Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

wkg
7 godzin temu, Mareckik napisał:

Pierwsze, co zrobiłem, jak dostałem Tron'a, to wymiana na normalny rower :D 

Bombastic-fantastic :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mentos
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, Mareckik napisał:

Wjeżdżałem tam 3x pewnego urlopu... na szosie, potem zdecydowałem wjechać na XC. Powód był jeden, mianowicie komfort na zjeździe w postaci opon, jak i hamulce.

Stan asfaltu jest tak tak opłakany w drugiej połowie, że zjazd, który trwa długo, był torturą. Nie wyobrażam jechać tam kilkakrotnie szosą w dół. O różnicy w hamowaniu już nawet nie ma co pisać ;)

na bank zjedzą Ci tą wałówkę dzikie konie :D

No tak, na szosie nie jeżdżę to nawet nie wiem, że oponki i hamulce mogą tam nie dać rady, a w dół po tym nierównym asfalcie pamiętającym Tito to się jednak gna ;-) Teraz to się zastanawiam czy zakładać sztywny sztuciec czy lepiej amor zostawić (+1,2kg), bo opony duży balon muszą mieć, bieżnik jedynie niepotrzebny inny niż semislick. A konie są na szczęście powyżej przełęczy, ja kilka serpentyn poniżej w lesie mam upatrzony punkt na wałówkę ;-)

Edytowane przez Mentos

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mareckik
Teraz, Mentos napisał:

zastanawiam czy zakładać sztywny sztuciec czy lepiej amor zostawić

kilogram mniej, przy 9k w górę zapewne da się odczuć na plus.

Moim zdaniem, grubość i wysokość opony MTB zrobi robotę na takim asfalcie bo tutaj głównie chodzi o niwelowanie sporych i mniejszych drgań z kiepskiej nawierzchni, niż radzenie sobie z ogromnymi dziurami. I tak, będzie to inny świat w porównaniu do szosy. Amor w takim przypadku jest zbędny i jeśli masz możliwość, to na pewno bym zmieniał.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta