Skocz do zawartości

[Trenażer] Dobór pod zachowanie formy


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, nie będę pisał w tematach od zakresów cenowych, bo szczerze to nie wiem co kupić.

Nakreślę sytuację: zaplanowałem sobie latem, że jesień/zima to będzie siłownia (spinning, bieżnia i inne zajęcia) i jazda na zewnątrz jak się da. Niestety, fitness nam zamknęli. Ok, jeżdzę jeśli się da - choć z tym ciężko, bo w tygodniu praca a jak jest ciemno to źle mi się jeździ. Do tego biegałem na zewnątrz. Biegałem, bo na 99% przeciążyłem Achillesa i teraz muszę to raczej odpuścić na kilka tygodni. Ogólnie więc cały plan się posypał i myślę o trenażerze  ;)

3/4 lata temu jeździłem na zwykłym najtańszym z deca, w sumie nie było źle. 2 lata temu korzystałem z trenażera Tacx - smart pod oponę. Rok temu spróbowałem Elite Suito czyli full smart i do tego direct drive. No nie będę ukrywał, Suito był najlepszy, najcichszy, najwygodniejszy. Za każdym razem z początkiem wiosny trenażer sprzedawałem. Tak, bez sensu, no ale tak było. Co teraz wybrać? W sumie direct i coś jak Suite byłoby najlepsze.

Ale... teraz nie planuję budowania formy, mocnych treningów, wyścigów. Nie będę już też wracał do zwifta. Raczej kręcenie przy filmach (w bloku, zaznaczę) dla zachowania formy.

Czy potrzeba mi do tego full smart, direc drive itd? Raczej nie.. choć może lepiej dać więcej, kupić i gdyby cokolwiek się zmieniło to mieć - w końcu jeść nie woła, a z karnetu na siłowni po ich otwarciu i tak będę rezygnował, bo w tym roku więcej nie mogłem korzystać niż mogłem i wolę sam się w sprzęt wyposażyć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę nie rozumiem czemu nas pytasz co Ci potrzebne skoro sam przeszedłeś przez szerokie spektrum trenażerów i zadajesz pytania bardzo subiektywne.

Wiesz, że Suito zachowywał się najlepiej, ale nie jesteś pewien czy aż tego potrzebujesz, jest bardziej przyszłościowy pod treningi, ale kosztuje x4-x5 co podstawowa rolka, na której też pokręcisz... Musisz usiąść z izotonikiem i się zastanowić, no bo ja nie wiem czego potrzebujesz, jakie maksymalne nachylenie i moc jest Ci potrzebna, czy planujesz jakiś program treningowy, czy potrzebujesz info o wattach, co zrobisz z tym za 2 lata etc itp :P jedynie odpowiadając na pytanie z tytułu, najtańszy jak dobrze wiesz też wystarczy, jak i tanie rowery też nadają się i wystarczają do jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...