Skocz do zawartości

[do 5000] Rockrider XC 100 S 29


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Kemusi napisał:

Możesz kupić mykmyka ,którego puścisz wierzchem

Wiem, ale zawsze to estetyczniej w środku, chociaż od przodu i tak musiałaby iść na wierzchu :P.

3 godziny temu, bogus92 napisał:

nie ma takiej opcji. 

3 godziny temu, komandosek napisał:

Nieprawda, xc100s ma otwor na mykmyka

2 godziny temu, bogus92 napisał:

No proszę, a jak oglądałem w ubiegłym roku to nic takiego nie było...

No właśnie... Na infolinii po kilkunastu godzinach (ponoć Decathlon pisał do producenta) otrzymałem informację, że jest otwór, a gostek w Decathlon Katowicach wyoglądał M-kę i stwierdził, że nic nie ma...

 

2 godziny temu, wkg napisał:

dobre sztyce bezprzewodowe ?

Nie ten budżet...

 

EDYTA:

Jest otwór, teraz widzę na zdjęciu na stronie Decathlonu, ale że gość stał przy rowerze i nie znalazł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 10.01.2021 o 19:15, chudzinki napisał:

Tektro jest w opisie, ale na zdjęciach już Levele. Ktoś zapomniał uaktualnić. 

Na początku kwietnia ma być dostawa najwyższej Ski, więc w podobnym terminie powinny pojawić się 100ki. Bardzo poważnie rozważam przesiadkę. Nie licząc hampli, które można zastąpić sprawdzonymi XTkami ze starego roweru, reszta wygląda bardzo spójnie i rozsądnie, jak na cenę roweru. Nawet marzoch okazał się bardziej niż przyzwoity jak na swoją półke cenową i 30mm (recenzja m.in. na szajkbajku). 

Czy ktoś z uzytkownikow może powiedzieć, jak rower sprawdza się na dłuższych trasach? Etapówki, szutrowe "ultra", maratony, bikepacking w terenie. Wygląda jak połączenie XC i ścieżkowca pokroju AMSa, a to dla mnie idealny typ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze taka mała aktualizacja. Trafiłem właśnie na live z centrum Rockridera, w którym mówią o zmianach na 2021. Wygląda na to, że będą dużo poważniejsze niż między sezonami 2019 i 2020. Częściowo pewnie ze względu na covid, częściowo ze względu na coraz pewniejsze ruchy w segmencie mtb. Jeśli Decathlon, przy swoich obrotach, logistyce, sile zakupowej i wielkiej sieci sprzedaży, dalej będzie tak rozwijał Rockridera, to za kilka lat skasuje 3/4 konkurencji. Nie ma innej opcji. Nie da się sprzedawać marketingowo drogich marek pokroju Treka, Speca czy Gianta na 40% i nie byc dwukrotnie droższym. Pomijam kilkukrotnie przewijające się słowa gostka z filmu, że priorytetem dla nich jest jednolita grupa osprzętowa, a nie dobra przerzutka i słabe komponenty gdzie indziej.

Wracając do filmu. Jeśli dobrze zrozumiałem:
- XC100 dostanie w 2021 napęd Deore. Nie ma nic o XC100s, około 51 minuty podsumowują całą linię XC i tłumaczenie nie wyjaśnia, czy koleś wylicza modele nie licząć XC, czy mówi, że go nie będzie. Użytkownik z bieglejszym francuskim by się przydał
- wprowadzają model pośredni XC 500s, który zachowa carbon w ramie, ale reszta będzie trochę zmieniona. Napęd to jakaś nowa grupa na 2021, tak samo dostanie nowego marzocha z dedykowanym malowaniem. Cena 1799EURO, więc jest szansa na 7999PLN. Ma to być model flagowy z największą dostępnością. Dostępność planowana na koniec kwietnia, realnie pewnie maj, sprzedaż internetowa.
- XC900 idzie mocniej w stronę zawodniczą, jest sporo zmian, będzie edycja limitowana XC920S.
- sprzedaż serii XC ma być oparta o wybrane sklepy, z dobrą kadra i serwisem mtb, mają być obowiązkowo modele na pokaz, że moc zobaczyć je na żywo. Czyli tworzą substytuty sklepów rowerowych, które powalczą z innymi markami. 

