Skocz do zawartości

[Szosa] Karbonowy Kross


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Szukam dla siebie roweru szosowego. Powoli przekopuje się przez kolejne modele, ale moją uwagę zwróciły karbonowe Krossy Vento.

Problem jest taki, że jest to chyba średnio popularny temat. Ktoś ma jakieś doświadczenia z karbonowymi ramami Kross z kolekcji 2019/2020? Mają jakieś bolączki?

Najbardziej obawiam się Press Fit, a właściwie wszystkich wad które ma to rozwiązanie, a mogą być spotęgowane kiepskim wykonaniem ramy.

No i pytanie dodatkowe. Wzrost 174 cm, przekrok 81 cm. Głównie zwracam uwagę na rowery z rurą podsiodłową 50-52 cm, górną rurą ~545 mm i Reach ~380 mm. Taki też był mój poprzedni rower i mi pasował. Warto przy moich parametrach patrzeć na rower w mniejszym rozmiarze i ewentualnie wrzucić dłuższy mostek? Oczywiście wiem że najlepiej się przymierzyć i będę próbował to robić, natomiast mamy takie czasy i rowerów w okolicy jest tak mało, że być może w grę wejdzie tylko zakup online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nic o Krossie, ale przed zakupem innego roweru z pressfitem sporo na ten temat czytałem i wyszło na to, że jest to najlepsze rozwiązanie do karbonowej ramy:
https://blog.3t.bike/2020/06/12089/best-bottom-bracket-systems-gravel-bike-tech/
a w razie skrzypienia można zamontować suport Token Ninja za 200 zł, który składa się z dwóch skręcanych ze sobą metalowych tulei i powinno być ok.
Mnie to uspokoiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam tez kiedys sie naczytalem o pf...że zło, skrzypi od samego patrzenia...itd...no i chyba od 3 sezonow mam rowery na pf, w jednym niepotrzebnie wywalilem fabrycznego pf i wsadzilem token ninja...a okazalo sie ze to skrzypiala sztywna oska, ktora zawsze dokrecalem tym samym momentem, a po 2 latach wystarczylodac dokrecic bardziej o 1/4 obrotu i nastala cisza...

Moj znajomy jezdzi ultra, ma identyczny jak moj rower merckxa, przelecial na nim juz 18,5tys km w najrozniejszych warunkach, wliczajac sniezyce i deszcze 2dniowe i dalej smiga na fabrycznym pf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeżdżę na Vento 8.0 z 2019 i jestem bardzo zadowolony, z suportem nie ma żadnych problemów  (od nowości 11kkm i jest ok), ogólnie wykonanie ramy jest w porządku. Nie jest to na pewno sprzęt, który wyznacza trendy, ale jako maszyna po prostu do jeżdżenia sprawdza się bardzo dobrze. Jedyne na co czasem zwracam uwagę podczas jazdy to odgłosy przewodu hamulca w ramie na nierównościach :p

Co do rozmiaru to mam 178, przekrok ok 82-83cm i jeżdżę na ramie 53/54. Z tego co widzę to mniejszy rozmiar to 50/52, raczej za mały dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, safian napisał:

Jedyne na co czasem zwracam uwagę podczas jazdy to odgłosy przewodu hamulca w ramie na nierównościach :p

To samo w Kross Dust. Kupiłem taką rurkę piankową Jagwire i w to wsadziłem pancerz.

Teraz, safian napisał:

Z tego co widzę to mniejszy rozmiar to 50/52, raczej za mały dla Ciebie.

Też tak sądzę, więc w razie czego zdecyduję się na M, czyli właśnie 53/54.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, podobnie jak koledzy, nie powiem złego słowa na fabryczne PF. Mam dwie karbonowe szosy Giant  Defy i Trek Domane na PF i brak jakichkolwiek uwag do ich pracy. W GD po roku czasu dla swego ,, lepszego samopoczucia,, wrzuciłem PF Token Ninja i nie było odczuwalnej żadnej  różnicy pomiedzy PF fabrycznym a TOKENE-em. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@safian @abdesign a jak ogólnie jeżeli chodzi o jakość wykonania ram Kross?

Dla mnie to kompletna nowość, jeszcze nie tak dawno nawet nie brałem pod uwagę karbonu zupełnie i mam trochę obaw, zwłaszcza że Kross ma opinię jaką ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak... na 3 ramy karbonowe Krossa z którymi miałem styczność dłuższą niż "macanie w sklepie" czy "przejechanie się na rowerze kolegi" wszystkie były wykonane z dużą starannością nie było się do czego przyczepić, wliczając w to zadowalającą powłokę lakierniczą, pewnie że słabszą niż np. posiadane przeze mnie Merckx'y ale one kosztują inaczej...

ale np. Zaskar którego ja mam albo kolejny rower córki Cube Attain - też ma presfita i nic nie skrzypi - lakierniczo wypadają identycznie jak Kross - czyli po prostu dobrze.

Takie 3 karbonowe Krossy mogę zaopiniować pozytywnie:

Vento 8.0 (2018), Vento 7.0 (2018) - nie mój z wypożyczalni, i nieco starszy Level R+ (2015)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wymiary 180/86 i Vento 8.0 2020 w rozmiarze M, z tym że rower ma od nowości dosyć ciekawy mostek 100mm o efektywnej długości 95mm. Przekrok ma do do siebie, że im większy, tym krótszy tułów, więc mimo że jestem od Ciebie o 6cm wyższy, to teoretycznie tułów mam tylko o 1cm dłuższy. Siodło 5cm niżej przybliży je jeszcze do kierownicy, także M-ka powinna być ok, choć S-ki też nie zaszkodzi przymierzyć, przynajmniej po to żeby się upewnić że rama faktycznie jest za mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...