Skocz do zawartości

[Covid19] czy dasz się zaszczepić?


marvelo

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, wkg napisał:

@Tyfon79 Ja zyje w tym nibypanstwie i tu bede sie szczepil wiec bez takich dyrdymalek prosze

I nie zamykaj innym ust bo to niegrzeczne. Bledow ekspertow nie bede tu przytaczal ponownie. 

No i będziesz się szczepił czymś innych niż Czech czy Słowak? To w czym masz problem? Problem prawdziwy jest taki, że ludzie się boją zaszczepić z powodu upadku naszej służby zdrowia. Bo jak się żle poczujesz to kto następnego dnia wezwie karetkę i jaka jest szansa, że przyjedzie. Trzeba być nie napiszę kim by sądzić, że globalnie ktoś wprowadza coś co okaże się bardzo niebezpieczne. Mamy do czynienia z globalnym problemem a nie szukaniem spisków bo my jesteśmy wiecznie uciskane Polaki. Jeśli po powiedzmy pół roku nic się złego nie wydarzy jestem za przymusowym szczepieniem. 

@sznib nie przypominam sobie bym przy rejestracji deklarował się na unikanie na początku obecności wypowiedzi na tematy nie rowerowe. Co zabawne na forum rowerowym jak raczyłeś napisać aż drukowanymi. Ile muszę odczekać lub ile nabić postów rowerowych by być dopuszczonym do rozmowy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, clavdivs napisał:

Dziwne podejście. Znam osobiście sprawy osób które wygrywały solidne odszkodowania  w Sądzie Pracy za zwolnienie, były to sprawy z "wielkimi" korporacjami. Byli to zwykli kowalscy. Skąd od razu takie podejście że kowalski jest na straconej pozycji.

Nie zartuj sobie bo temat poważny. W sądzie pracy kazdy wygrywa. Na obu moich procesach udalo mi sie sadziny rozbawic do lez. 

Pisz moze o tym o czym masz pojecie :)

 

OK, wszystkim lepszego nowego roku, udanego Nowego Roku, dobrych szczepionek, niech się Was wirusy nie imają!, zeby VO2Max += 20 %. !!! 

ZAaczynam Sylwka i mam nadzieję, ze Wy też. Zdrówko! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@marvelo i @sznib , przywołujecie portal w polsce.pl ( jak mniemam w celach naukowych i dowodzących coś ). Mam nadzieję, że wiecie ,kto stoi za tym portalem? Odpowiadając- firma Fratria , wydawca tego "portalu" to wydawca takich " opiniotwórczych mediów " jak WSieci i WPolityce, czyli najbardziej konserwatywnych mediów w Polsce jawnie popierających Sami Wiecie Kogo. Ta sama firma ,która przyznała nagrodę Panu Sasinowi która jest ( tu cytat ) "dedykowana osobom i firmom, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju gospodarczego Polski".

Ja Was proszę.....  szczepionka na Covid to Bardzo Ważna Sprawa, ale nie dzielcie się ze społeczeństwem takim czymś.......

A propos tej szczepionki- wiecie ,że te -70 stopni wymagane do przechowywania to dlatego, że w tej temperaturze ukryte w niej czipy i różne inne takie się nie aktywujo? I jak Wam wszczykno to te czipy i inne takie się aktywujo i nasz Rzond będzie widział o Was  wszystko? I berom Was śledzić i paczeć na Was. I jak przyjdzie czas to Rzond wykorzysta te 5 Gie i wyślę sygnał i Wy będziecie robić co Rzond kce. Tak mi mówił jeden taki co wie i siem zna. A w tej drugiej dawce co majom dać to som takie małe robaczki ,które bedom wam robić taki katar ciągły, zeby kupować ciągle leki  i dawać zarobić korporacjom od leków. I one jeszcze tez bedom powodowały że będziecie wincyj pić i cukier poczebować i dlatego Rzond podniósł podatki na te słodkie napoje i małpeczki co my je pili przed robotom i Rzond bendzie miał pieniądze tedy. 

Nie moszna siem szczepić bo to nie... I Edytka mówiła w telewizorni ze nie ma wirusa i ze nie umierajo na wirusa bo go nie ma. I ten.. I Premier mówił ze będzie dobrze ... a jakby był wirus to Jarosław i ten.. Premier nasz już dawno by siem szczepili a oni nie wzieni szczepionki bo nie ma wirusa. 

