Skocz do zawartości

[triban 100 hamulec] zaciśnięta szczęka, help :<


moose_etc

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry przepraszam za gupie pytanie, ale w kwestii obsługi technicznej roweru jestem zielona. Odebrałam dzisiaj mojego tribana, zabrałam go do pana do regulacji. Wieczorem zabrałam go (rower, nie pana :P) na pierwszą wieczorną przebieżkę po mieście (swoją drogą mój pierwszy rower na wąskich kołach, odkrycie życia, totalnie :D )  i w którymś momencie poczułam, że coś mi blokuje tylnie koło. Generalnie hamulec się zacisnął do tego stopnia, że prawie wracałam do domu z rowerem na ramieniu. Co się stało i jak to naprawić? próbowałam pokręcić tą plastikową śrubką na kablu, dojechałam na skraj możliwości i dalej blokuje...No description available.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelam że jakimś cudem końcówka linki wysunęła się z gniazda w klamce. Spójrz w klamkę. Taki grzybek, chowa się w mocowaniu wewnątrz klamki czy wystaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Od strony klamki. Jak lekko wciśniesz klamkę, to wychodzi z obudowy. Tam jest zamocowana linka. Zobacz czy linka się nie wysunęła, najlepiej od dołu. 

Na zacisku hamulca masz też ten "przełącznik". Przesuń go, linka się lekko poluzuje, będzie łatwiej zajrzeć do klamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...