Skocz do zawartości

[Końcówka pompki] Czy warto kupować drogą?


Kforum1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szybkie pytanko do znawców.

Zepsuła mu się końcówka do pompki Park Tool PFP-8.Na allegro są albo drogie ok 70zł sztuka(oryginalne)  albo po 7 zł sztuka zamienniki.

Oryginał wytrzymał mi rok,pytanie czy nie lepiej kupić kilka po 7 zł niż kupować jedną za 70,która nie wytrzymuje roku.

Macie jakieś doświadczenie w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jej nie lubię, częściej zdarzyło mi się że "puszczała" a w przypadku Dual Head nie ma żadnych nieszczelności, jedyne co to lubi zeskoczyć z gładkich zaworów Presta, ale to pewnie dotyczy wszystkich głowic. 

Aczkolwiek nie wiem jak z trwałością, głowica Dual Head wytrzymuje z rok serwisowego ciorania, w użytku domowym pewnie dużo więcej, SKS używam rzadko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jade na SKSie od paru lat, dmucham tylko moje prywatne rowery, wiec powiedzmy ze z raz na tydzien uzywam... i do takiego zastosowania daje rade... wydaje mi sie iż jak ktos zwraca uwage na to jak zdejmuje glowice z takiej presty gdy ma tam nadmuchane z 100PSI to ta glowica, a w zasadzie uszczelka pozyje naprawde dlugo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...