Skocz do zawartości

[Ochraniacze butów] Jaki rozmiar?


MajinRonin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie ma dla mnie złej pogody, więc jeżdżę nadal w deszczu, mrozie czy śniegu (tego ostatniego nie widziałem ze 2 czy 3 lata dłużej niż 2 godziny).

Tylko że buty i stopy są traktowane bezlitośnie i chcę kupić ochraniacze. Tylko zastanawia mnie jaki rozmiar kupić. Mam MTB rozmiar 46(ciut wąskie) i właśnie zakupione szosowe Shimano w rozmiarze 48 (idealny rozmiar).

Nie wiem teraz czy szukać ochraniaczy na rozmiar 46 czy 48.

Będę wdzięczny za jakąś podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Elmapeto napisał:

Osobiście się przekonałem, że mając but 46 nigdy nie udało mi się wcisnąć  na niego ochraniacza w tym rozmiarze, może miałem pecha.  

Potwierdzam. Ochraniacze musisz mieć większe.

Stopę mam 43,5, spd 45, a ochraniacze Accent Thermal w wersji XXL/XXXL. Dopiero wtedy się but wcisnął. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupowałem w Decathlonie i dobierałem względem rozmiaru buta. U nich jest zakres kilku rozmiarów, więc powinno się udać dopasować. But Shimano rozmiar bodajże 44, a ochraniacz w przedziale 43-45 i leży idealnie. 

Ogólnie wydaje mi się, że jeśli bierzesz od tego samego producenta, od którego masz but to nie musisz się przejmować i brać taki, jak rozmiar buta nosisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzep od spodu, to fajna sprawa zwłaszcza jak jedziesz. W obecnych warunkach (śnieg, błoto - dużo błota) jak zejdziesz z roweru w terenie to po kilku krokach rzep zaczyna zaciągać śnieg i błoto. Kilka takich podparć i rzep się zapycha/zamarza i przestaje działać. Trzeba go podwinąć do środka. Na, ale pamiętajmy też że rzep rzepowi nie równy i różnie może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie nie jest lepiej, chociaż miałem szczerą nadzieję, że gdy spadnie śnieg i temperatura, to sobie odpuszczą...ale nie... :/ To jest straszne, rżną przez cały rok, za nic mają sobie okresy ochronne i lęgowe, rezerwaty, szlaki...

Natomiast same ochraniacze fakt, śniegu trochę zbierają po zejściu z roweru, ale wczoraj nie było tragedii. Wystarczy trzepnąć blokiem w pedał i większość spada.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...