Skocz do zawartości

[ceny] Szalejąca inflacja na rynku rowerowym


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

hmm, ceny idą w górę nie tylko w branży rowerowej-NBP gra na osłabienie złotówki, więc możemy kupić mniej za nasze zarobki, do tego kłopot z wieloma produktami, bo wiele lat temu pazerne koncerny przenosiły produkcje do Chin, bo taniej a ich zysk większy:)

I dziś to Chiny trzymają wszystko w garści, jestem pesymistą co do wpływu klientów na tzw. "wolny rynek"-wbrew nazwie on ma niewiele wspólnego z wolnością, bardziej z dżunglą a klienci są robieni w konia, im grubsze nici tym lepiej

Oczywiście to tylko moje zdanie, nie jestem żadnym specjalistą czy profesorem ekonomii "heblowanej";)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tak się składa że podaż nie pokrywa popytu, zapóźnienia w produkcji, wzrost kosztów transportu....Cowid....

Każdy ma swoje koszty. Jeśli producent, transport podnosi koszty znacznie to końcowy detalista wywalić więcej.....niestety....dochodzą do tego podatki wszelkiej maści, które mają tendencję mocno zwyżkową.....koszty pracy (każdy chce zarabiać lepiej)....itd, itp....

Po wielu latach stagnacji na rynkach towar wymiotło ze sklepów w wielu branżach.....

Tanio już było.....wyprzedaże to na razie można pomarzyć. W branży rowerowej niektóre modele pojawią się może we wrześniu ;-((((

Tragedia....ale tego nie przeskoczysz.

Ostatnio z dzieciakiem kompa składałem......co dostawa to +10%.....;-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie Chiny kręcą interesy swoich czasów. Nie da się szybko na tą chwilę przetransportować takiej ilości towaru. Przecież przynajmniej od września brakuje tak naprawdę statków jak i kontenerów do obsługi tego wszystkiego. To też wpływa na kształtowanie cen. Sytuacja się poprawi ale to kwestia roku czy dwóch. 

A drogo będzie nadal bo rozdawanie nowo wydrukowanych pieniędzy na lewo i prawo trwa nadal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze obecne jaja z dostępnością rowerow najbardziej zaszkodzą lokalnym małym sklepom ktore wypadną z łańcucha dystrybucji.

To, ze Treka mozna zamowic na za 9 miesiecy to jest kpina z klienta i oddawanie rynku rowerow hi-end takim konkurentom jak decathlon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, komandosek napisał:

To, ze Treka mozna zamowic na za 9 miesiecy to jest kpina z klienta i oddawanie rynku rowerow hi-end takim konkurentom jak decathlon.

Kpiną to jest to, że firma bazująca na sprzedaży wysyłkowej, czyli Canyon, ma terminy na za pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tyfon79 napisał:

 

A drogo będzie nadal bo rozdawanie nowo wydrukowanych pieniędzy na lewo i prawo trwa nadal. 

Chyba że Polacy wreszcie przestana głosować na oszołomów. No i leniwi ruszą tyłki i pójda do urn zamiast tylko narzekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, komandosek napisał:

To, ze Treka mozna zamowic na za 9 miesiecy to jest kpina z klienta i oddawanie rynku rowerow hi-end takim konkurentom jak decathlon.

A co ma zrobić ten Trek, Scott, Canyon czy nawet Deca jak pewne kwestie są nie zależne od nich? Przecież to samo było wiosną na montowaniach motoryzacyjnych gdzie brakowało podzespołów. Trek ma ramy tylko nie może ich "ubrać" w taki osprzęt Shimano. Mógłby od Srama ale oni są zbyt mali na rynku a poza tym weszło takie Deore 12sp. Z kolei wszyscy od marek rowerowych po producentów osprzętu zarobili już w tym roku kilka razy więcej niż w ubiegłym. Nikt tutaj naprawdę nie robi nam pod górę bo taki ma kaprys. 

@Thomlodz my jak my jako Polska ale to jest temat a choćby całej Europy. Europa gospodarczo zdycha a to co obecnie się dziej tylko spotęgowało proces. Nie widać na horyzoncie zmian, które spróbowały by odwrócić ten proces. A będzie jeszcze gorzej bo upadają USA i Chiny oraz cała Azja jeszcze bardziej nas zdominują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tyfon79 jesli na każdym rynku Scotta, Treka czy nawet Cube brakuje tak samo to ok. Mysle jednak że nie jest tak i na rynkach gdzie bardziej sie oplaca pchać rowery to dostepnosc jest lepsza. Z tego co patrzylem na jakieś brytyjskie sklepy to nie dosc ze rowery są, to jeszcze zdarzają sie posezonowe przeceny

Np to, kilkadziesiąt modeli fulli dostepne od ręki. Ok kryzys jakis widać bo nie kazdy model jest w pełnej rozmiarówce.

https://www.mhw-bike.com/bikes/mountainbikes-fully/?p=2&o=2&n=36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rowery zdecydowanie drożeją bardziej niż średnia artykułów na rynku, ale tak jest od lat. Rosnący popyt itd. Ale też moim zdaniem sami trochę się zapędzamy w to wszystko. Bo jak zwykle najważniejszy czynnik to "inflacja życia". Bogacimy się, więc zaczynamy kupować coraz droższe rzeczy. 

Kiedyś szpanem było już to, że rower w ogóle był na podzespołach Shimano, a że to były jakieś najtańsze grupy, to szczegół. Teraz oczekujemy coraz więcej i więcej. A grupy osprzętu rozwijają się całkiem sprawnie i zapewne większości z nas wystarczyłyby znacznie tańsze rowery, niż te które koniecznie "musimy mieć".

