Skocz do zawartości

[Pogaduchy]Dyskusja o forum SzajBajk


Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, zibiJ1 napisał:

No,  to ją już po pożegnaniu ;)

received_673075683371423.jpeg.6490c69cbce36ffbbd9b94b24ac84999.jpeg

 

 

Takie twórcze zabawy to już wyższy poziom piaskownicy. Według mnie, to świadczy niekorzystnie o autorze tej treści, a nie o jego odbiorcy. Mogłeś sobie darować, tym bardziej, że byłeś na omawianym forum mało aktywny, delikatnie mówiąc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posty w tym temacie to w większości dobry zbiór beki oraz cringu. Niektórzy to się zachowują jakby w końcu po latach wyprowadzili się na swoje od złośliwej matki lub teściowej, przeżyli japoński obóz koncentracyjny w dżungli wyzwolony po latach przez polską husarię i w końcu dostali nowe życie.

Wcześniej się strasznie dusili, bardzo się nie podobało, pistolet przystawiony do głowy - trzeba było pisać. Codzienna walka z forumowym gestapo - czy się uda coś napisać, a może mnie zawiną? Jak żyć panie moderatorze, no jak? Przy okazji natworzyli setki lub tysiące postów na czyimś, jakimś tam rowerowym forum, które ktoś tam sobie utrzymywał ale miał generalnie lachę wyłożoną, ktoś się dobrowolnie zobowiązał to pilnować - jego sprawa. Jak ktoś lubi robić za darmo i nie ma wyobraźni no to faktycznie, może czuć się rozczarowany.

Teraz zabawy i tańce, że coś się generalnie zes.rało w miejscu w którym chyba większość tych migrujących spędziła większość swojego czasu jeśli chodzi o aktywny udział w rowerowym community. Dziwne, że nie było tych pożegnalnych tematów wcześniej skoro było/jest lepsze forum.

 

Jestem ciekawy co będzie następne - nagrywanie i wrzucanie filmików na YT jak się pluje na ekran z szajbakowy forum czy może rzucanie jajkami w jego samochód?

 

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bury_mis napisał:

Mogłeś sobie darować, tym bardziej, że byłeś na omawianym forum mało aktywny, delikatnie mówiąc. 

A jak oceniana aktywność właściciela? Był częścią naszej społeczności? Pomógł tam komukolwiek? Forum to nie ostatnie pół roku, kiedy faktycznie z przyczyn osobistych udziałem się niewiele. Poprzeglądaj sobie rankingi aktywności to zobaczysz, że jednak byłem trochę bardziej aktywny, delikatnie mówiąc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, zibiJ1 napisał:

A jak oceniana aktywność właściciela? Był częścią naszej społeczności? Pomógł tam komukolwiek? Forum to nie ostatnie pół roku, kiedy faktycznie z przyczyn osobistych udziałem się niewiele. Poprzeglądaj sobie rankingi aktywności to zobaczysz, że jednak byłem trochę bardziej aktywny, delikatnie mówiąc. 

Forum, jak każda inicjatywa, jest własnością jakiejś osoby lub organizacji i może robić z tym projektem, co sobie zamarzy, a użytkownikom i moderatorom nic do tego. Skoro nie akceptowaliście tego, trzeba było własne otworzyć i tam się dowartościowywać jako administracja.

Edytowane przez bury_mis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, JackFrost napisał:

Posty w tym temacie to w większości dobry zbiór beki oraz cringu. Niektórzy to się zachowują jakby w końcu po latach wyprowadzili się na swoje od złośliwej matki lub teściowej, przeżyli japoński obóz koncentracyjny w dżungli wyzwolony po latach przez polską husarię i w końcu dostali nowe życie.

Wcześniej się strasznie dusili, bardzo się nie podobało, pistolet przystawiony do głowy - trzeba było pisać. Codzienna walka z forumowym gestapo - czy się uda coś napisać, a może mnie zawiną? Jak żyć panie moderatorze, no jak? Przy okazji natworzyli setki lub tysiące postów na czyimś, jakimś tam rowerowym forum, które ktoś tam sobie utrzymywał ale miał generalnie lachę wyłożoną, ktoś się dobrowolnie zobowiązał to pilnować - jego sprawa. Jak ktoś lubi robić za darmo i nie ma wyobraźni no to faktycznie, może czuć się rozczarowany.

Teraz zabawy i tańce, że coś się generalnie zes.rało w miejscu w którym chyba większość tych migrujących spędziła większość swojego czasu jeśli chodzi o aktywny udział w rowerowym community. Dziwne, że nie było tych pożegnalnych tematów wcześniej skoro było/jest lepsze forum.

