Skocz do zawartości

[Przerzutka tylna] RD-M772 SGS + CS-HG400 11-25


zbrozin

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czy może ktoś z Forumowiczów przerabiał temat połączenia przerzutki Deore XT z długim wózkiem (RD-M772 SGS) z kasetą Alivio (CS-HG400) stopniowanie 11-25?

Napęd 9-rzędowy, obecnie korzystam głównie z koronek 11,12,14 na kasecie 11-32 i chciałbym ją zmienić na 'ciaśniejszą' i dostać dodatkowe 13 i 15 natomiast mam wątpliwości czy przerzutka z długim wózkiem to ogarnie.

Zakładam, że niewiele będzie sytuacji gdy skorzystam z całej rozpiętości nowej kasety (Alivio 11-25) i pewnie wrzucone 19 na tył to będzie maksimum dla mojej jazdy przy tarczy z przodu 32.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Osobiście nie sprawdzałem, ale ogólna opinia na temat działania przerzutek Shadow jest taka, że nie działają poprawnie z kasetami o największej zębatce mniejszej niż 32T. Już przy 28 pojawia się problem kiepskiej zmiany przełożeń, a co dopiero przy 25.

Jednak spróbować zawsze można, koszt kasety nie przeraża, więc jest trochę miejsca na eksperymenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzesiowu 22/32/44 przy czym większość to ustawienie 11x32

 

@bogus92 Rozpiętość cs-hg900 to 11-12-13-15-17-19-21-23-25 i prawdopodobnie nie sięgnę dalej niż 19 - obecna kaseta ma 11-12-14-16-18-21-24-28-32

więc przekładając zasięg wózka to w miejscu gdzie byłoby 21T teraz trafi na 19T i tu w zasadzie główna część pytania czy to nie spowoduje jakiegoś problemu 

np. że łańcuch będzie zaciągał lub inna koronka będzie haczyła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policz objętość napędu i sprawdź w specyfikacji przerzutki czy się to pokrywa plus jaka największą/najmniejszą koronkę jest w stanie obsłużyć przerzutka Jesli wszystko będzie się pokrywać ze specyfikacją przerzutki to moim zdaniem to zadziła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, zbrozin napisał:

Napęd 9-rzędowy, obecnie korzystam głównie z koronek 11,12,14 na kasecie 11-32 i chciałbym ją zmienić na 'ciaśniejszą' i dostać dodatkowe 13 i 15 natomiast mam wątpliwości czy przerzutka z długim wózkiem to ogarnie.

W tej wspomnianej HG900 (11-25) nie dostaniesz "dodatkowych" 13 i 15, a raczej dostaniesz je "zamiast", a stracisz 14 i 16.

A nie warto czasem wrzucić na dużą tarczę (bliskie 44/14 i 44/16) zamiast kręcić na 32/11? Po co tak, przecież tu już łańcuch słabiej napięty, straty większe (bo mniejsze zębatki i przekos większy)?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...