Skocz do zawartości

[Amortyzator] RockShox Sid blokada skoku


grzechu2410

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy ktoś z kolegów mógł by sprawdzić lub wie jak blokuje się amotryzator z chargerem Rl ,czy jest sztywny w 100 % czy możemy go wciśniąć jednak ? Najlepiej na spuszczonym powietrzu z amortyzatora. Chciał bym wiedzieć czy po serwisie mój dobrze działa. Na spuszczonym powietrzu ok 30 psi , czuć że blokada działa, ale nie potrzeba dużej siły żeby go wciśniąć z tąd moje wątpliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, odświeżę trochę temat. Kupiłem niedawno ROCK SHOX SID SL Select Charger RL. Po jakiś 600km oddałem go na serwis zerowy. Wcześniej miał minimalny uskok z 5-10% na blokadzie i twardy był, a teraz tak ze 25-30% się chowa i dopiero robi się twardy. Co może być przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowietrzony tłumik. Albo, jeśli blokada z manetki, linka się wyciągnęła i nie blokuje do końca, ale wtedy raczej w ogóle nie robiłby się całkowicie twardy. Na 99% zapowietrzony tłumik albo jakiś wyciek oleju po nieprawidłowym złożeniu tłumika. Jak z mojego sikał ostatnio olej to było identycznie, aż w końcu oleju wyciekło tyle, że blokada i tłumik przestały całkowicie działać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, RS mają fabrycznie bardzo skromną ilością oleju w dolnych goleniach, tutaj mówimy, że są suche. 

Ciekawe, po co ktoś ruszał tłumik, jak serwis zerowy można zrobić bez demontowania widelca z roweru i odłączania blokady, nie wspominając już o wyciąganiu tłumika... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czyli prawidłowo. Właściwie, to wystarczyłoby zsunąć dolne golenie tylko kawałek i dolać strzykawką oleju. ;)
Wychodzi na to, że albo nieszczęsny zbieg okoliczności, albo coś się rozszczelniło w tłumiku przy zdejmowaniu/zakładaniu dolnych goleni. Może ktoś się za bardzo szarpał z szaftem tłumika i doszło do rozszczelnienia albo uszkodzenia jakiegoś oringu.
Nie pozostaje nic innego, jak sprawdzenie i odpowietrzenie tłumika.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charger 2 blokuje sie niemal na kamień. Jak jest inaczej to zapowietrzenie albo wyciek. Przy dużym wycieku blokada przestaje dzialać. Pierwszy objaw to wlaśnie uginanie się mimo zamkniętej blokady. Moze być uszczelka wargowa, moze być pękniety bladder, albo wyciek spod niego. Generalnie do ogarnięcia. @Punkxtrzna się na rzeczy. Polecam 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę edytować poprzedniego posta, a komuś ta informacja na pewno się przyda. 
Rock Shox ma Chargera w wersji Race Day, w którym - wg serwisówki - można w razie zapowietrzenia wymienić jedynie olej bez uszczelek. 

W teorii jest nierozbieralny, ale przy odrobinie uwagi i właściwych narzędzi da się to zrobić. Na głównym tłoku jest zwykły o-ring, którego zużycie doprowadza do szybkiego zapowietrzania się tłumika. Można go wymienić, czego potwierdzeniem jest moje poniższe zdjęcie: 

 

_DSC1046.JPG

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Amor wrócił z serwisu i teraz pytanie czy tak powinno być. Zablokowany stojąc w miejscu gdy próbuję go wcisnąć jest praktycznie na kamień, ale gdy go zablokuje na drodze asfaltowej i na stojąco mocno przyśpieszam, jest twardy, ale przy dużym nacisku, ma jakieś 20% ugięcia. Powinien tak pracować, czy mimo dużego nacisku powinien być sztywny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po powrocie amortyzatora z serwisu nie robiłem jeszcze żadnych ustawień. Szczerze mówiąc na szybko go wrzuciłem, ciśnienie tylko sprawdziłem na jakim jest poziomie i pośpieszyłem na zbiórkę. Czy wstępne ugięcie może mieć na to wpływ ? Jaki ustawić sag, dla ambitnego amatora, startującego w zawodach ? 

Edytowane przez seba8121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...