Skocz do zawartości

[Pogaduchy]Dyskusja o forum SzajBajk


Accent_Szaj

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, KrissDeValnor napisał:

Z tego co pisaliście, to właściwie ostatnio aktywny był tylko jeden mod, który niejako niechcący "sprowokował" odgórne działanie...
"Szajba" złapał go za słówko, i już było za późno...
 

Nic sie jednak nie dzieje bez przyczyny. To że na łajbie został tylko jeden mod i że sprzeczka doprowadziła do tak kuriozalnych kroków jak ban dla wszystkich.... jest skutkiem wielomiesięcznych zaniedbań projektu "forum szajbajk". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to tam w sumie lotto jakie jest forum, jak jest dobrze aktywne i są odpowiedni ludzie to jest ok.

Aczkowiek ten blazen z youtube na "S" już nawet pod czyimiś fimami jest wyśmiewany, nie tylko pod swoimi. I to zanim zrobił afere, poziom jego kanału jest totalnhm dnem i nieudaczną reklamą meridy. Co chyba jednak działało bo w propozycjach rowerów do X zł non stop była ta okropna merida big nine, wydaje mi się, że reklama działała i ludzie się nabierali na ten rower. W końcu można się tym jawnie podzielić bez obawy o ostrzezenie lub bana (choć dziś już pewnie bym go nie dostał :D)

Mówił do was "PiotrekGT" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, komandosek napisał:

Chwile potrwa zanim znajdzie chętnych do zaangażowania się w pracę pod swoją marką

Nic się nie bój już mu tam niektórzy liżą co nieco. Piękne życzenia na nowy rok ty nasz "kochany Szajbajku". Tak jak byś nie wiedział, że miłość bywa ślepa. 

@Accent_Szaj trza było myśleć przed rejestracją:P Chyba właśnie się nie da od tak zmienić nicka. Pisz do administracji bo jak na mój gust uzasadnienie masz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się też wypowiem :)

Już jakiś czas temu zarejestrowałem się na obu forach (tutaj i SzajBajk). Mało się udzielam i mało bywam, bo częściej przeglądam FB, natomiast pora wrócić do forum, bo to co dzieje się na grupach FB woła o pomstę do nieba (ludzie chcą, żeby inni za nich wszystko szukali i dali na tacy). Tak się składało, że miałem parę rzeczy do sprzedania (w sumie dalej mam, ale jakoś nie mogę się zabrać za wystawienie :) ), przed wystawieniem przedmiotu przeczytałem regulamin, żeby zachować zasady jakie ktoś ustalił - OK. Wrzuciłem temat i nagle BAN na tydzień i usunięty temat. Mówię OK, wystawiłem ponownie WG.ZASAD i temat się powtórzył. Napisałem do moderatora, który mnie zablokował. Okazało się, że było to spowodowane zdjęciami. W regulaminie była informacja o tym, że zdjęcia mają być rzeczywiste- takie były. Musiały być jednak wrzucone w ogłoszenie, a nie tak jak ja zrobiłem, wrzuciłem na google drive. 

Ja wiem, że moderator jest od tego, żeby pilnować porządku, ale mając rozpizdziel w regulaminie i respektowanie czegoś o czym nie jest napisane było średnie. Miałem tam jeszcze parę dziwnych sytuacji, dlatego nie specjalnie mi szkoda tego forum. Dziwny jest jednak komunikat wchodząc na forum, zamiast oficjalnie napisać, że forum zamknięte, to napis o tym, że nie masz dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Grzembol701 napisał:

natomiast pora wrócić do forum, bo to co dzieje się na grupach FB woła o pomstę do nieba (ludzie chcą, żeby inni za nich wszystko szukali i dali na tacy).

 

Na forach też tak jest, też ludzie nie szukają, też pytają 10x o to samo.

Ale na forach są przynajmniej działy, kategorie. Da się to sensownie poukładać przez co łatwiej jest potem przeglądać. No i do tego są indeksowane w google więc można szukać tam i trafiać wygodnie na forum.

Poza tym, na forum jednak łatwiej o społeczość, bo dyskusja nie jest jednym wielkim ściekiem gdzie post wrzucony przed tygodniem zostaje zapomniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Accent_Szaj napisał:

Padłeś ofiarą tylko jednego Moderatora. 

