Skocz do zawartości

[Covid19] czy dasz się zaszczepić?


marvelo

Rekomendowane odpowiedzi

A co to ma wspólnego z treningiem rowerowym i zdrowiem, czyli działem w którym umieściłeś temat?

Pamiętając co się działo w temacie SPD vs Platformy, lepiej chyba będzie nie ciągnąć dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że dam się zaszczepić... tak tylko zastanawia mnie zupełnie inna kwestia.

Rzeczywista zdolność do zaszczepienia "Kowalskiego" tej całej "linii produkcyjnej" producent>pośrednik>nasz rząd>ta miła Pani ze "szczykawką"...

Ma to jakieś znaczenie czy ja się chce szczepić czy nie? skoro aż 10tys dawek już przyjechało a do końca stycznia aż 3 razy tyle dojedzie?

Chce się szczepić, nie chce się szczepić... co to za różnica jak dla mnie dawka dostępna będzie na 2023 rok???

Mogę Wam (jak już się to wydarzy) powiedzieć jak szybko normalny pracownik służby zdrowia to dostanie - żona jest w "grupie 0" już nawet podpisywała deklaracje że chce się szczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście taki był plan... słyszałeś go od początku? milion szczepień miesięcznie>3,5 miolna szczepień> jednak tylko milion> przyjechało 10tys dawek a 30 stycznia dojedzie kolejne 30tys - o to mi chodzi.

Ja po prostu mam obawy jaka jest rzeczywista możliwość tego ilu ludzi możemy zaszczepić... że dłuuuugo nie zaszczepimy tych co chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

https://chnnews.pl/zdrowie/item/4558-bill-gates-przyznaje-szczepionka-na-covid-19-moze-miec-wady.html

"Gates liczy że szczepionka na koronawirusa, która się pojawi za ok. półtora roku będzie "tak bliska doskonałości jak to tylko możliwe". A jeśli nie, to będą prowadzone prace, by ją poprawić"

Trochę to przypomina sytuację z niedawno wydanym Cyberpunkiem; miało być tak pięknie, a tymczasem wypuścili niedopracowaną wersję alfa, a gracze niech testują. Błędy się poprawi.

Tylko jak komuś wyjdą poważne skutki uboczne po szczepionce to tego się już poprawić nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, skom25 napisał:

A co to ma wspólnego z treningiem rowerowym i zdrowiem, czyli działem w którym umieściłeś temat?

Będą stali przy wjazdach do lasu i sprawdzać czy jesteś szczepiony :D.

@abdesign, to nawet nie otwieram...

Odnośnie tematu - myślę, że tak, ale po pewnym czasie jak już będzie wiadomo coś więcej o efektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaszczepić tak, jak najbardziej, ale bardzo się nie będę spieszyć, bo covid przeszedłem, do tego pracuję z domu jak i pewne rzeczy budzą moje wątpliwości jak np., że szef pfizer'a odmawia szczepienia czy nie widzę, aby miłościwie nam panujący sami się szczepili w 1 kolejności, gdzie zazwyczaj nie mają oporów przed ratowaniem swojej dupy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
39 minut temu, abdesign napisał:

marwa kuć... wszedłem w ten link... źródło wiedzy zaiste godne.

nagłówki:

 

gówno.jpg

No i co, uważasz że sobie to wszystko zmyślili, łącznie z wypowiedziami Gates'a?

P.S. Przekleństwa, nawet kamuflowane, nie będą na forum tolerowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sznib Tak z całą stanowczością uważam że bredzą, wycinają z kontekstu zdania, robią wszystko na użytek tezy którą postawili.

Zawsze mnie zastanawia... (nie, nie zastanawia mnie bo znam mechanizm)... czemu nie da się przeczytać niczego takiego jakimś Lancecie czy Science... KONKRETNIE TE ZDANIA W TYM KONKRETNYM KONTEKŚCIE - za nic w świecie nie do przeczytania autoryzowana wypowiedź takiego Gatesa - po prostu NIGDZIE... a "rycerz niepokalanej" zdobył ten ekskluzywny wywiad. A całą resztę naukowców Soros sterroryzował i siedzą cicho... oryginalne nagranie z tej i dokładnie tak brzmiącej wypowiedzi zjadł dyrektor NASA do spółki z szefem Mosadu. To nawet nie jest śmieszne...

