Skocz do zawartości

[Elektryk] Serious MT. Cataract 27,5


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś na forum posiada lub miał dłuższą styczność z rowerem elektrycznym Serious MT. Cataract? Zakupiłem taki ze zwrotów zagranicznych lecz ma zablokowany wyświetlacz kodem pin i mam w związku z tym drobne pytanie. Na wpisanie pinu jest 30 sekund. Gdy wpisuję nieprawidłowy pin wyskakuje error! Licznik leci dalej. Teraz pytanie zasadnicze. Czy dalej mogę próbować skutecznie wprowadzić Pin czy muszę odczekać aż licznik się skończy, wyświetlacz wyłączy i dopiero po ponownym uruchomieniu wprowadzać kolejny pin?

IMG_20210105_205904.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający też nie znał pinu. Kupiłem go z tą świadomością.

E no takie prościzny to sprawdziłem od razu. Problem nie tkwi w pinie bo to tylko albo aż 10000 kombinacji tylko chodzi mi o metodologię.

 

Odpowiem już sobie sam na pytanie ;) motodologia by na errorze wpisywać kolejny pin działa. Pin już znany. Dalej by się jednak przydał ktoś kto miał styczność z tym rowerkiem. Menu tak okrojone że nawet nie mogę dojść jak godzinę w zegarku zmienić a instrukcji w necie brak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem z tym złomikiem. Został mi silnik. Korba kręci się do przodu bez oporu nie ciągnąc łańcucha. Nie znam się na elektrykach. Czytając tu i tam wywnioskowałem iż zerwane jest łożysko kierunkowe lub jakiś rodzaj sprzęgła w zależności od silnika. Pytanie czy dobrze wnioskuję i czy ktoś rozkładał taki silnik? Dodam tylko, nie wiem czy to istotne że po wciśnięciu trybu Walk silnik kręci i ciągnie łańcuch oraz koło a rower "maszeruje" prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Generalnie to za wielu opcji zmian to tam nie ma. Pod linkiem masz prosty filmik ukazujący co i jak. https://youtu.be/NPyTti-Gnd0

Generalnie szukaj wszystkiego co jest związane z displayem sw102.

Na filmiku nie ma jeszcze ukrytej opcji. Włącz display i do 5 sekund jak naciśniesz główny przycisk M pojawia się menu jak w tym filmiku

Ja niestety większość mam zablokowane w sterowniku. Jak już sezon się rozkręci to mam zamiar oddać do jakiegoś speca by mi to odblokował. Chociażby połączenie bluetooth i regulację prędkości wspomagania 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Dzięki serdeczne. Do tego doszedłem i odsloniłem wieloklin na klucz do suportów i zastanawiam się czy jest to lewy gwint jak standarowo w suportach z prawej storny? Bo walcze z tym w prawo i lewo i nic a boje się przykładać do tego z całą siłą nie wiedząc w którą stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy gwint był. A teraz pytanie końcowe jak to rozkŕecić zeby dostać sie do przekładni.

20210831_190714.jpg

Czy dobrze myśle że dekielek odkręcamy. Z boku odkręciłem mikro imbusika ktory blokował możliwość odkręcenia. Teraz tylko odkrecać tylko w którą stronę??? Muszę się dostać do przekładni zmieliło tryby.

20210831_190831.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na zdjęciu. Zamontowałem puszkę silnika z powrotem w ramie i zbijakiem z mlotkiem jak strzałka na zdjęciu. Tryby zaniosłem do lokalnej firmy wycinającej cnc. Może się uda że dorobią. Niestety w internetach i na całym świecie brak jest części zamiennych do tych silników. Pisałem z Niemacami firmą serious pisalem z firmą ec mobility w Indiach i nic. Zero części zamiennych. Nawet nie ma opcji zakupienia kompletnego silnika.

U mnie w trzech rowerach padły czujniki pedałowania (brak wspomagania podczas pedalowania) więc wstawiłem w silnik inny czujnik wraz z innym sterownikiem. W jednym posypały się tryby jak powyżej. Ogólnie ten rocznik seriousa na tym silniku to dno. Mam jeszcze 2 starsze seriousy na silniku aeg i zrobione mają ponad 4tyskm i wjednym padly tylko zapadki wolnobiegu( koszt naprawy to części 0zł i 2 godziny roboty). Nigdy już więcej nie chce widzieć elektryka na silniku no name.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dobra do rzeczy..... Sprawa wygląda następująco. Uwalony jest wyświetlacz sw102 tj. po zalaniu (brak komunikacji ze sterownikiem, czarny wyświetlacz). Kontaktowałem się z firmą bafang odnośnie czy ich będzie pasował, okazało się że ich wyświetlacze mają inny soft. Więc postanowiłem zrobić krok dalej i wsadziłem nowy kontroler z wyświetlaczem s866. Pojawił się problem z podłączeniem czujnika pas który znajduje się na ośce, posiada 5 przewodów  oraz czujnika prędkości w tylnym kole 3 pinowa wtyczka. Ma ktoś jakieś pomysły??? 

16488372031402002414703828621390.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...