Mówię , nie szczypta siem. Bonćcie mondrzejsi . Tylko gupi i słabi siem szczepio. Bonć jak Mateusz i Jarosław I Edytka- oni siem nie szczepio.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż za ekspertów robi tutaj producent filmowy i publicysta. Coś ala Braun... To się zapytajcie tych ekspertów dlaczego brakuje obecnie amantadyny dla tych, którzy faktycznie jej potrzebują. Z kolei zabawne, że lek, który też ma skutki uboczne nie był testowany na znaczącej grupie społecznej jest akceptowalny a szczepionka nie. A i oczywiście my Polacy coś wymyśliliśmy tak genialnego i prostego tylko nikt na świecie nie chce z tego skorzystać... Na początku tego cyrku schodził tamiflu albo wystarczyło zapić wódą. 

@dure jest Ci dobrze, masz pracę, firmę, jesteś młody? Odpowiesz twierdząco to nie ma o czym rozmawiać. Odpowiesz negatywnie to podaj przepis na to by to co się obecnie dzieje się przynajmniej mocno ograniczyło. Fajnie jest tupać nóżką bo nie maski bo nie szczepionka, ... tylko to już zaraz trwa rok. To już zaczyna być krytyczny czas gdzie za chwilę wszystko walnie i naprawdę gospodarczo zaczniemy tonąć. A zaszczepić i tak się będziesz musiał bo Cię do tego zmuszą. Już byli tacy co nawet w sejmie tupali i maski musieli założyć. Nie zaszczepisz się to będziesz żył jak Braun czyli na peryferiach społecznych jako dziwak. Wytrzymasz rok, dwa a może trochę więcej. I w pewnym momencie staniesz przed ścianą nie do przebicia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
26 minut temu, durnykot napisał:

@marvelo i @sznib , przywołujecie portal w polsce.pl ( jak mniemam w celach naukowych i dowodzących coś ). Mam nadzieję, że wiecie ,kto stoi za tym portalem?

Ale co za znaczenie ma kto stoi za portalem? Nie wiedziałem i mam to gdzieś, ważne że gość mówi z sensem i to bardzo. I już Kocie z czipami nie wyjeżdżaj, bo w całym tym długim wątku nikt o czipie słowem nie napomkną.

Teraz, Tyfon79 napisał:

Z kolei zabawne, że lek, który też ma skutki uboczne nie był testowany na znaczącej grupie społecznej jest akceptowalny a szczepionka nie.

Obejrzałeś w ogóle te filmiki zalinkowane, czy już proforma lecisz z takimi twierdzeniami? Amantadyna właśnie jest w fazie badań klinicznych, tyle że dużo za późno. Osoby dotychczas nią leczone maja się dobrze. Wiele osób które mogły być nią leczone zmarło.

Teraz, Tyfon79 napisał:

No cóż za ekspertów robi tutaj producent filmowy i publicysta.

Dziennikarz. i robi swoje bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, durnykot napisał:

A propos tej szczepionki- wiecie ,że te -70 stopni wymagane do przechowywania to dlatego, że w tej temperaturze ukryte w niej czipy i różne inne takie się nie aktywujo? I jak Wam wszczykno to te czipy i inne takie się aktywujo i nasz Rzond będzie widział o Was  wszystko? I berom Was śledzić i paczeć na Was. I jak przyjdzie czas to Rzond wykorzysta te 5 Gie i wyślę sygnał i Wy będziecie robić co Rzond kce. Tak mi mówił jeden taki co wie i siem zna. A w tej drugiej dawce co majom dać to som takie małe robaczki ,które bedom wam robić taki katar ciągły, zeby kupować ciągle leki  i dawać zarobić korporacjom od leków. I one jeszcze tez bedom powodowały że będziecie wincyj pić i cukier poczebować i dlatego Rzond podniósł podatki na te słodkie napoje i małpeczki co my je pili przed robotom i Rzond bendzie miał pieniądze tedy. 

Nie moszna siem szczepić bo to nie... I Edytka mówiła w telewizorni ze nie ma wirusa i ze nie umierajo na wirusa bo go nie ma. I ten.. I Premier mówił ze będzie dobrze ... a jakby był wirus to Jarosław i ten.. Premier nasz już dawno by siem szczepili a oni nie wzieni szczepionki bo nie ma wirusa. 

