Skocz do zawartości

[Opony] Wolfpack


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Jest sens na Mazowszu zakładać 2.4 ? Prywatnie się wyleczyłem z tendencji do szerokich opon jeśli teren nie jest super wymagający . 

2 godziny temu, skom25 napisał:

Gdyby to była tańsza opona to bym kupił, sprawdził i najwyżej sprzedał. Tyle że patrząc na ilość ofert na Allegro i w sklepach, dodatkowo ogłoszenia prywatne OLX, to może być ciężko, bo mało kto na nich jeździ.

Na WTB Bronson jeździłem, gdy w Polsce mało kto o nich słyszał, a same opony sprawdzały się praktycznie w każdych warunkach . Nie miałem problemu z oponami Rubeny ( obecny Midas ) ,które okazały się bardzo dobrymi oponami do XC. Wolfpack także mnie bardzo pozytywnie zaskoczył tak jak opony szosowe Mavica czy Hutchinsona. Z drugiej strony Szwalbe czy Conti mnie rozczarowały biorąc pod uwagę skalę marketingu i ich obecność jako OEM. Konkludując czasami warto zaryzykować .

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, durnykot napisał:

Conti mnie rozczarowały

Mnie też. W poprzednim rowerze z kołami 26', miałem zwijane Race King 2.2. Wyłaził z nich oplot po bokach, były już lekko zmęczone ale jeździło mi się na nich idealnie. Rok temu kupiłem teoretycznie tą samą wersję, tyle że w nowszym wydaniu. To był jakiś plastik a nie guma. Kilka przejazdów i wylądowały na OLX.

Teraz, durnykot napisał:

Jest sens na Mazowszu zakładać 2.4 ? Prywatnie się wyleczyłem z tendencji do szerokich opon jeśli teren nie jest super wymagający

Też się nad tym zastanawiam. Nie byłby to wielki problem, gdyby nie to, że producenci dość luźno podchodzą do tematu wymiarów. No bo jak wytłumaczyć że RK 2.2 miał coś około 55,5 mm a Maxxis 2.35 56,5 mm na tej samej obręczy? 1 mm różnicy nie robi, ale jak kupię nowe i wyjdzie że są mega wąskie, to zadowolony nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
18 godzin temu, skom25 napisał:

No bo jak wytłumaczyć że RK 2.2 miał coś około 55,5 mm a Maxxis 2.35 56,5 mm na tej samej obręczy?

Zależy co mierzysz i co mierzy producent. 

Przykład Forekastera 2.35

Mierzone po karkasie

50766021556_1d5a2c1b96_z.jpg

Ta sama opona mierzona po bieżniku

50766021406_4a16d82470_z.jpg

Przyjmując błędy pomiarowe, szerokość obręczy i ciśnienie  widać ,że te 2.35 to pomiar po bieżniku. Jeśli dobrze pamiętam to Conti podaje wymiar karkasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony zamontowane. Pierwsze wrażenia, oczywiście jeżeli chodzi o montaż i wykonanie opony poniżej.

Pierwsze co mi się rzuciło w oczy, jeszcze w pudełku, to lekkie przesunięcie połówek opony względem siebie. Nie jest to duża różnica, pewnie max 0,5 mm, ale czytając że za opony odpowiedzialny jest "Król opon", byłem trochę zdziwiony. Kwestia powiedzmy że estetyczna.

Sama opona jest wykonana dość ładnie, bieżnik ma ostre krawędzie. W porównaniu do Forekaster, mam wrażenie że opona jest grubsza, sztywniejsza, ale równie dobrze może to być kwestia porównania opony używanej i nowej. W kilku miejscach zauważyłem jakby delikatnie przebijający oplot. Nie widać drutów, natomiast widoczne są cieniutkie kreseczki zalane gumą.

Montaż właściwie bez problemów. Z pierwszą oponą miałem delikatny problem, bo nie mogłem jej naciągnąć do końca. Wystarczyło prysnąć sprayem silikonowym na ściereczkę, przetrzeć 20 cm obręczy od zewnątrz i opona wskoczyła do środka. Z drugą nie było problemu, weszła od razu. Także samo osadzenie na rancie nie było problemem. Opona wskoczyła od razu, kilka razy strzelając. Zawsze po montażu spuszczam powietrze, żeby zobaczyć czy opona "przykleiła" się do obręczy. Tutaj ponownie zero problemów, mimo że z poprzednikami nie było to takie oczywiste. Jeżdżę na dętkach, ale nie słyszałem żeby ktoś miał problemy pod Tubeless.

