Skocz do zawartości

[do 1500 zł] Rower crossowy dla ciężkiego użytkownika188cm/120kg)


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, bo to mój pierwszy post.

Jak w temacie. Szukam roweru crossowego do 1500 zł (jeżeli dopłacenie 100-200 zł zmieni wiele, to mogę dołożyć, ale wolałbym tego uniknąć). Mam 188 cm wzrostu i ważę blisko 120 kg. Na rowerach nie znam się kompletnie! Niech świadczy o tym fakt, że dopiero szukając roweru dowiedziałem się, że istnieje tyle ich rodzajów jak crossowe, MTB, trekkingowe itp. Już w tamtym roku chciałem zacząć regularnie jeździć i w tym celu kupiłem używany rower na OLX za 200 zł, gdzie już drugiego dnia urwał mi się pedał, potem kupiłem drugi za 300, gdzie regularnie spadał łańcuch, a w serwisie naprawa przekraczała koszt roweru. Zniechęcony odpuściłem.

Teraz mało zimowa aura zachęca mnie, żeby znowu spróbować przygody z rowerem i nauczony błędami chciałem kupić nówkę z jakąś gwarancją itp. Wyczytałem, że do moich potrzeb najlepszy będzie rower crossowy. Czyli jakieś kilkunastokilometrowe wycieczki podmiejskimi drogami, czasem jakieś ścieżki rowerowe i utwardzone polne drogi. Trochę poczytałem, trochę obejrzałem filmów na YT i zainteresowałem się następującymi modelami:

Lazaro integral V3

http://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-integral-v3-męski-2020_pid=210

Kross Evado 2.0

https://www.greenbike.pl/rower-crossowy-meski-kross-evado-20-2020-p-5656.html?gclid=Cj0KCQiArvX_BRCyARIsAKsnTxOsoiT2Sk1rhFrg-gJWY6HIdPQnGO90ryFbvPU9uK_M1ZrZn7SG_A8aAi2oEALw_wcB

VELLBERG Explorer 3.2

https://vellberg.pl/vellberg-explorer-3-2/

 

Który z powyższych modeli będzie najlepszy dla początkującego? A może jakiś inny w podobnym budżecie? Dodam, że fajnie by było gdyby w przyszłości dało się do nich zamontować jakiś bagażnik czy sakwę.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i przepraszam jeżeli nie podałem jakiejś istotnej informacji.

Pozdrawiam

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!! Moim zdaniem przy takiej wadze zamordujesz koła w szybkim czasie w rowerach w takich cenach. Są to budżetowe rowery i jak nazwa wskazuje są spore oszczędności na częściach użytych do nich.Bedzie to problematyczne jak zaznaczam, ale z tych dwóch to Lazaro...Najwyżej będziesz częściej niż normalnie wymieniał mat eksploatacyjne (kasete, łańcuch, rafki...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem dziś w jednym sklepie rowerowym, Pani z obsługi powiedziała, że w tym sezonie mogą być problemy z rowerami, że już w styczniu mieli wielu klientów co im się wcześniej nie zdarzało i że rowery na pewno będą droższe niż w poprzednim sezonie. Nie jestem w stanie zweryfikować tych informacji, bo nie znam się na temacie. W każdym razie Pani mi najbardziej polecała rower Merida Crossfire 40 z 2021 roku, ale ów rower znacznie przekraczał mój początkowy budżet, gdyż jego cena wynosiła prawie 2400 złotych. Koniec końców zdecydowałem się na tego Flasha z 2016 roku. Jak mi dojdzie i trochę pojeżdżę, to opiszę tutaj swoje wrażenia. Dzięki wszystkim za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko tak się składa że koła w Unibike (wcale nie jedynym słusznym) biją (albo biły, bo w tym roku to sajgon z częściami i mocno zmienili specyfikacje rowerów) na głowę koła w rowerach nawet droższych marek. A ramy to masówka, ale solidna. 

A Lazaro - cóż, dać Alivio żeby rzucało się w oczy a na czymś innym trzeba oszczędzić - zapewne na kołach. 

Cytat

czarne szprychy i pasty kół, co nadaje rowerowi rasowego wyglądu

Więc z góry zakładam że są gówniane. Szprychy, obręcze to rzeczy na której większość, albo nawet prawie wszyscy producenci tańszych rowerów oszczędzają. Lepiej dać przerzutkę Alivio bo to przykuje uwagę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie będzie, przy moich 180 19-tka Unibike jest okej. 

Z używek - ciężko powiedzieć. Coś z solidnymi kołami. Koła Unibike znam, więc wiem że z nimi nie ma problemów także jak ktoś roweru nie zakatował to niezbyt stara używka może być.

Na minus może odstawać Prime bo w tym roku już na nim przyoszczędzili. Ale z naciskiem na może, czas pokaże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...