Mówię , nie szczypta siem. Bonćcie mondrzejsi . Tylko gupi i słabi siem szczepio. Bonć jak Mateusz i Jarosław I Edytka- oni siem nie szczepio.

Lubisz robić z siebie błazna czy świadomie naruszasz regulamin, bezczeszcząc język polski? Jeśli to drugie to chyba należy Ci się ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sznib Ty rozmawiasz o potencjalnym leku a na to jest już za póżno. Szczepionka to prewencja bo co Ci po leku jak choroba będzie się wlekła latami. Szpitale nadal będą krytycznie obłożone. Więcej nie chce mi się pisać bo ani ja ani Ty nie mamy wiedzy w tym temacie. 

@kosmonauta80 no widzisz to jest sedno problemu a nie jakieś szczepionki. Kto to zrobił i dlaczego? Nie ma odpowiedzi i jakoś dziwnie nikt jej specjalnie nie poszukuje. Kto kojarzy ciekawą scenę z filmu International gdzie chyba przyszły premier Włoch tłumaczy śledczym, że w obecnych czasach rządzi ten kto ma kontrolę nad dłużnikiem i jego długiem. Tam jest też poruszony wątek Chiński. Będziecie tutaj dywagować nad szczepieniem, które może nawet nic nie dać a prawdziwe zniszczenie będzie siał dług. Obecnie świat finansów jego mechanizmów jest postawiony do góry nogami. Coś co było nie tak dawno nie do pomyślenia stało się faktem. Obecnie Banki Centralne wspierają kogo? Ano dłużników i potencjalnych kredytobiorców. Drobni ciułacze, emeryci z odłożonymi pieniążkami na starość na tą chwilę się nie liczą i mają realne straty w postaci galopującej inflacji. Są niewygodni dla systemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
1 minutę temu, marvelo napisał:

Lubisz robić z siebie błazna czy świadomie naruszasz regulamin, bezczeszcząc język polski? Jeśli to drugie to należy Ci się ostrzeżenie.

Wybierz. Tylko wybierz mądrze. Ostrzeżenie mogę sam sobie dać. 

Wyjaśniająco dodam, że to " bezczeszczenie języka polskiego" staje się naturalne dla sporej grupy naszych obywateli , a treść wcale nie jest taka śmieszna jak się wydaje. W przeciwieństwie do tego wątku, który zaczyna przypominać normalną dyskusję przy świątecznym ,polskim obiedzie ze szwagrem wujkiem Józkiem i ciotką Miecią. 

Podobna dyskusja była na początku pandemii o zakazach, maseczkach i innych także na tym Forum. Podobieństwem jest przekonywanie siebie nawzajem o swoich ,jedynie słusznych racjach. 

14 minut temu, sznib napisał:

Ale co za znaczenie ma kto stoi za portalem?

W tym przypadku ma i to sporo. 

14 minut temu, sznib napisał:

I już Kocie z czipami nie wyjeżdżaj, bo w całym tym długim wątku nikt o czipie słowem nie napomkną.

Jeszcze. Bo się boją. Mówię Ci.....

 

Konkluzja jest tak,że żaden z nas nie ma wpływu na to co zostanie wykorzystane do szczepień ,ale każdy ma wpływ na to czy się zaszczepi ( na razie). Dlatego nie widzę sensu w wyszukiwaniu kolejnych rewelacji kolejnych Tęgich Głów o kolejnych lekach i ewentualnych problemach. 

 

A w ogóle to ciekawe czy szczepionka przywieziona do Polski jest taka sama jak ta w UK albo w Niemczech? W końcu proszki do prania, czipsy i samochody produkowane na Polskę są gorszej jakości. Ja bym to sprawdził......Guma do żucia kupiona w Polsce inaczej się żuje niż ta kupiona w UK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, durnykot napisał:

A w ogóle to ciekawe czy szczepionka przywieziona do Polski jest taka sama jak ta w UK albo w Niemczech? W końcu proszki do prania, czipsy i samochody produkowane na Polskę są gorszej jakości.

Ale to niestety prawda :( Nie wszystko można wykpić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Tyfon79 napisał:

Szczepionka to prewencja bo co Ci po leku jak choroba będzie się wlekła latami. Szpitale nadal będą krytycznie obłożone. 

Ze szczepionką też.   I to akurat już niemal jednogłośnie mówią eksperci. Ten wirus jest z nami był i będzie i żadna szczepionka nie zniknie go.  Tak jak i grypa jest i będzie. 

