Skocz do zawartości

[nawigacja] Mio 215 HC czyli navi na szosę dla 60+


MtK

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, poszukuję jakiejś sensownej nawigacji dla mojego ojca. Jeździ on sobie na szosie i chciałby czegoś co pozwoli mu trochę odkrywać różne nowe trasy. Sam osobiście korzystam z Wahoo Elemnt Roam i generalnie rzecz ujmując nie szukałbym niczego innego, ale z własnego doświadczenia wiem że Wahoo jest świetne w nawigowaniu, ale niekoniecznie nadaje się do „eksploracji" ;) Z drugiej strony jak patrzę na wszystko inne to jakoś nie potrafię się przekonać do zakupu czegokolwiek innego niż Wahoo. Chociażby wszechobecne ekrany dotykowe wzbudzają we mnie niechęć, bo jestem tym przypadkiem, który nawet w 40 stopniach używa rękawiczek z długimi palcami ;) Ojciec z resztą też ;) I nie jest to ogólna niechęć do ekranów dotykowych, bo te lubię, tylko w pewnych sytuacjach są upierdliwe. Co innego jest obsługiwać iPhone siedząc, czy nawet idąc, a co innego grzebać w czymś w czasie jazdy. Jak ktoś miał okazję jechać samochodem, gdzie pokrętło temperatury z climatronica zastąpiono ekranem, to zrozumie o co mi chodzi ;)  Plus w przypadku mojego ojca, lekkim problemem jest brak języka polskiego w Wahoo, moim zdaniem to nie o końca problem ale w tej kwestii wspomniane Mio 215 HC ma przewagę. Pytanie moje jest następujące. Czy takie Mio będzie w jakikolwiek sposób prostsze w obsłudze niż Wahoo? Jak wygląda w Mio dodawanie tras ze Strava czy Komoot? Czy funkcje nawigacyjne są w Mio bardziej rozbudowane, w kwestii znajdowania nowych tras, szczególnie będąc już w trakcie jazdy? Mam świadomość że Roam Bundle to 200% ceny Mio, ale w tej kwestii to nie problem. Jestem też otwarty na propozycje wyższych modeli Mio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem przez krótki czas nawigacji Mio i sposób jej mocowania do uchwytu nie odpowiadał mi do tego stopnia że po miesiącu ją sprzedałem. Jednak proponuję udać się do sklepu i samemu to sprawdzić. Najlepiej też porównać z Garminem. Od prawie dwóch lat używam Edge Explore i jestem zadowolony z jednym wyjątkiem. Czas pracy na jednym ładowaniu przy ustawieniu jasności prawie na minimum czyli 10% to niewiele ponad 10 godzin. Co do ekranu dotykowego - nie zauważyłem potrzeby używania go podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Mio 205, więc poprzednika 215 od ponad 2 lat. Używałem opcji "surprise me" zarówno w terenie jak i na szosie, chociaż zdecydowanie częściej w terenie. Na początku sam sobie profilujesz jakich dróg unikać/jakie są preferowane, można zrobić tak jak ja, jeden profil pod mtb i jeden pod szosę, potem i tak wczytuje się to na jedno konto na stravę. Wiele razy było "wow" w kontekście jakie ścieżki jak blisko domu mi pokazało, często też szły wyzwiska "gdzie on w tych krzakach znalazł ścieżkę", co do szosy, no tutaj akurat problemów nie miałem, czasem faktycznie były jakieś przedziwne drogi, których nie znałem, ale nigdy nie poprowadził mnie w teren. Dodawanie tras odbywa się przez podłączenie do aplikacji i wrzucenie pliku na profil na mioshare przez przeglądarkę, można też rysować na stronie własne ślady, albo wskazać punkt i on sam coś narysuje. W trakcie jazdy nawet jest opcja "powrót do domu" najkrótszą ścieżką, albo taką którą on zaproponuje. Porównać z wahoo nie porównam bo nigdy nie korzystałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...