Teraz faktycznie sytuacja zwariowała przez całą tę epidemię, ale to jest przejściowe. Chociaż pewnie w tym roku doświadczymy jeszcze problemów z dostępnością części zamiennych itd. Tak patrząc na całokształt, to rowery niczym się nie różnią od innych hobby. We wszystkim jak się człowiek wciągnie, to chce więcej i nowsze i nowsze i więcej, a później narzeka, jak to drogo ;) To nie jest problem jednej branży, tylko naszego podejścia. Ja to już sam z siebie się śmieję, że zauważam że chyba bardziej niż jeździć, to lubię szukać nowych rowerów ;) I jakoś tak nigdy kolejny nie jest tańszy od poprzedniego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, komandosek napisał:

na przykład ten https://www.mhw-bike.com/scott-spark-960-florida-red-black-2021-fully-mountainbike-159955 2300funtów ~ 11500, oficjalna cena w Polsce 9700

https://www.mhw-bike.com/scott-genius-940-land-green-carbon-matt-black-2021-fully-mountainbike-159963 3700 funtów ~ 18500, oficjalna cena w Polsce 15900

 

Ja widzę ceny w Euro nie w funtach. 2300 Euro + pedały za ~80Euro "gratis". Wysyłka pewnie z Niemiec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak powiem...mocno się uśmiechnąłem gdy tylko przeczytałem treść tego tematu. 

Już był taki jeden w tym kraju, który wołał do ogółu - " To jak..pomożecie ?

Jeśli jest drogo w sklepie X to kupuj bracie w sklepie Y.  

Skoro sklep jest drogi to rynek to zweryfikuje i odpowiedź szybko przyjdzie. Warto zwrócić uwagę, że cena to tylko jeden z wielu aspektów wpływających na podjęcie decyzji o zakupie w tym czy innym sklepie i obstawiam, że wcale nie ten decydujący.

To, że jest drogo na rynku rowerowym to sprawa jest oczywista i jeszcze bardziej oczywista, że będzie jeszcze drożej. Dlaczego tak się dzieje to zupełnie inny temat.

Jak już mamy się tak żalić to może ja też popłaczę. Może zbojkotujemy też rynek nieruchomości, rozglądam się za chałupą i takie zwariowane ceny są, że z chęcią przyłączę się takiej akcji. Uważam, że to nienormalne żeby taka budowla kosztowała 650 tys :)

I jeszcze meble - musiałem kilka szafek kupić. Znaczy się takich w miarę przyzwoitych, nie jakieś tam Bodzio, BRW czy inna Ikea. Efekt był taki, że musiałem robić na zamówienie u stolarza. Też wnioskuję o bojkot :)

Jestem sprzedawcą akcesoriów rowerowych. Chyba drogim :)   i codziennie odbieram kilka telefonów od ludzi płaczących, że za 2 dni mają wyjazd, a zamówiona "gdzieś" paczka jakoś nie może dojechać :), a ze sklepem nie można się skontaktować bo telefonów nie odbiera, a na na email odpowiadają po 3 dniach.

No sorry wodzu...ja wysyłam od ręki. Bo mam towar. Ale żeby nie było tak pięknie to przyznam się, że kilka nocy nie przespałem gdy w zeszłym roku zaczęła się zabawa z wirusem, rynek się na wiosnę zawalił, a do mnie zaczęły spływać zamówiene rok wcześnie preordery. Wierz mi, lekko nie było,  sprzedaż siadła, magazyn pękał w szwach, na koncie w banku zaczął hulać wiatr. Dystrybutorzy przysyłali pierwsze faktury z płatnościami. Za magazyn trzeba było płacić bo coś tego towaru nie ubywało itd itd.  Trochę mnie ten czas zdrowia kosztował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kipcior napisał:

Z dostępnością faktycznie jest lipa. W gravelu skończył mi się łańcuch to to się jeszcze da kupić. Ale wypadało by jeszcze kasetę zmienić, a tu taki "egzotyczny" sprzęt jak HG50 11-36t jest niedostępny. A jak gdzieś niby jest to cena 50% większa niż zwykle.

Wychodzi na to, że nawet jak w tym roku kupujemy rowery, to lepiej na nich nie jeździć, bo jak się coś zepsuje/zużyje to koniec... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wkg napisał:

Kaseta XT 10rz 11-36 wzięła i zniknęła

Do kupienia tutaj: https://rowerplus.pl/kasety-10-rzedowe/6508-shimano-cs-m771-deore-xt-kaseta-10-rzedowa.html

w wersji 11-34 i 11-36.

A zniknęła bo Shimano przestało ją produkować. Także jak ktoś potrzebuje proponuję się pospieszyć.

Teraz, pablo.k napisał:

Szukałem kasety CS-M810012 10-51 nigdzie nie ma na stanie

tej ?

https://rowerplus.pl/kasety-12-rzedowe/7882-shimano-cs-m8100-deore-xt-kaseta-12-rzedowa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

To pewna informacja ?

Tak na 99%. Robiłem rozeznanie w wakacje bo mam napęd oparty na tej kasecie i zasugerowano mi zakup tych kaset na zapas oraz koronek do nich. Wtedy jeszcze info było że Shimano planuje zakończyć produkcję ale jak widać to się potwierdza. Zresztą nie oni jedni odchodzą od 10s. Patrz Garbaruk, Praxis. Pewnie jakieś podstawowe popularne modele pozostaną ale o tych z wyższej półki będzie już można pomarzyć bo producenci przechodzą na 11s i 12s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie ma co dziwić, że producenci olewają 10s. 11s jest na rynku cirka 10 lat i praktycznie każdy ambitniejszy czy bardziej zaawansowany użytkownik już dawno na tym 11 czy 12s śmiga.  A robić ultralekką, customową kasetę 10s żeby ją kupiło dwie osoby rocznie to się raczej mija z celem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...