Skocz do zawartości

[Szosa] Sensa - Opinie


TommyMasta

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Wam!

Ma ktoś z Was jakieś doświadczenie z marką Sensa i polskimi jej dystrybutorami? Byłbym wdzięczny za każdą opinię odnośnie jakości(i sztywności) ramy, serwisu, gwarancji itd. Chciałbym na przyszły rok sprawić sobie rower Aero na Di2. Do tej pory śmigałem na Trekach, do których nie można się przyczepić co do jakości i serwisu, natomiast za Madone SLR na Di2 trzeba dać ok 30k nawet po rabacie u zaufanego dealera. Pomyślałem sobie, że na Madone jeszcze przyjdzie czas, a póki co dam szansę innemu producentowi.

Po wstępnym rozeznaniu zauważyłem holenderską markę Sensa i wpadł mi w oko ich model Giulia Evo Disc Di2, sporo tańszy, a i lżejszy od Madone. Na rowerach Sensa jeździ półprofesjonalny zespół Kanjers voor Kanjers(z sukcesami w kryteriach, więc zakładam że sztywności ram nie można wiele zarzucić ;) ). Zakup jedynie możliwy na wysyłkę, link do przykładowej oferty:

https://allegro.pl/oferta/sensa-giulia-evo-disc-racing-red-ltd-2021-rok-9709678991

Dzięki za wszystkie odpowiedzi!

Pozdro,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 7,4kg to waga dla topowej specyfikacji na karbonowych kołach + dura ace a nie ultegry na aluminiowych.

BTW sensa robi świetną robotę pod względem cena/jakość. Kilku znajomych ma różne modele na szczękach i mega zadowoleni. Sensę możesz kupić "w Poznaniu" https://szybkierowery.pl/produkt/sensa-giulia-evo-disc-stone-titan-di2-2021/

Jako alternatywę w podobnej kasie masz nowego huragana 2 disc, na jego duży plus porządne, karbonowe kółka. Zobaczymy tylko kiedy i w jakiej ilości będzie dostępny

https://www.romet.pl/Rower,HURAGAN_DISC_2,10,791,797,15477,2021.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mihau_ napisał:

Te 7,4kg to waga dla topowej specyfikacji na karbonowych kołach + dura ace a nie ultegry na aluminiowych.

BTW sensa robi świetną robotę pod względem cena/jakość. Kilku znajomych ma różne modele na szczękach i mega zadowoleni. Sensę możesz kupić "w Poznaniu" https://szybkierowery.pl/produkt/sensa-giulia-evo-disc-stone-titan-di2-2021/

Jako alternatywę w podobnej kasie masz nowego huragana 2 disc, na jego duży plus porządne, karbonowe kółka. Zobaczymy tylko kiedy i w jakiej ilości będzie dostępny

https://www.romet.pl/Rower,HURAGAN_DISC_2,10,791,797,15477,2021.html

Dzięki za info o stacjonarnym sklepie, nie mam do Poznania tak daleko a zakup na miejscu  to zawsze lepsze wyjście niż zabawa w wysyłki. Co do wagi to rower brałbym na karbonowych 50mm stożkach i Ultegrze Di2 - i tak byłoby ok 7.8kg. Huragan 2 też rozważałem jak tylko Romet pokazał nową kolekcję - rama wygląda świetnie, solidne koła, dobra waga, natomiast wiadomo jak to bywało  z dostępnością... Podobno w tym roku wprowadzili możliwość wcześniejszej rezerwacji roweru dla siebie. Małym minusem obu tych rowerów jest to, że nie udało się całkiem schować przewodów hamulcowych.

Patrzyłem też na chińskie marki, jak ta poniżej:

https://www.winspace.cc/t1500-frameset.html

...ale uważam, że lepiej kupić rower od kogoś kto ma sklep w PL, u kogo będzie można ewentualnie coś zareklamować, bo mam złe doświadczenia z wysyłkowymi reklamacjami np kół, trwa to czasem po kilka tygodni(do Włoch, a co dopiero do Chin).

@omegagl Też wolałbym wesprzeć rodzimego producenta, zrobię jeszcze rozeznanie co do Huragana, ale jeśli nie będzie nic wiadomo na temat dostępności to raczej zdecyduję się na Sensę. Podobają mi się ich ramy, a do tego nie spotkałem się jeszcze z jakąś negatywną recenzją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, omegagl napisał:

No, kupuj holenderskie rowery a oni będą w tej wymianie gospodarczej wysadzać rodzime sklepy i judzić w PE

nie ma to jak zrobić z siebie...za dużo propagandy z nieomylnej przyjąłeś.