Widzisz ja na początku, również dostałem bana na 7dni, za wykopanie starego tematu. Pogadałem z Moderatorem i ograniczenia zostały zdjęte.

Moderatorzy/Admini to też ludzie, zawsze można się dogadać ;)

Być może. Napisałem do niego, ale nic to nie zmieniło.

22 minuty temu, lukasamd napisał:

 

Na forach też tak jest, też ludzie nie szukają, też pytają 10x o to samo.

Ale na forach są przynajmniej działy, kategorie. Da się to sensownie poukładać przez co łatwiej jest potem przeglądać. No i do tego są indeksowane w google więc można szukać tam i trafiać wygodnie na forum.

Poza tym, na forum jednak łatwiej o społeczość, bo dyskusja nie jest jednym wielkim ściekiem gdzie post wrzucony przed tygodniem zostaje zapomniany.

Myślę, że ma forum jest łatwiej nad tym zapanować, bo ci którzy tego mają pilnować, to robią. Na FB ktoś może założyć grupę, która sama egzystuje i mieć na to wywalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tyfon79 napisał:

Nic się nie bój już mu tam niektórzy liżą co nieco. Piękne życzenia na nowy rok ty nasz "kochany Szajbajku". Tak jak byś nie wiedział, że miłość bywa ślepa. 

To jeszcze nic. Ostatnio widziałem jak ktoś do Szajbajka zwrócił się następującymi słowy: "Danielu Wspaniały" :D. Brzmi prawie jak "Kazimierz Wielki". Zawsze mnie zastanawia kto wypisuje takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie moja sprawa ale może czas przestać przeżywać jak stonka wykopki. Nie pisać o nim, nie wklejać filmików ergo nie robić mu reklamy. W przeciwnym wypadku to trochę jak z tym powiedzeniem o pluciu i padaniu deszczu. To oczywiście drobna sugestia bo może on się nawet cieszy, że tak o nim rozprawiacie na lewo i prawo. Chama najlepiej wykończyć ignorowaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cóż to za srajbajkowa krucjata? :D 

Tu już od dawna go nie lubimy, jak ktoś wspomina, że coś "widział u szajsbajka", to nie dostaje zbyt wielu odpowiedzi...  Tutaj generalnie w większości jesteśmy po to, żeby sobie pomagać, wymieniać się doświadczeniami, po prostu rozmawiać...i czasami chwalić. ;) Nie jesteśmy tu po to, żeby promować któregokolwiek z YouTube'owych rowerowych celebrytów, więc proponuję zakończyć temat tego... jegomościa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiste jest to, że dyskusja na jednym forum o innym forum nie zawsze jest lubiana przez administracje. Tu też szacunek dla adminów, że nie są negatywnie nastawieni do tej dyskusji.

Wracając do sedna, sprawa poruszyła sporo osób i myśle, że wielu ludzi ma teraz pranienie wywalić swoje żale na temat właściciela upadlego forum. Być może już to pisałem, najwyżej się powtórzę, nie lubiłem gościa bo jest w niektórych miejscach żenujący. Natomiast jego forum było całkiem wporządku i tworzyła je normalna spoleczność która została poszkodowana. Niektórzy z tych ludzi byli oczywoście w niego zapatrzeni, czasami starałem się im to wybić z głowy. Pozostała część chciała by o tym gdzieś porozmawiać i zwyczajnie udała się do "konkurencji".

Niektórzy ludzie mogą odebrać to w sposób ( ooooo jak trwoga to do Boga, a widzicie teraz... itd. ). Takie zachowanie jest niestety typowo polskie i osobiscie przeze mnie nie lubiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, TheJW napisał:

A cóż to za srajbajkowa krucjata? :D 

Tu już od dawna go nie lubimy, jak ktoś wspomina, że coś "widział u szajsbajka", to nie dostaje zbyt wielu odpowiedzi...  Tutaj generalnie w większości jesteśmy po to, żeby sobie pomagać, wymieniać się doświadczeniami, po prostu rozmawiać...i czasami chwalić. ;) Nie jesteśmy tu po to, żeby promować któregokolwiek z YouTube'owych rowerowych celebrytów, więc proponuję zakończyć temat tego... jegomościa. :)

Uhh, jakie to typowo....

 

polskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...