Skocz do zawartości

[piasta tył] zapadki czy rachtet ?


CYBER1

Rekomendowane odpowiedzi

Kacper... to jest rozwiązanie dedykowane komuś kto chce mieć lekkie koło - komuś kto w ogóle kupi tą piastę - umówmy się to nie Ty. Komuś kto umie przykręcić nakrętkę kasety, komuś kto kupi adekwatną do bębenka kasetę... To znowu nie Ty. Co tu jest do rozważania? DT to bardzo pro kliencka firma - nie chcesz aluminiowego bębenka? Mają i stalowe - też go nie kupisz..

Gdybym był na Twoim miejscu... to bym kupił piastę... Shimano. Kolega @marvelo dał Ci już podpowiedź - wybierz XT'ka - bardzo dobra piasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to już na pewno nie kupie tej piasty, bo niby po co mam kupować piastę z szajs aluminiowym bębenkiem którego zaraz ... trafi, to już te chińskie podróbki są lepsze. Gdzie mają stalowy? Ten stalowy co kolega wyżej podał jest do zapadek a nie do rachtetu.

A niby dlaczego mówisz, że go nie kupię, jak mam zapłacić mniej ale się będzie rozpadać co miesiąc  to już wolę zapłacić 1x drożej i mieć święty spokój. 

Shimano to łapie luzy od patrzenia na nią nie mówiąc o jeździe. 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz jak ten świat jest fajnie poukładany. Każdy ma wolny wybór i poniesie jego konsekwencje. Chińczyk robi podrabianą piastę nic w niej nie jest szczelne, nic w niej nie jest precyzyjne, wszyscy mijają szerokim łukiem bo wiedzą że długo nie pociągnie ale żyje sobie w Polsce taki Kacper i ją kupi... bo wg. Niego DT to dziady :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, CYBER1 napisał:

Shimano to łapie luzy od patrzenia na nią nie mówiąc o jeździe. 

Miałeś kiedyś coś od Shimano na czym było napisane XT zamiast TX?

Nie chce mi się wchodzić na każde możliwe linki które ktoś wkleja ani używać za kogoś googli ale DT ma stalowe bębenki również na pierścienie Ratchet nie tylko na zębatki

PS. nie wiem czemu dodało nowy a nie zlepiło postów przy edycji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można kupić wzmocnioną DT350 pochodzącą z demobilu kół serii H (ma stalowy bębenek i stalowe ratchety 24T) względnie całe koło z tej serii bo jest mocniejsze niż seria E/EX. Na aledrogo swego czasu było tego sporo. Ale obawiam się, że 28 szprych to za mało na kacperkowe 70kg ;). Tam przydałoby się 56.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, CYBER1 napisał:

No teraz to już na pewno nie kupie tej piasty, bo niby po co mam kupować piastę z szajs aluminiowym bębenkiem którego zaraz ... trafi, to już te chińskie podróbki są lepsze. Gdzie mają stalowy? Ten stalowy co kolega wyżej podał jest do zapadek a nie do rachtetu.

Ale już w moim wątku na który wpadłeś masz info o stalowym, gdzie, za ile kupiłem. Kup chińczyka i koniecznie wróć nam tu za kwartał zdać relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nabyłem opinie na temat tych chińczyków. I tak jeden pisze, że dostał z krzywo odlanym kołmierzem i mocowaniem tarczy , drugi pisze, że przy odkręcaniu (we dwie osoby) pierścienia skrzywił prawy kołmierz, nwm czy to piasta z gównolitu czy tak odkręcali :laugh: Szczelność podobno dobra, bo uszczelnienie stawia dużo większy opór niż orginalne DT czyli znaczy , że jest szczelniejsze.

6 godzin temu, abdesign napisał:

, komuś kto kupi adekwatną do bębenka kasetę... 

Ja chce kupić bębenek pod kasetę a nie kasetę pod bębenek.

5 godzin temu, abdesign napisał:

 Niego DT to dziady :).

A jak inaczej nazwiesz ten szajs aluminiowy bębenek?

4 godziny temu, Dokumosa napisał:

Zawsze można kupić wzmocnioną DT350 pochodzącą z demobilu kół serii H (ma stalowy bębenek i stalowe ratchety 24T) względnie całe koło z tej serii bo jest mocniejsze niż seria E/EX. Na aledrogo swego czasu było tego sporo. Ale obawiam się, że 28 szprych to za mało na kacperkowe 70kg ;). Tam przydałoby się 56.