Opony napompowałem do 2,5 Bar. Szerokość balona to 56 mm przy obręczy 29 mm wewnątrz. Bieżnik ma identyczny wymiar, nie wychodzi poza balon. Dla porównania, Forekaster po bieżniku miał 57 mm a w balonie około 56,5 mm. Więc nowa opona jest minimalnie węższa, ale bliższa realnemu wymiarowi. Zobaczę za jakiś czas czy się rozciągnęła. Nie zmierzyłem wysokości opony, ale stawiając dwa koła obok siebie, miałem wrażenie że Forekaster był nieco wyższy, ale to pewnie kwestia wysokości bieżnika. Sama guma w dotyku jest miękka, ale nie ma dużej różnicy w stosunku do Forekaster. Natomiast z tego co pamiętam, Schwalbe Nobby Nic Speedgrip była znacznie twardsza.

Jeżeli chodzi o kwestie estetyczne, to Forekaster wydaje się masywniejszy, mimo że wymiary wskazują że są praktycznie identyczne. Bardzo podobają mi się dyskretne oznaczenia na oponie. Grafika ma ciemno szary kolor, nie rzuca się w oczy, w przeciwieństwie do trochę wiejącego tandetą Maxxisa ( wiadomo, Amerykanie...). Bardzo fajne jest to, że na boku opony jest także wytłoczony napis WOLFPACK wraz z logo. Bardzo ciekawym elementem jest to, że na samym bieżniku, pomiędzy kostkami, także widać malutkie logo ( głowa wilka).

Ogólnie jestem na razie zadowolony, oczywiście jeżeli chodzi o sam montaż i wykonanie opony. Jak się na tym jeździ, zobaczymy na Wiosnę.

Jeżeli ktoś chciałby kupić któryś z modeli, to polecam bardzo dokładnie obejrzeć fotki bieżnika, najlepiej prawdziwe zdjęcia a nie rendery. Osobiście miałem wrażenie że bieżnik w moim modelu będzie nieco masywniejszy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, skom25 napisał:

w przeciwieństwie do trochę wiejącego tandetą Maxxisa ( wiadomo, Amerykanie...).

Tacy żółci, ze skośnymi oczami ;) Maxxis to tajwańska marka i należy do "pogardzanego" CST.

Może wrzucisz jakieś fotki tych opon? Rzadko spotykane a interesujące :)

Edytowane przez m0d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto jest właścicielem, ale od pierwszego momentu ich strona krzyczy USA. Zresztą znani są z opon do pojazdów terenowych. Dla mnie te oznaczenia na oponie to właśnie kwintesencja Hamburgerów. Ma być dużo i krzykliwie :D 

Zapomniałem napisać o jednej rzeczy. Producent nie podaje jakie jest TPI. Kupujemy kota w worku.

IMG-20201229-110557810.jpg

IMG-20201229-134559618.jpg

IMG-20201229-134614382.jpg

IMG-20201229-134629176.jpg

BTW, gdyby ktoś był zainteresowany, to lada chwila wystawię na sprzedaż Forekaster 29x2,35 po 1500 km przebiegu.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. W Internecie też zwrócili na to uwagę, że informacji o TPI brak.

Jutro zmierzę, ale rzeczywiście klocki są dość niskie. Mi to koniec końców pasuje, ale patrząc na zdjęcia miałem wrażenie że będą większe i wyższe.

Mam nadzieję że będą się chociaż trochę trzymały w terenie, bo pod tym względem Forekaster był naprawdę przyzwoity i można było poszaleć. Widać że na pewno będą dość szybkie, bo bieżnik jest dość niski i gęsty na środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie?

Po zamontowaniu kół do roweru, zauważyłem też że jedna opona ma delikatne bicie. Jestem bardzo ciekawy jak się na nich jeździ. Jeżeli będzie bardzo dobrze, to warto, natomiast jeżeli nie będzie "wow", to chyba mimo wszystko lepiej trzymać się sprawdzonych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barzo na przód - świetnie się spisuje.Jak dużo po twardym to Mezcale na tył ale na przedzie średnio się sprawdzają w terenie. A jak głównie teren to Barzo przód i tył. Na tyle Peyote mi się sprawdzały ale niestety szybko się zrobiły łyse i buksują na podjazdach :(  Takie maratonowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiecie, te opony wleciały do Traila :D Chciałem trochę zmniejszyć opory toczenia, ale żeby jednak nadal się jako tako trzymał w Mazowieckich lasach :P Po prostu czasami będę potrzebował zrobić dłuższy dojazd, a aktualne opony były mało motywujące do dalszych wyjazdów :P 

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skom25 napisał:

Tylko wiecie, te opony wleciały do Traila :D Chciałem trochę zmniejszyć opory toczenia, ale żeby jednak nadal się jako tako trzymał w Mazowieckich lasach :P Po prostu czasami będę potrzebował zrobić dłuższy dojazd, a aktualne opony były mało motywujące do dalszych wyjazdów :P 

To Barzo. Na Mazowsze super - to bardziej wymagające MPK itd ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2020 o 16:20, skom25 napisał:

Opony zamontowane. Pierwsze wrażenia, oczywiście jeżeli chodzi o montaż i wykonanie opony poniżej.

