Skocz do zawartości

[Trek/Cross] Czy takiego roweru nie ma?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Szukam roweru na ścieżki i do lasu. Coś tam poczytałam, byłam w kilku sklepach, jednak nigdzie nie znalazłam tego co sobie wymarzyłam. Chciałabym kupić rower do jazdy rekreacyjnej z rodziną popołudniami i weekendami. Do tej pory jeździłam na holenderskiej Gazeli i rower jest jak najbardziej w porządku, jednak jest już dość stary i odnowienie go mało się opłaca. Przechodząc do konkretów, chciałabym zachować względnie prostą pozycję podczas jazdy, gdyż na rowerach górskich bardzo boli mnie kręgosłup i jazda po kilku minutach przestaje być przyjemnością. W moim poprzednim rowerze przeszkadzała mi jednak szerokość opon, które przy jeździe po leśnych ścieżkach nie dawały sobie rady, często musiałam schodzić z roweru i prowadzić go. Szukam roweru trekkingowego/crossa(?) na nieco szerszej oponie tak aby nie zapadał się w piach i wystające gdzieniegdzie korzenie nie stanowiły większego wyzwania. Mój budżet to około 2tys. I ostatnie pytanie, czy ma sens kupowanie roweru zimą? Czy można trochę zaoszczędzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marin Kentfield, plus zmiana opona na takie jakie wejdą, myślę że 700x47c, to już trochę szersza opona. Ew model Stinson, on już w ogóle spełnia wymagania - jeszcze wygodniejsza pozycja, i szersza opona w standardzie. A poza nimi to rynek podobnych rowerów praktycznie nie istnieje, a szkoda. Kona ma/miała model Dev, ale to już większa kasa. 

Ewentualnie trzeba iść w zwykłego górala, z wygodną pozycją za kierownicą, coś pokroju Unibike Fusion LDS. 

Teraz, niewkijdmuchal napisał:

I ostatnie pytanie, czy ma sens kupowanie roweru zimą? Czy można trochę zaoszczędzić?

Możesz próbować :D Zaoszczędzić pewnie tak, problem jest z tym że w sklepach pustki, albo powoli wchodząca kolekcja 2021 więc rabaty nawet jak się dostaje to symboliczne. Przez pandemię rowerów brakowało a ceny nie spadały, wiec nie spodziewałbym się jakiś wielkich zmian 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za podpowiedź. Z wyglądu rowery Marin super, nigdy o tej marce nie słyszałam. Niestety nigdzie nie są dostępne, jedynie możliwy do kupienia jest Stinson 2St. Zastanawia mnie jednak brak przerzutki z przodu...Czy to nie będzie uciążliwe w codziennym użytkowaniu? Druga sprawa to, że nigdzie też nie mogę znaleźć informacji o ich wadze...

W jednym ze sklepów sprzedawca polecił mi Meridę Freeway 9200 za 1900zł. Czy to dobry rower za takie pieniądze i czy powinien spełnić moje wymagania? Waży 18,5kg, martwi mnie, że to dość sporo. Wizualnie mi się podoba (czarny mat) jednak wolałabym nie kupować jedynie oczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie są dostępne bo jest środek zimy. Zaczną pojawiać się bliżej wiosny :)

A jakich przerzutek używałaś w Gazelli? Bo brak przedniej przerzutki w mieście czy na rekreacyjne wypady powinien się sprawdzić, jeśli nie masz dużych górek w pobliżu. Wagi nawet jeśli nie podaję to będzie niższa - brak amortyzatora, całego wyposażenia, itd. Myślę że taki Marin to jakieś 13-14 kg. 

Wspomniana Merida to ciężki kloc, ot typowa damka dla kobiety do miasta, nowsza wersja Gazelli jak podejrzewam. Pierwszy z brzegu rower jaki w sklepach polecą kobiecie. Niemniej jednak uważam że w Twoim przypadku się nie sprawdzi, potrzebujesz czegoś z szerszymi oponami, albo takie właśnie miejskie wynalazki pokroju Marina albo jakiś prosty górski rower z damką ramą i wyprostowaną pozycją, z możliwością założenia szerokich ale w miarę gładkich opon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gazelli miałam Shimano Alivio chyba i z przodu i z tylu, 3x8 (?) jednak teraz to trudno mi mówić bo w ostatnim czasie, jakieś 2 sezony działało tylko kilka, raz zaskoczyło 5 razy nie ... Mieszkam w Kielcach i tu głównie jeździmy, czasem są górki i pagórki (w końcu góry Świętokrzyskie) jednak na  Łysice nie planuję się wdrapywać...Jeśli po lesie to lekkie wzniesienia, czasem jedynie gdy męża poniesie to wybiera trudniejszą trasę , ale też bez przesady bo wozi balast w postaci 15kg córki ;) Skłaniam się chyba w takim razie ku Stinsonie, tylko nie wiem czy wybrać ten tańszy czy droższy model. Mamy w Kielcach dealera tych rowerów z tego co widziałam, więc przedzwonie jutro i zapytam o dostępność. Może będzie można na żywo obczaić. Dobrze by było bo mam 173cm wzrostu i jeśli chodzi o rozmiar ramy to też nigdzie nie znalazłam informacji który do jakiego wzrostu.

Edytowane przez niewkijdmuchal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...