Skocz do zawartości

[Pogaduchy]Dyskusja o forum SzajBajk


Accent_Szaj

Rekomendowane odpowiedzi

Tu też jet sporo fajnych ludzi z wielką wiedzą, chyba też większa społeczność, o wiele bogatsze archiwum . Moderacja rzekłbym - niewyrywna.   Taka fuzja się zrobiła, może i wyjdzie na dobre.

Na tamtym forum chyba kiedyś o coś pytałem ale bez większego odzewu. Tu każdy włos ię podzieli na czworo i to dopiero początek :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To ja także dodam coś od siebie :) kiedyś często zaglądałem na tamto forum jak szukałem informacji, jednak nigdy forma dyskusji mnie nie przekonała, wszystko było chaotyczne i czasem wręcz widać było niechęć do udzielenia odpowiedzi.

Tutaj według mnie wszystko jest poukładane, można pewne rzeczy łatwiej znaleźć, a jałowe dyskusje są rzadsze.

3, 2, 1.... Hejt start :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bogus92 napisał:

3, 2, 1.... Hejt start

Hahaha, no aż tak to nie będzie ;)

Tu jest po prostu inaczej. Trzeba się przyzwyczaić, ot wsio :D

Widzisz, tobie nikt nie odpisał, może nikt nie znał odpowiedzi na twój problem.

Faktem jest że było to młode forum, ale społeczność na nim była bardzo zżyta.

3 minuty temu, elh napisał:

link do filmu

Co w tym złego? Filmy z początku jego YT'owej kariery były niezłe. Teraz też jak bym znalazł filmik rozwiązujący problem, to bym to pokazał. Choć może od innego autora :voodoo:

Haha emotki za to są tu lepsze :thanks:

8 godzin temu, chrismel napisał:

już jest :)

Haha, od razu lepiej :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Accent_Szaj napisał:

Tu kolejny raz pokazał, że do interesów to chłop nie ma głowy. Mógł zrobić wszystko: Włączyć reklamy google, wynająć reklamodawcą, miał miliny możliwości, nawet mógł je sprzedać za grubą kasę, ale po co? Lepiej zabić wszystko.

Nie mam wiedzy ile kosztuje takie forum ale bez jaj, że ktoś kto ma tyle subskrypcji na YT i ogólnie rozmach był na minusie. Forum Emtb, które właściwie ledwie zipie od nadmiaru postów od wielu już lat jakoś dalej jest. Mnie najbardziej irytuje jak z kogoś ogarniętego robi się idiotę. Kit można wciskać 15-latkowi ale na forach są też już bardzo doświadczeni ludzie w tym wiekowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam aż tak bardzo się nie wypowiadałem, ale też się nieco postów uzbierało i powtórzę to, co pisałem w temacie powitalnym: nigdy więcej nie dołożę cegiełki do społeczności budowanej wokół jakiejś marki osobistej. Gdyby padło z jakichś przyczyn to forum, forum szosa czy coś w tym rodzaju ok - to jest ogólne, nie jest pod kogoś nick/nazwisko itd. Ale w takim przypadku... Szajbajk już miał sytuacje typu zawieszanie kanału na YT bo hejterzy, potem wykopanie z dnia na dzień aktywnej grupy na FB.

Tak się po prostu nie robi, ze względu na samych użytkowników i to, co wrzucają w społeczność: zarówno pracę moderatorów (wiem jakie to niewdzięczne zajęcie bo byłem i modem i administratorem na kilku forach/serwisach) jak i wkład, treść przekazywaną przez użytkowników. Można było dać ogłoszenie, nawet przekazać forum w inne ręce chcące się nim zająć już pod innym brandingiem. A tak... wyszła nieprzyjemne sytuacja która stawia więcej pytań niż odpowiedzi i cierpi na tym Szajbajka wiarygodność - ale jej mi w tym przypadku nie szkoda, bo jak się tak do sprawy to i takie efekty się zbiera.

W koszty związane z forum podawane na wykopie po prostu nie wierzę - mówię to jako programista, były admin wsparcia technicznego i nie tylko. No chyba, ze Szajbajk nie mając żadnej wiedzy dał się komuś po całości skroić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tyfon79 napisał:

jak z kogoś ogarniętego robi się idiotę.

