Skocz do zawartości

[Amortyzator] do lekkiego urban freeride


taiRaw0420

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wymienić amortyzator w rowerze, aktualnie mam jakiś stary zoom gordo z skokiem 120mm. Jeżdżę w lekkim urban freeride'dzie. Chciałbym  kupić coś używanego i sensownego do 500 góra 700 złoty z skokiem 130mm-160mm.Co polecicie?

Znalazłem foxa ale w opisie pisze,że ma lekkie przytarcie.Czy się opłaca?

https://m.olx.pl/oferta/amortyzator-fox-32-fit-130mm-CID767-IDHSh9t.html?reason=

I przy okazji zapytam czy da rade założyć zębatkę narrow wide do korby z 3 zębatkami (te 3 zębatki nie są na śruby tylko chyba na nity)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przede wszystkim zacznij od tego jaki masz rower, ale po tym Zoomie i nitowanej korbie wydaje mi się że to jakiś złomek, zupełnie nie nadający się do FR. Fox z ogłoszenia ma rurę taper, zoom na 99% prostą, więc już masz lipę. Zębatek w korbie nitowanej nie wymienisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowery, w których montuje się Zoomy, to sprzęt najniższej klasy, który niekiedy nie nadaje się nawet do spokojnej jazdy po równej, gładkiej powierzchni.

Uprawianie FR na czymś takim to narażanie się na poważny wypadek, bo rower może prędzej czy później się złamać/rozpaść.

 

Za 700 zł można już szukać ramy w rodzaju Dartmoor Hornet (używanej, ewentualnie ze starszych roczników), która nada się do takich zastosowań.

Oczywiście oznacza to budowanie od podstaw nowego roweru, bo z aktualnego raczej i tak niczego nie przełożysz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower Crosser enduro 2006r

Chciałem go zrobić-wymienić damper na powietrzny,kupić przerzutke z krótkim wózkiem,jakiś amortyzator na przód i tarcze 203mm 

Rower ma 24 płaskie szprychy, a ten zoom to dwupłkowy jest xD

 

 

Screenshot_20201225-105122.jpg

Edytowane przez taiRaw0420
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To nie jest rower do takich zastosowań. Odłóż trochę pieniążków i zacznij od wymiany ramy i amortyzatora.

Tak budżetowo:

https://www.olx.pl/oferta/rama-ns-bitch-CID767-IDHLVyd.html#9219dcf85f

https://www.olx.pl/oferta/amortyzator-rowerowy-marzocchi-bomber-26-160-mm-os-20mm-am-328-CID767-IDHDmwO.html#867c3b5738

potem koła. To najważniejsze części odpowiadające przede wszystkim za bezpieczeństwo jazdy.

Ogólnie to i tak nie opłaca się w ten rower inwestować, bo do wymiany praktycznie wszystko będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...