Postaw pytanie - "Czy Bill Gates straszny zakulisowy władca marionetek zdradził swój mroczny sekret i przyznał na tajnej konferencji, że szczepionka to blaga a dostęp do tego materiału zdobył niszowy portal w Polsce który zajmuje się homoseksualizmem, aborcją i cudami..." to sam się popukasz w głowę.

@Looser sorry... ale czytałem wywiad Tirrella z Bourelem... I Bourel niczego nie odmawia... tylko powiedział to:

"TIRRELL: Well, and a question for you. I’ve heard you have not yet had your shot. When do you plan to get it?

BOURLA: As soon as I can, I will. The only sensitivity here, Meg, is that I don’t want to have an example that I’m cutting the line. I’m 59 years old in good health, I’m not working in the front line. And so, my type is not recommended to get vaccination now. So that’s one consideration. On the other hand, our company ran a lot of polls to see what would take people to believe it. And one of the highest ranking – even higher than if Joe Biden takes it, even higher than if the other presidents take it, is if the CEO of the company takes it. So with that in mind, I’m trying to find a way that I will get vaccinated despite if it is not my time just to demonstrate the confidence of the company."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację - nie zauważyłem... tym bardziej nie rozumiem po co to w ogóle się pojawiło?

Tak na marginesie - ja generalnie nie jestem pozbawiony wątpliwości co do tej szczepionki, to nie tak.

Jestem inżynierem umiem "w kalkulator" wychodzi mi - stary sraczkę i łupież zniesiesz... respiratora możesz nie doczekać... a masz przecież rodziców im się na bank nie uda bezobjawowo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
3 godziny temu, skom25 napisał:

Najpierw zawody narażone na ryzyko, potem grupa ryzyka związana w wiekiem, a na koniec reszta.

Czyli politycy na końcu? I Edzia Górniak z Zenkiem? 

2 godziny temu, dure napisał:

Ale to może dzięki Wam chętnym zabraknie dla mnie szczepionki i będę sobie żył bez szczepienia.

Ustąp miejsca innym. Nie wychodź z domu jak będą szczepić. Oflaguj się. Zacznij głodówkę . Załóż tęczowy szalik i idź na manifestację Narodowców. 

Będą podobne efekty.

1 godzinę temu, sznib napisał:

Sznib, Ty to czytasz? Naprawdę? Tego.....tak z własnej woli czy jaką karę dostałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie polecam odłożyć TVN, TVP, Onet itp. to ściek informacyjny, kierowany przez korporacje medialne.

Odnośnie szczepionek, nie zastanawia was to, że producent szczepionek jest zwolniony z odpowiedzialności za skutki uboczne, a na przykład pierwszy z brzegu sklep odpowiada za towar 2 lata (rękojmia)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
35 minut temu, abdesign napisał:

Masz rację - nie zauważyłem... tym bardziej nie rozumiem po co to w ogóle się pojawiło?

Dlatego że tamte wypowiedzi Gates'a były jak najbardziej prawdziwe. Nie ma 100% pewnych i bezpiecznych szczepionek, zawsze jest ryzyko. To tak w porównaniu do wciskanej obecnie ciemnoty o "bezpiecznych szczepionkach". Nie bez powodu normalnie proces wprowadzenia szczepionki trwa kilka lat.  Jak dla mnie za dużo kłamstw i manipulacji w mediach publicznych żebym bezkrytycznie pobiegł się szczepić. Choćby sprawa z amantadyną; od wiosny było wiadomo ze działa, ale dopiero jak się wiceminister wyleczył to przestali sprawę olewać. I jak się teraz potwierdzi że działa (są teraz prowadzone badania) to kto odpowie za te zgony, których można było uniknąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzę na żadne teorie spiskowe (chipy itd.), nie wierzę w nie.

Szczepić się jednak nie mam zamiaru ani w pierwszym, ani w drugim rzucie. 