@durnykot Twoje argumenty o mediach są... Jak by to ładnie ująć przerażające. Które media są wiarygodne dla Ciebie? Te wspierające "opozycję"?   Ale którą? Bo wiesz opozycji u nas sporo.... żadnej konkretnej a za każdą stoją jakieś układy i "siły"?   Prawda jest taka że jak chcesz mieć cień pojęcia musisz wpuścić w siebie całą papkę i wyciągnąć z tego elementy do siebie pasujące. Jak wypowiada się lekarz biorący udział w badaniach to chyba nie ma wielkiego znaczenia dla której stacji? Za to ma znaczenie że niektóre stacje tego głosu nie pokazują a nawet zbywają. 

43 minuty temu, Tyfon79 napisał:

Kto to zrobił i dlaczego? Nie ma odpowiedzi i jakoś dziwnie nikt jej specjalnie nie poszukuje

A jak ma poszukiwać skoro media od dawna są w rękach czerpiących zyski z tej piramidy finansowej jaką jest obecny system finansowy? 

Przecież 10 lat temu jak wybuchł kryzys wielu ekspertów mówiło że trzeba pozwolić systemowi upaść bo jak zrolujemy długi to za chwile staniemy przed wizja katastrofy. Co zrobili?  Dali bankom jeszcze większą zdolność kreacji pieniądza. Żadna tajemnica że pieniądze nie ma pokrycia w wartości. Inflacja jest słowem śmiesznym w świecie w którym kupujesz za kredyt mający 3% pokrycie a "realu"  A prawda jest taka że często to pokrycie jest nie w majątku fizyczny a w "narzędziach finansowych"  Niestety ale kryzys szedł niezależnie od koronawirusa. Ten przyszedł jak zbawienie dla finansjery bo ludzie juz na ulicę wychodzili na całym świecie.   Teraz pozostaje pytanie czy wirus został wypuszczony,  wymyślony, czy wykorzystany bo się faktycznie pojawił. 

Jedno jest pewne. Wirus pozwolił niepostrzerzenie dodrukować pieniędzy i zasypać kolejny kryzys światowy.  Teraz będzie chwile gorzej za chwile znów lepiej za około 10 lat będzie kolejna mniejsza zawierucha a kolo 28r pierdyknie wielkim kryzysem.  No chyba ze wcześniej ktoś wywoła globalną wojnę albo walnie w nas inny kataklizm zabużający tę sinusoidę.  

A władcom nie pozostaje nic innego jak liczyć na kolejne kataklizmy bo inaczej ludzie wyjdą na ulicę.  I wcale nie wiem czy tego chcemy bo wtedy mit cywilizowanego i wykształconego społeczeństwa runie jak domek z kart.  Próbkę mieliśmy w USA przy BLM.  Zdziczenie i żądzą zniszczenia. Zresztą nie oszukujmy się ze i u nas nie było takich przejawów...  bo co to za protest jak się smaruje po przejściach podziemnych farba bazgroły. 

Wiec wirus wirusem ale to co się dzieje to jest metoda na przeskoczenie kolejnego kryzysu. Zamiecenie pod dywan pod przykrywką walki z kryzysem spowodowanym przez wirusa.  Zrolowanie długów.  Wyprodukowanie większej ilości wirtualnej waluty tak żeby nikt nie powiedział sprawdzam.  Tak żeby ludzie nie chcieli wycofać oszczędności z banków :) Bo ich tam poprostu nie ma.... 

I to jest jedyną pewna choć wiele osób sobie z tego nie zdaje sprawy.  Trochę żyjemy w takim raju z drzewem poznania.  Jak zjemy to jabłko..... raj nieświadomości się skończy. 

I masz rację ze szczepionka jest tu tematem zastępczym...  Ale nas dotyczy i budzi niepewność tego czy ktoś nie chce zmienić zasad gry... 

Co gorsza wersja z masonami czy innymi ilumnatami albo kosmitami i panującymi nad tym i wielkim spiskiem elit  jest tą optymistyczną.  Bo wielce prawdopodobne że nad tym nikt nie panuje a obecni rządzący próbują zatrzymać kulę śnierzną.  

Godzinę temu, Tyfon79 napisał:

To już zaczyna być krytyczny czas gdzie za chwilę wszystko walnie i naprawdę gospodarczo zaczniemy tonąć.

