Skocz do zawartości

[Statystyki] Wspinaczka 2021


Rekomendowane odpowiedzi

A no to on nie ma, fakt. Ale mój Edge chyba nie jest i tak zbyt dokładny... Niedawno pojechaliśmy z kolegą pokręcić trochę XC, jemu na jakiejś wypasionej Sigmie wyszło ok. 1050m w pionie, a mi GC i Strava pokazują niecałe 700m.
Gdzieś można znaleźć dokładne mapy wysokości? Google Earth jest dokładne?
Spróbuję sobie go skalibrować, chociaż tutaj na Mazowszu mamy takie góry, że ten czujnik barometryczny najprawdopodobniej po prostu tych przewyższeń nie wyłapuje. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznie? To nigdy w 100% wiarygodne nie będzie, szczególnie w górach. Choć Strava mi już nie robi takich baboli jak Endo, gdzie miewałem 10tys m przewyższenia na 20km ;) 
Stravistix podaje tak:

120002987_Stravistix2020.thumb.jpg.23cc170f89f80b93dcd1de4a404384df.jpg

Sama Strava tak, ale to uwzględnia również piesze wycieczki
1024965097_Stravarocznie2020.thumb.jpg.16a6717d8b373b9213ac0041afed7b8a.jpg

Tylko ciężko to porównywać do płaskoziemców ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. KrzysiekCH - 1918 m
  2. abra - 1245 m
  3. TheJW - 666 m
  4. slavoog - 440 m
  5. wkg - 384 m
  6. Mareq_BB - 282 m

 

Dorzuciłem wątek z dystansem dla chętnych. To tylko forma zabawy. Najlepiej tylko dopisywać wyniki i powstrzymać się od komentowania jeśli to nie jest konieczne :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2021 o 14:53, Mareq_BB napisał:

Trenażer się nie liczy. W jakimś Zwifcie mógłbyś zrobić długi podjazd np. 18% i nawet byś się nie zmęczył, tylko wlókłbyś się wolniej od ślimaka (bez trybu ERG). Akurat listę z podjazdami mieliśmy dosyć krótką. Największy ruch był na liście z odległością a tu Mazowsze ma przewagę, bo mniej podjazdów :) .

Oj błądzisz i nawet nie wiesz jak bardzo :D. Konkretniej oczywiście, że można się wlec, jak ktoś lubi, ale jak ktoś się szanuje to FTP często na tych podjazdach robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wkg napisał:

No tak uzgodnili to uzgodnili. Coś w tym w sumie jest - w trybie ERG to zupełnie nie ma różnicy czy się w godzinę robi Alpe du Zwift czy coś zupełnie płaskiego. Siedzisz i kręcisz a na rozjedzie tyłek boli :D  

Niby tak, ale jeśli trenażer odpada, robi się dość wąska kategoria. Nie ma co prawda płasko, bo niby Jura pod reką, ale to nijak ma się do terenów typowo górskich. Nie mam szans. W realu mam "aż" 287 m, a z wirtualnymi jazdami 4489 m. W tym roku wrzuciłem i Alpe du Zwift i Mont Ventoux , ale fakt, że ludzie używają tych tras i do treningu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

VAM 1399 na AdZ ! Fiu, fiuuu ...

Tak jakoś wyjątkowo mi noga podawała albo... się trenażer pomylił, bo spory skok ftp zaliczyłem :D. Dzisiaj nie zdarzyłem zrobić ponownej kalibracji, ale trzeba, by jakiś test zrobić. Choć na żywo też lubię podjazdy i wyniki jakieś są. Szczególnie te dłuższe, bo przy sprincie za słabą mam moc krótkotrwałą, aby powalczyć z typowymi sprinterami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak patrzę właśnie na FTP wynikające z mocy ważonej i IF i porównuję z mocą 44 minuty na podjeździe AdZ - wychodzi mi FTP jakieś  340 ! Imponujące. I to z takim pulsem. Ale wracając do tematu - z taką kadencją to to są prawdziwe podjazdy ! Ja bym tam je wliczał ale to trzeba z autorem wątku uzgadniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tyfon79 napisał:

Taka forma nie będzie lepsza? 

Będzie znacznie gorsza.

- Powiadomienia o poście w którym się udzielało i tak przychodzą a tak przychodzi dodatkowo powiadomienie, że ktoś Cię zacytował,

- Osoby które przestały obserwować wątek i się w nim udzielać wciąż będą dostawać powiadomienia o cytatach,

- Kasując swój wpis i wstawiając go w nowe miejsce trzeba będzie zmienić kolor. 

Podsumowując - niepotrzebne zamieszanie, upierdliwe w obsłudze i walące po oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...