Pierwsze co mi się rzuciło w oczy, jeszcze w pudełku, to lekkie przesunięcie połówek opony względem siebie. Nie jest to duża różnica, pewnie max 0,5 mm, ale czytając że za opony odpowiedzialny jest "Król opon", byłem trochę zdziwiony. Kwestia powiedzmy że estetyczna.

Sama opona jest wykonana dość ładnie, bieżnik ma ostre krawędzie. W porównaniu do Forekaster, mam wrażenie że opona jest grubsza, sztywniejsza, ale równie dobrze może to być kwestia porównania opony używanej i nowej. W kilku miejscach zauważyłem jakby delikatnie przebijający oplot. Nie widać drutów, natomiast widoczne są cieniutkie kreseczki zalane gumą.

Montaż właściwie bez problemów. Z pierwszą oponą miałem delikatny problem, bo nie mogłem jej naciągnąć do końca. Wystarczyło prysnąć sprayem silikonowym na ściereczkę, przetrzeć 20 cm obręczy od zewnątrz i opona wskoczyła do środka. Z drugą nie było problemu, weszła od razu. Także samo osadzenie na rancie nie było problemem. Opona wskoczyła od razu, kilka razy strzelając. Zawsze po montażu spuszczam powietrze, żeby zobaczyć czy opona "przykleiła" się do obręczy. Tutaj ponownie zero problemów, mimo że z poprzednikami nie było to takie oczywiste. Jeżdżę na dętkach, ale nie słyszałem żeby ktoś miał problemy pod Tubeless.

Opony napompowałem do 2,5 Bar. Szerokość balona to 56 mm przy obręczy 29 mm wewnątrz. Bieżnik ma identyczny wymiar, nie wychodzi poza balon. Dla porównania, Forekaster po bieżniku miał 57 mm a w balonie około 56,5 mm. Więc nowa opona jest minimalnie węższa, ale bliższa realnemu wymiarowi. Zobaczę za jakiś czas czy się rozciągnęła. Nie zmierzyłem wysokości opony, ale stawiając dwa koła obok siebie, miałem wrażenie że Forekaster był nieco wyższy, ale to pewnie kwestia wysokości bieżnika. Sama guma w dotyku jest miękka, ale nie ma dużej różnicy w stosunku do Forekaster. Natomiast z tego co pamiętam, Schwalbe Nobby Nic Speedgrip była znacznie twardsza.

Jeżeli chodzi o kwestie estetyczne, to Forekaster wydaje się masywniejszy, mimo że wymiary wskazują że są praktycznie identyczne. Bardzo podobają mi się dyskretne oznaczenia na oponie. Grafika ma ciemno szary kolor, nie rzuca się w oczy, w przeciwieństwie do trochę wiejącego tandetą Maxxisa ( wiadomo, Amerykanie...). Bardzo fajne jest to, że na boku opony jest także wytłoczony napis WOLFPACK wraz z logo. Bardzo ciekawym elementem jest to, że na samym bieżniku, pomiędzy kostkami, także widać malutkie logo ( głowa wilka).

Ogólnie jestem na razie zadowolony, oczywiście jeżeli chodzi o sam montaż i wykonanie opony. Jak się na tym jeździ, zobaczymy na Wiosnę.

Jeżeli ktoś chciałby kupić któryś z modeli, to polecam bardzo dokładnie obejrzeć fotki bieżnika, najlepiej prawdziwe zdjęcia a nie rendery. Osobiście miałem wrażenie że bieżnik w moim modelu będzie nieco masywniejszy.

 

 

Dzięki i czekam na więcej testów. Myślę nad zakupem tych opon, Michał Topór bardzo je chwali. Waham się pomiędzy nimi a Hutchinsonami

Te mam od niedawna i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Schwalbe moze sie schować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TheJW napisał:

Bo go sponsorują... ;)

Bardzo możliwe i nie mam nic przeciwko, zresztą jedno nie przeczy drugiemu

tzn posiadanie sponsora i zadowolenie z produktu. Opony to dość istotna sprawa i nie miejsce na kompromisy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...