3 godziny temu, TommyMasta napisał:

 

@omegagl Też wolałbym wesprzeć rodzimego producenta, zrobię jeszcze rozeznanie co do Huragana, ale jeśli nie będzie nic wiadomo na temat dostępności to raczej zdecyduję się na Sensę. Podobają mi się ich ramy, a do tego nie spotkałem się jeszcze z jakąś negatywną recenzją.

Kup to na czym czujesz się dobrze i tyle. Jak kupisz Sensę to i tak zarobi polski dystrybutor, który utrzymuje z tego rodzinę i tu płaci podatki, jak Rometa to też zyska też polska firma...która i tak wszystko kupuje w "czajna" i Tajwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, omegagl napisał:

Faktycznie niepotrzebnie napisałem co napisałem, masz Rafał oczywiście rację. Bardzo przepraszam, chyba pierwszy raz wyrwał mi się tu wątek polityczny.

No i proszę...+100 do szacunku. Respect, zdarza się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
17 godzin temu, omegagl napisał:

Faktycznie niepotrzebnie napisałem co napisałem, masz Rafał oczywiście rację. Bardzo przepraszam, chyba pierwszy raz wyrwał mi się tu wątek polityczny.

Zdarza się. Szacunek za powyższego posta.

 

13 godzin temu, chudzinki napisał:

Przy Huraganie:

image.png.7bd093906c911064c0a4242f246bc096.png

:D

Chyba się komuś w Romecie cyferek pomyliły- powinno być 52/36. Trudno mi sobie wyobrazić zmianę z 52 na 26 w czasie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2020 o 10:45, durnykot napisał:

Trudno mi sobie wyobrazić zmianę z 52 na 26 w czasie jazdy.

W shimano tez sie zastanawiaja jak to mozliwe, bo nie maja przedniej ktora to ogarnie, :> 

Tak czy siak ta sensa wyglada ciekawie... i 15k za di2 .. no no :>

Tylko te kable ...juz mogli ogarnac, doplacilbym tysiaka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Tak będąc przy temacie, to polecam Sensę. Mam ją od zeszłego roku. Przejechałem póki co 2000 km bez najmniejszych problemów. Mam model Giulia G2 na szczękch. Świetnie się zbiera. Wagę trzyma nieźle. Pomimo korby FS510 która ma 910g i kół 1890g rower w rozmiarze 55 waży 8,1kg gotowy do jazdy (z pedałami 250g, lampkami i licznikiem 150g) Jest potencjał, żeby jeszcze uciec z tym sporo w dół, choć materiał na super odchudzanie to nie jest :)

Na żywo wygląda bardzo dobrze. Świetna relacja ceny do tego co otrzymujemy. Teraz ceny są inne, ale wg mnie pozycja do rozważenia. Jak masz możliwość zobaczyć to śmiało. Swój rower brałem w ciemno i zmnieniając go również brałbym pod uwagę Sensę. 

Przekonał mnie ostatecznie test na roadcc tego modelu. Jeżeli tam nikt szczególnie nie narzeka na ramę i widelec to ja tym bardziej nie będę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ibanezz napisał:

Tak będąc przy temacie, to polecam Sensę. Mam ją od zeszłego roku. Przejechałem póki co 2000 km bez najmniejszych problemów. Mam model Giulia G2 na szczękch. Świetnie się zbiera. Wagę trzyma nieźle. Pomimo korby FS510 która ma 910g i kół 1890g rower w rozmiarze 55 waży 8,1kg gotowy do jazdy (z pedałami 250g, lampkami i licznikiem 150g) Jest potencjał, żeby jeszcze uciec z tym sporo w dół, choć materiał na super odchudzanie to nie jest :)

Może na super nie, ale na samych kołach z luzem 400gram zjedziesz i to już daje 7,6kg. To już przyzwoity wynik, a lżejsze koła dadzą mu więcej wigoru i lekkości w czasie jazdy. Nie wiem jakie opony, ale może z samych opon ze 100-200gram. Nie mam sensy, ale to naprawdę fajne sprzęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak szacuję. Na kołach, korbie i oponach to zysk nawet około 750-800g bez pójścia w jakieś skrajne wartości wagowe i finansowe :) Biorąc pod uwagę moje umiejętności i to jak się na nim jeździ obecnie, nie są to zakupy pierwszej potrzeby. No i dodam, że 8,1kg  to już po zmianie kierownicy i siodełka na karbonowe oraz dętek na extralight od Schwalbe, które wbrew informacji nie ważą 65g tylko 75g/szt. Za 50zł prawie 100g mniej w porównaniu do starych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...