Wszystkie ratchety są stalowe, aluminiowe by się zmielały :laugh:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, CYBER1 napisał:

jak inaczej nazwiesz ten szajs aluminiowy benek?

A znasz takie dość brutalne powiedzenie: "gówno chłopu nie zegarek"? Po prostu to nie jest dedykowana dla Ciebie rzecz.

Są inne takie które w Twoim przypadku będą lepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2020 o 16:06, cervandes napisał:

Szczelności piasty. Połączenia bębenek-korpus piasty, które jeśli jest szczelne, to piasta żyje wieki. W swoim DT 240s nigdy wody w środku nie widziałem, a czasem przesadzam z myciem czy przejazdem przez koryto rzeki. W środku zawsze jest czysto i sucho, bo warga przylegająca do bębenka bardzo ładnie uszczelnia korpus i miejsce pracy ratcheta.

 

W dniu 12.12.2020 o 13:17, cervandes napisał:

Wszystko rozbija się o jakość. Ja nie wyobrażam sobie powrotu do piast z zapadkami, zajechałem ich w życiu kilka, serwisowałem, kupowałem części, babrałem się... Od kiedy przesiadłem się na piastę DT z ratchetem - jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki - zero problemów przez 3 lata, wszystko działa i wygląda jak nowe.

Tyle tylko, że ratchet DT to oryginał. A tego, czy chińczyk nie zrobi pierścieni ze stopu plasteliny w kupą, czy nie będzie to pękało, czy korpus będzie szczelny jak w DT... Kto to może przewidzieć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to chyba hobbystyczno-fanatycznie wyszukujesz psujące się rzeczy renomowanych firm jednocześnie chcąc kupić nikomu nieznane ulepy na aliexpress....

Zauważ, że w necie użytkownicy piszą zazwyczaj o awariach. Mało kto zakłada temat - "mój dt działa bezbłędnie od 30000 km - co robić?"

Kup to cudo z ali na rachecie, załóż do trójblatowego horneta i będziesz wygranym - oszukasz system, oszczędzisz kupę siana i będziesz ponad tych frajerów co kupują piasty z alu bębenkami od dt. Koozer mf 480 brzmi niezniszczalnie i na bank ma miliony pozytywnych opinii (po długodystansowych testach) i ani jednej złej - a to musi o czymś świadczyć! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cervandes napisał:

,marzy mi się Soul-Kozak od dawna. 

To samo co to Koozer mf 480

 

1 godzinę temu, seawolf688 napisał:

Zauważ, że w necie użytkownicy piszą zazwyczaj o awariach. Mało kto zakłada temat - "mój dt działa bezbłędnie od 30000 km - co robić?"

Bardziej interesuje mnie jakim sposobem ten rachtet 18T się wyszczerbił?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Teraz, CYBER1 napisał:

A w i tym piastach jest aluminiowa co grozi tym 

Kacperek, nie wiem czy jeździsz na ramie aluminiowej, na carbonowej, czy jakiejś innej. Ale dla naszego dobra psychicznego - poszukaj zdjęć pękniętych ram, dojdź do wniosku, że każda kiedyś pęknie i zaprzestań jazdy w ogóle :/

Jak zwykle trujesz na forum z jakimś pytaniem o sprzęt, po czym stwierdzasz że wszystko to gówno, które zaraz zniszczysz i nic się do niczego nie nadaje. Przestań pisać w ogóle, albo chociaż przestań trollować. Nie bez powodu dostałeś już kilka banów i nie mam pojęcia dlaczego jeszcze jesteś na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logiczne jest, że zanim coś kupie to szukam opinie na temat tego czegoś, bo po co mi szajs za drogi hajs, który się zaraz zmieli, rozwali, wybuchnie itp.

Prawda jest, taka, że przez ten konsumpcjonizm i brak norm na rynku rowerowym z roku na rok jakość części jest coraz gorsza a ceny coraz wyższe, ciekawe kiedy bańka pęknie.

To to DT 350 na stalowym bębenku(+ ewentualnie rachtety od elektryka one podobno wytrzymują więcej Nm) ,  wytrzyma czy też mi się zmieli????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, CYBER1 napisał:

To to DT 350 na stalowym bębenku(+ ewentualnie rachtety od elektryka one podobno wytrzymują więcej Nm) ,  wytrzyma czy też mi się zmieli????

Nawet gdyby wszyscy tu zebrani zaświadczyli pisemnie że będziesz zadowolony, to i tak tego nie kupisz, skoro można kupić chińczyka za 1/3 ceny. Zawracasz gitarę i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...