Nie powiem, mają rozmach. Jak zawsze miałem dystans do linii rowerowej w Decathlonie, tak zaczynam powoli czuć szacunek do ich roboty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

odpowiadając na stare pytanie, osprzęt wypada świetnie w stosunku do ceny ;)

uf, udało mi się zakupić xc100s w rozmiarze XL, to prawie cud

ale zwróciła moją uwagę manetka blokady amortyzatorów w tym materiale, śliczna (bo ja uwielbiam obrotówki, pierwsze co zmieniłem w swoim to manetkę, można kupić gripa x12 srama w dobrej cenie):

https://youtu.be/_sUHUrHvjNA?t=810

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2021 o 21:10, szych napisał:

Jeśli Decathlon, przy swoich obrotach, logistyce, sile zakupowej i wielkiej sieci sprzedaży, dalej będzie tak rozwijał Rockridera, to za kilka lat skasuje 3/4 konkurencji. Nie ma innej opcji.

Przepraszam za OT ale sprzedaż to nie wszystko. Jak będą obsługę posprzedażną robić studentami na umowę o dzieło...to niekoniecznie. Mam raczej kiepskie zdanie o serwisie Decathlonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, do sprzedaży rowerów komunijnych konkurencja ceną jak znalazł. Ale jak wydasz ciut więcej na rower, wieziesz go na serwis gwarancyjny 50 km, odbierasz a linka od przerzutki założona "od czapy" to nabierasz wątpliwości :)

Dobra, znikam z tego wątku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem przekonany co do "przeglądu" gwarancyjnego bo rower to nie samochód - i nigdy nie korzystałem z serwisów poza centrowaniem koła w dawnych czasach

wracając do tematu, tak wygląda kokpit z gripem (elegancko, musiałem kombinować z lewym chwytem ale ze swojej głupoty):

IMG_20210519_200349712n.thumb.jpg.8080535c8765e4d6c27c8ec2f99962b1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem ostatnio z gościem z serwisu Decathlon w którym kupiłem swój rower i odpowiedź jest taka, że do pół roku od daty zakupu przysługuje darmowy przegląd ale nie jest on obowiązkowy i nie traci się gwarancji jeżeli zostanie on pominięty.

Nie wiem co taki przegląd obejmuje i czy w każdym serwisie robią to samo ale tutaj ponoć nawet wymieniają olej w widelcu O.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w oryginale jest kierownica flat: rise 0, upsweep 0, backsweep 6, 720mm (taki nadruk na kierownicy)

zmieniłem na accent exe: długość ta sama 720, podgięcie w tył 9, podgięcie w górę 12mm

(aż z ciekawości zapytam co w serwisie gwarancyjnym, jeżeli choć wymienią i napełnią prawidłowo olej to może się skuszę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło, które oddałem do centrowania oddali mi nie ruszone, bo "nie trzeba" (chociaż moim zdaniem chodziło na boki jak łydki wiecie komu) ale 20 zł skasowali za "diagnozę". Ja nie twierdzę, że tam się nie zdarza ktoś ogarnięty ale nie jest to reguła, niestety.

Żeby nie było - sam mam 2 rowery z Dekla i wciąż uważam, że dostałem więcej w moim Tribanie, niż moja żona w Treku (prawie kompletna 105 vs. Alivio) ale ona jest w "swoim" sklepie na "cześć, co słychać", a w moim D. jedyne "znajome" twarze to Ukraińcy z ochrony. Na sklepie - studenci, w serwisie - studenci. Więc z początkowych 5 gwiazdek (bo osiem ma tylko partia rządząca) odejmuję D. jedną, a szukając kolejnego roweru nie brałem już D. pod uwagę.

Ok, macie rację - ceną wykoszą konkurencję ale  tęsknimy za "sklepami osiedlowymi" :)

Przepraszam i znikam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...