Nie przekonuje mnie to, że szczepionkę zrobiono szybko bo... i tu wyjaśnienia. Była robiona na kolanie z całą pewnością, z pobieżnymi testami. 
Dlatego nie ufam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja nie podchodzę bezkrytycznie... i czytam dużo, branżowych tekstów, bo generalnie zawsze sięgam po teksty źródłowe - nie mam najmniejszej ochoty czytać czyjejś interpretacji bo zawsze coś przeinaczą - z zasady przeglądam "prasę po nagłówkach" - po czym szukam źródła. A pierdy z TVN'u czy TVP od których tylko mózg gnije... to zostawiam ludziom leniwym.

Co do mnie dotarło z tego o szczepionkach... co do których do tej pory "wiedziałem" że pełen proces to jakieś pięć lat...? sporo i dobrego ale i częściowo niepokojącego.

Baza szczepionek nie jest nowa wcale nie ma roku... wymienili tylko szczep... pula testujących duża, materiał genetyczny to nie żaden wirus... ilość przypadków poszczepiennych problemów (tak są) liczona w promilach... - owszem nie tak to wygląda w idealnym świecie ale... alternatywa jakby to powiedzieć na kolana nie rzuca.

O tym że szczepionek w 100% bezpiecznych dla 100% ludzi nie ma na nic - to trzeba komuś mówić? Zwyczajnie na bazie tego co się już dowiedziałem szacuje ryzyko dla siebie, swoich bliskich etc.. i cóż ze szczepionką jest wielokrotnie niższe. Koniec moich rozważań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sznib napisał:

No i co, uważasz że sobie to wszystko zmyślili, łącznie z wypowiedziami Gates'a?

A dlaczego nie? Przecież to standard na tego typu stronkach opartych na religijnym pi-er-do-lolo. Z tego co pamiętam już przynajmniej drugi raz linkujesz podobną padlinę. naprawdę wstyd. Serio bliskie Ci są takie klimaty, filmiki z żółtymi napisami, itp.? To nie są wiarygodne źródła, co najwyżej źródła beki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Standard? Może jakieś przykłady? Z tego co wiem to publiczne przypisanie komuś czegoś co nie powiedział, a tym bardziej znanej osobie, może się wiązać z dużymi nieprzyjemnościami, więc wątpię żeby coś takiego praktykowali.

Poza tym nic odkrywczego w tych wypowiedziach Gates'a nie ma, sprawy wiadome od dawna. Ale widzę ze cokolwiek by tam nie napisali to od razu co niektórzy określą bzdurami, nawet nie czytając. Granuluję obiektywizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Godzinę temu, dure napisał:

Ogólnie polecam odłożyć TVN, TVP, Onet itp. to ściek informacyjny, kierowany przez korporacje medialne.

Odnośnie szczepionek, nie zastanawia was to, że producent szczepionek jest zwolniony z odpowiedzialności za skutki uboczne, a na przykład pierwszy z brzegu sklep odpowiada za towar 2 lata (rękojmia)?

Oczywiście. Zawsze lepiej czerać wiedzę z tzw "niezależnych źródeł" - jak Fejsbuk na przykład.

Wspomniane wyżej źródła branżowe są najlepszym miejscem na czerpanie informacji pod warunkiem, że każdy zrozumie słowo pisane. Ilu z nas ma szeroką wiedzę na temat procesów produkcyjnych szczepionek czy ogólnie leków? Znajomość procesu legalizacji, wszystkich etapów? Podnosimy ręce , kto wie...

Każdy ma prawo wierzyć wypowiedziom Gatesa czy innego Zuckerberga, ale ciekawi mnie jakie oni mają kompetencje do wypowiadania się na Każdy Ważny Temat i dlaczego Ich Słowa są bardziej wiarygodne niż opinie grupy lekarzy czy naukowców? 

Porównanie odpowiedzialności producenta leków z rękojmią producenta czegoś  jest .......ciekawe. Nawet bardzo. Tylko jest mocno nie trafione choćby ze względu na różną tolerancję leków każdego z nas.

Idąc Twoim tokiem myślenia nie powinniśmy brać antybiotyków, gripexów, aspiryny czy innych suplementów lub leków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...