Bardzo trafne podsumowanie tego co się wyprawia w tym temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Myślę, że na 10 stronie zamkniemy, bo już nic nowego i ciekawego chyba się nie pojawi w tej materii...
Poza tym powitania się dublują w dwóch wątkach, a że ten jest nowszy, to odpadnie pierwszy ;)
Proponuję też nie wałkować publicznie animozji, a przenoszenie ich z jednego miejsca w drugie niczemu dobremu nie służy :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja nie bez przyczyni pisałem byście nie przeżywali jak stonka wykopki. Ten człowiek ma swoich przydupasów, którzy już powoli robią Wam koło pióra. By uśmiercić medialnie tego gościa jak zauważył tutaj jeden z kolegów to trzeba trochę pomyśleć jak to zrobić. Chama i prostaka niszczy się medialną ciszą czyli ignorancją. Nie pisze się o nim, nie przeżywa, nie wkleja w ogóle jakiejkolwiek jego twórczości, odsubskrybowywuje kanał, ... Przecież chyba zdajecie sobie sprawę, że niektórzy jak im spada to robią szum medialny tworząc/robiąc coś bardzo kontrowersyjnego. By się nawijało temat na okrągło. Tu też nie możecie tego wykluczyć. Więc w taki czy inny sposób nadal robicie mu dobrze. Przywitajcie się i tyle. Projekty takie jak fora ogólnie powoli wymierają. Jeśli zasilicie to forum wiedzą i zaangażowaniem to tylko na plus. Najlepsze jest to, że znacie przyczynę i efekt. Cisnąć bekę to mu będą tam gdzie trzeba. 

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie przybysze z otchłani :P

 

Powiem że też się z grubsza obs....m chce wbić i zonk - pierwsza myśl ktoś mi sie wjaniepawlił na konto i ferment rozlał z karafki, już miałem pisać WTF, ale pokusiło by zapytać wujka okulara i wyszło worko z szydła...

Edytowane przez maras52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JackFrost napisał:

Posty w tym temacie to w większości dobry zbiór beki oraz cringu. Niektórzy to się zachowują jakby w końcu po latach wyprowadzili się na swoje od złośliwej matki lub teściowej, przeżyli japoński obóz koncentracyjny w dżungli wyzwolony po latach przez polską husarię i w końcu dostali nowe życie.

Wcześniej się strasznie dusili, bardzo się nie podobało, pistolet przystawiony do głowy - trzeba było pisać. Codzienna walka z forumowym gestapo - czy się uda coś napisać, a może mnie zawiną? Jak żyć panie moderatorze, no jak? Przy okazji natworzyli setki lub tysiące postów na czyimś, jakimś tam rowerowym forum, które ktoś tam sobie utrzymywał ale miał generalnie lachę wyłożoną, ktoś się dobrowolnie zobowiązał to pilnować - jego sprawa. Jak ktoś lubi robić za darmo i nie ma wyobraźni no to faktycznie, może czuć się rozczarowany.

Teraz zabawy i tańce, że coś się generalnie zes.rało w miejscu w którym chyba większość tych migrujących spędziła większość swojego czasu jeśli chodzi o aktywny udział w rowerowym community. Dziwne, że nie było tych pożegnalnych tematów wcześniej skoro było/jest lepsze forum.

 

Jestem ciekawy co będzie następne - nagrywanie i wrzucanie filmików na YT jak się pluje na ekran z szajbakowy forum czy może rzucanie jajkami w jego samochód?

 

Ciekawa teza ale skoro "poeta" jest na sali to starczy zapytać co ma na myśli.

Ludzie poczuli się urażeni wyrzuceniem modów i zamknięciem forum bez istotnego powodu ani nawet bez jakiegokolwiek komunikatu. Informacje ktore dotarły później, o tym że są zbędnym oraz duzym kosztem nie pomogły. 

Jak widzisz 2 zdania wystarczyły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..A może jeszcze dorzuce coś o moderacji bo to nie jak piszesz "forumowe gestapo". Forum szajbajka utylizowało tysiące zapytań od randomowych ludzi na tematy sprzętowe, często zakładane w dziwny sposób i dziwnych miejscach -> zapytania napędzane kontentem Szajbajka. Sam temat o rowerach mtb <5k miał ponad 100 stron by pokazać skalę, tu zaś widzę 39stron od 2011r.  Konserwatywne podejście moderacji było sposobem walki o to by forum było czytelne i ciężko od nich oczekiwać podwójnych standardów wobec użytkowników. Frost, no jakbyś się z choinki urwał

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...