Skocz do zawartości

[klamkomanetki Rival] zacisk PM od Avid?


shiler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuję do klamkomanetek Sram Rival disc założyć z tyłu zacisk z mocowaniem na PM (teraz mam Flat). Czy zacisk z Avidow będą pasować? Czy muszę szukać Rival z mocowaniem na PM? Łatwiej znaleźć jakiś zacisk MTB avida i pewnie dużo taniej to wyjdzie. Tylko czy będzie działać dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jesli masz zacisk typu FM, i potrzebujesz zamontować go do ramy z mocowaniem PM. Nie lepuej użyć adaptera, np takiego:

https://allegro.pl/oferta/adapter-flat-mount-160mm-przod-tyl-fm-pm-8847244421?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_sport_rowery-nca&ev_adgr=Rowery&gclid=EAIaIQobChMI5PPOoOOR7gIV0_ZRCh0ApAS2EAQYAiABEgJl3fD_BwE

Ps, to przykładowa propozycja, nie wiem jaka masz średnicę tarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Domniemam ,ze Autor chce założyć zacisk FM do ramy z PM.

Coś mi na pasuje z tym adapterem. Dosyć długo szukałem takiego adaptera i jedyne co namierzyłem to takie coś. Ten płaski jakoś mi nie pasuje ....zacisk będzie za głęboko w stosunku do tarczy.

Shimano-GRX-Caliper-Post-Mount.jpg&f=1&n

 

1 godzinę temu, shiler napisał:

Czyli same zaciski będą współpracować?

Cały przewód czy śrubka z oliwką są inne?

Szukałem w drugą stronę ( wymiana zacisku PM na zacisk FM ) i napisano mi ,że zaciski będą działać, ale FM mają  mają inną oliwkę i banjo na zacisku. 

Myślę jeszcze nad takim czymś ( ale w wersji FM ) zamiast oryginalnego ,sramowskiego zacisku.

https://www.hopetech.com/products/brakes/road/rx4-postmount-caliper/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodem prawdopodobnie byłby kłopot, ale kolega pisze że potrzeba mu zmiany z tyłu. Ten podlinkowany adapter jest na tył. 

Spojrzałem jeszcze raz, jest napisane przód/tył. Ciekawe, na tył myślę że może się udać. Przed kupnem, dodatkowo warto spytać sprzedajacego.

 

Edytowane przez wojtt80
Dodany tekst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
6 minut temu, wojtt80 napisał:

Ciekawe, na tył myślę że może się udać.

Zacisk PM jest inaczej ustawiony względem  tarczy ( patrząc na śruby mocowania zacisku ) , FM  jest prostopadle ( także patrząc na mocowanie zacisku do ramy)

Po lewej oba zaciski dla tarczy 140, po prawej- dla tarczy 160 mm ( ramą z mocowaniem FM )

Post-mount-vs-Flat-mount-adapters-l-140m

Linkowany adapter wygląda jak adapter umożliwiający stosowanie tarczy 160 mm w ramie dedykowanej pod 140 mm tylko dla FM. Nie może być dla PM ze względu na kształt ucisku  ( obudowa tłoczka poniżej lini montażu do ramy ) .

Tu jest to dobrze pokazane

https://www.bikehugger.com/posts/road-disc-brake-tech-flat-mount-vs-post-mount/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...