To on z siebie zrobił idiote, puszczając kit że stracił 23k. To czy my w to uwierzymy, to inna para kaloszy. na pewno trzeba napisać, że była możliwość zarobienia na tym forum, żeby właśnie te zapatrzone w niego ludziska wiedziały że to sciema.

Choć z drugiej strony patrząc na to że zamknął zamiast sprzedać, to zaczynam się zastanawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobił co chciał 

To forum jest dużo starsze i bardziej poukładane 

Ale to dlatego że na tamtym było zbyt mało moderatorów chyba z 4 osoby z tego jedna aktywna 

Tutaj jest dużo lepiej, jedynie ciężko się przyzwyczaić do tych nawiasów ale cóż mają chłopaki taki regulamin więc trzeba się zwyczajnie przyzwyczaić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że pisząc iż stracił 23k na tak dużym forum, to coś tu nie gra. Chyba najlepiej ujął to kolega powyżej

7 godzin temu, lukasamd napisał:

No chyba, ze Szajbajk nie mając żadnej wiedzy dał się komuś po całości skroić.

Generalnie jakby z dzień,dwa wcześniej poinformował,to całkiem inaczej by wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, znowu tutaj.

W pierwszej chwili sądziłem, że zostałem dożywotnio zbanowany a tu się okazało, że grubsza akcja. Trochę szkoda bo jednak tamten bardziej kameralny i uporządkowany klimat trochę bardziej mi pasował, zwłaszcza kiedy na tym forum przeczytałem jakiś krzywy wpis moderatora w temacie z fotkami, który się pultał, że ktoś nie zrobił fotki od strony przerzutki.

Mógłby zielony otworzyć tamto forum aby chociaż skopiować temat o swoim rowerze bo nawet nie mam zamiaru na nowo tego klepać z pamięci. A szkoda bo nowy rower i komentarze  jego działania w 2021 mogłyby zachęcić do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, JackFrost napisał:

Ehhh, znowu tutaj.

W pierwszej chwili sądziłem, że zostałem dożywotnio zbanowany a tu się okazało, że grubsza akcja. Trochę szkoda bo jednak tamten bardziej kameralny i uporządkowany klimat trochę bardziej mi pasował, zwłaszcza kiedy na tym forum przeczytałem jakiś krzywy wpis moderatora w temacie z fotkami, który się pultał, że ktoś nie zrobił fotki od strony przerzutki.

Mógłby zielony otworzyć tamto forum aby chociaż skopiować temat o swoim rowerze bo nawet nie mam zamiaru na nowo tego klepać z pamięci. A szkoda bo nowy rower i komentarze  jego działania w 2021 mogłyby zachęcić do dyskusji.

mozesz to zrobić bez problemu, odpal z innej przeglądarki albo trybu incognito. Ban jest dla wszystkich zalogowanych użytkowników, archiwalna treść jest dostępna.

Jest również na maksa irytujący komentarz w stylu prawdziwego janusza biznesu:

image.thumb.png.2feac215c0fd65e42ee49e5c71c7ce2e.png

poczułem jakbym klepał posty u prywaciarza co od 20 lat do interesu dokłada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wyczyścić przeglądarkę z ciastek dotyczących Szajbajk i innych automatów i wejście na forum jako read only bez logowania jest możliwe też bez trybu incognito.

Forum nie zostało wyłączone, ono cały czas działa. Zostali zablokowani wszyscy użytkownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pewnie to chwila przerwy - nie chce mi się wierzyć, żeby definitywnie zamknęli forum.

PS
Żebyście widzieli, co się działo ze 3 lata temu, kiedy FR przechodziło "facelifting" - część myślała, że to koniec świata ;) , w każdym razie sporo osób było mocno niezadowolonych.
Wasza sytuacja to co prawda inna bajka, ale chyba jakaś nadzieja jest, nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KrissDeValnor napisał:

Pewnie to chwila przerwy - nie chce mi się wierzyć, żeby definitywnie zamknęli forum.

o pewnie dłuższa, Szajbajk wyrzucił swoich moderatorów, tak definitywnie kasując im konta, a potem zbanował resztę użytkowników. Chwile potrwa zanim znajdzie chętnych do zaangażowania się w pracę pod swoją marką

Miałem okazję czytać rozmowy, zgrubsza poszło o brak jakiegokolwiek zaangażowania w co jestem w stanie uwierzyć. Nie widziałem go na forum od 2019 roku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...