My gnojówkę mamy pod poziomem nosa od lat i stoimy na chwiejnej cegłę wspinając się na palce.... 

W Polsce to jeszcze troszkę się tuszuje bo niby ceny mieszkań rosną.... Ale jakoś nikt ich nie wynajmuje ani jakoś masowo nie kupuje....  A w wielu miejscach na ziemi juz wiele lokalizacji jest w dużej korekcie. Co gorsza dawno u nas przestało być tanio.... 

 

Ale.... większość świata ciesząc się nowym rokiem  i tym że teraz będzie lepiej dzisiaj jak zwykle 1.01 obudziło się z kacem gigantem...  i mocnym postanowieniem że to ostatni raz... Jak co roku. Ale spoko za kilka dni nie będą widzieć już tego problemu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Godzinę temu, Tyfon79 napisał:

@sznib Ty rozmawiasz o potencjalnym leku a na to jest już za póżno.

Jak za późno? Piszesz ze nie masz wiedzy w temacie, ale widzę że rzeczy oczywistych też nie widzisz. Nawet jak szczepionka będzie ok to ile zajmie zaszczepienie tych wymaganych 70%? Z tego co tam gdzieś widziałem to 2-3 lata w optymistycznej wersji. I teraz ile osób w tym czasie zachoruje i umrze? A jak amantadyna działa i może leczyć to tym śmierciom zapobiegnie. Chyba nie trzeba tytułu doktora żeby to pojąć.

Godzinę temu, durnykot napisał:

W tym przypadku ma i to sporo. 

No to może zamiast tajemniczo dyskredytować całość to się odnieś do konkretnych wypowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tylko czy to źle czy dobrze ? Niedawno Kraków masowo narzekał na nalot turystów zadeptujących miasto. Teraz narzeka, że ich nie ma.  A moim zdaniem sytuacja, że tanie loty sprawiły, że wyskok na weekend samolotem do Mediolanu czy Lizbony (zawsze w Lizbonie grypa żołądkowa :D ) kosztował mnie mniej niż wizyta u rodziny w Rybniku nie była normalna. Ceny w krakowskich restauracjach były chore. Poziom "kwater" w Zakopanem żenujący a ceny powyżej alpejskich. W przeliczeniu na kilometr zjazdu kilka razy drożej a warunki śniegowe i przygotowanie stoków żałosne. Dutki i tak się sypały. Teraz wielkie narzekanie, że kasa z nieba spada trochę wolniej, że przeinwestowanie a leasing i kredyty trzeba spłacać. No trzeba. A ja i my wszyscy płacimy za kolejne tarcze.

Koniunktura ma cykle - to też norma. Czasem się zarabia a czasem się traci.  

Co do mieszkań - ceny wynajmu spadły z 20%. Bywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

nalot turystów zadeptujących miasto.

Kiedyż to? :o Każdy rodowity Krakus cieszył się z turystów, bo wie że dzięki nim nasze miasto się rozwija.

Co do tematu, to Ja osobiście się teraz nie zaszczepię. Poczekam z pół roku/rok na skutki uboczne, tym bardziej że jestem ozdrowieńcem.

Z drugiej strony mam rodziców z którymi nie wiem jak im poradzić.

Ojciec z pierwszej grupy ryzyka, jak się zarazi to kaplica. Ma 67lat, cukrzyca, problemy z serem i płucami. Teraz musi iść do szpitala na płuca i co byście powiedzieli na jego miejscu? Nie zaszczepić się? Większe ryzyko, że umrze na COVID19 niż na powikłania po szczepiące.

Dlatego uważam, że jak możesz poczekać, to czekaj jak najdłużej, ale jak jest taka sytuacja jak powyżej, to trzeba wybrać mniejsze zło.

Tak jak jest teraz w Europie jest najlepszym rozwiązaniem, czyli szczepienia nieobowiązkowe, ale jak się zaszczepisz masz profity(brak kwarantanny, możesz chodzić bez maseczki itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko spore obawy co do umiejętności zachowania całego łańcucha logistycznego z temperaturą -80. Tzn właściwie jestem pewien, że to się u nas nie uda :(

Teraz, Accent_Szaj napisał:

Kiedyż to? :o Każdy rodowity Krakus cieszył się z turystów, bo wie że dzięki nim nasze miasto się rozwija.

Właściwie prawie od zawsze wszyscy moi znajomi Krakusi narzekali na dzicz :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...