancerze mogą być Accent, ale polecam komplet Shimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2021 o 18:39, bogus92 napisał:

1. Stery mogą być, generalnie wielkich różnicy tutaj nie będzie.

2. Kaseta jest ok.

3. Łańcuch jest ok.

4. Korba i suport - tutaj wybrałbym coś ze zintegrowaną osią, Octalink to wymarły standard, może być jakaś korba z Aliexpress z zębatką Narrow Wide.

5. Siodełko co kto lubi.

6. Linki i pancerze mogą być Accent, ale polecam komplet Shimano.

dziękuje za zainteresowanie tematem co do korby i suportu wydawało mi się że do takiej starej ramy nie wejdzie nic innego jak suport Kwadrat lu octalink hmmm... a coś z dostepem w kraju ? problem że właśnie nie wiem jaki rozmair mufy i długość... co do linek itp zobacze te shimanowskie porozglądam się a Klocki mam z Szajbajku jeśli to ma jakieś znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dorzucił do jakiejś podstawowej korby Shimano HT2. Ma absolutnie najlepszy system montażu ze wszystkich producentów ( FSA, SRAM itd), nie wspominając już o Chińskich cudach technologicznych. 

Niby wydaje się to błahy temat, ale zdanie zmienia się, gdy trzeba odkręcić korbę dowaloną na 40Nm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tu się zgodzę, że Shimano ma najlepiej rozwiązana kwestie montażu korby że zintegrowaną osią, chociaż Sram też nie ma najgorzej. Trzeba włożyć dużo siły, ale za to odkręcamy korbę tylko jednym kluczem.

Problem w tym że korby Shimano HT2 z suportem nie dostaniemy za 300 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/korba-narrow-wide-prowheel-claw-1x11-1x10-1x9-1x8-9997055223 coś takiego znalazłem choć wydaje mi się że to lipny chińczyk który się złamie.... widzialem zintegrowane korby Shimano deore o taki  https://www.sbike.pl/korba-shimano-deore-fc-m6120-32t-12-sp-175mm-boost-o_14381.html ale nie ma na naped 1x8 widzę same 1x12... kurde  kiedyś to sie interesowalem tym a teraz są takie nowości rozwiązania że nie znam sie natym w ogóle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Chyba nie chcesz dołożyć dwa razy tyle? https://a.aliexpress.com/_BOJOfV

Jeśli ma być tanio to trzeba liczyć się z chińskimi częściami, co nie znaczy ze złymi. Na forum kilka osób używa korb z logo IXF z Aliexpress i nie słyszałem by coś się działo.

Druga korba to korba pod ramę z osią boost, a ty takiej nie masz, ale są też wersję pod rozwiązania klasyczne. Przy odpowiedniej zębatce 1x8 też zadziała, a może nawet z fabryczną - chodzi tylko o to by łańcuch nie spadał na nierównościach, co z przerzutka tylną bez sprzęgła nie będzie proste.

Jest jeszcze jedna korba, która z suportem zmieści się w budżecie: https://www.cyklomania.pl/shimano-korba-deore-fc-m5100-32t-175mm-1x11rz,id16137.html

Ból jest taki, że nigdzie w normalnej cenie jej nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok części i tak będe kupował na przełomie lutego/marca bo czekam na rame to raz dwa że muszę jeszcze wymienic kulki w piascie i w ogóle to troche za zimno na rower :D więc na spokojnie mam nadzieje że do tego czasu już ustale co chce i jak ... te stery accent wydają sie ok rower już nie będzie katowany ważne że cały osprzęt bedzie na maszynowych bo już kilka łożysk kulkowych zajechałem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz pokazać dokładnie mi ta korbę ? będzie ona pasowac do 8rzędowej kasety? mam rozumieć że reszta jest ok i mogę brać te stery Accena lub NS

 

  • kompatybilna z napędem 9/10/11 rzędowym więc chyba lipa... muśi byc na 8 rzedowa bo niechce mi sie kupowac nowej manetki a na moja jazde styka mi 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Podawałem link wcześniej, ale wysyłam jeszcze raz: https://www.cyklomania.pl/shimano-korba-deore-fc-m5100-32t-175mm-1x11rz,id16137.html

Kompatybilna z 8s także będzie, bez obaw. Ewentualnie wymienisz w razie potrzeby zębatkę.

Stery bez znaczenia jakie, byle pasowały do ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jak do marca nie będzie tej  wspomnianej korby to pomyśle coś na octalink wymienie zębatkę na Narrow Wide w opcje 1x8 reszta części juz dobrana ;) czekam na rame 2 tygodnie okres oczekiwania na pomalowanie i będe działał :D ale coś mi się wydaje że widziałem ta korbe ale drożej w innym sklepie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bogus92 napisał:

Po 300 zł też widziałem, tylko że wtedy już można zainwestować w M6100.

no tak ale rower nie bedzie jakoś katowany jest sens ? raczej już spokojnie użytkuje rower żadnych chopek itp a m6100 to koszt około 400zł plus blat na 1x8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak byłyby w tej samej cenie to wiadomo, że lepiej brać model wyższy.

Przy 1x8 dużej rozpiętości nie będzie, więc raczej szedłbym w jak największym zakres kasety - o ile przerzutka tylna pozwala.

Łańcuch podejdzie, tak czy inaczej musisz dopasować jego długość do swojego napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...