Skocz do zawartości

[Opony] Jak najtaniej odesłać do Niemiec?


R10

Rekomendowane odpowiedzi

Nie trafiłem z rozmiarem opon 20x2.15'' (55-406) kupionych w Bike24 i muszę je odesłać do Niemiec (celem wymiany przez sklep na węższe 20x1.60 42-406).
Jak w miarę najtaniej odeślę oponki do Niemiec, ćwiczył ktoś podobne wysyłki?
Waga dwóch opon z opakowaniem (najlżejszym, może po prostu folia) powinna się zmieścić w 2 kg, ale gabaryt może nieco przeszkadzać (na szczęście to rozmiar koła tylko 20 cali, czyli po zapakowaniu wyjdzie jakieś 55x55x10 cm).
Poczta Polska? DPD? Jakaś "Furgonetka"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości spojrzałem na cennik, bo nie miałem nigdy potrzeby, ale ceny i tak wysokie. Dlatego najlepiej kupować z darmowym zwrotem ;).

@R10, to się sporo rozjechałeś z rozmiarem :D. A nie myślałeś żeby wystawić dobrą cenę na OLX i zobaczyć czy pójdą? Chyba, że czas goni to inna sprawa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, chudzinki napisał:

najlepiej kupować z darmowym zwrotem ;). to się sporo rozjechałeś z rozmiarem :D. A nie myślałeś żeby wystawić dobrą cenę na OLX i zobaczyć czy pójdą? Chyba, że czas goni to inna sprawa.

Dopiero po 10 dniach przymierzyłem się z montażem (dzięki śniegowi na oknem), więc już pojutrze minie mi 14-dniowe okienko do zwrotu.
Szczęśliwie zauwazyłem, że Bike24 oferuje chyba darmowy zwrot do nich do Niemiec, przekonam się.
Wątpię, czy w PL jest dobry popyt na okolcowane opony, to jednak nisza, a 20'' tym bardziej (co to jest przy szerokości 2.15''? BMX? składak?).
Nam potrzebne do roweru dziecięcego, jeździmy 365/12.

Nie mam nawet pewności, czy węższe 20x1.60 wejdą, ale kto nie ryzykuje ten nie jedzie :geek:.

Mam pecha, bo w tym samym Bike24 rok temu kupiłem okolcowane 16x1.20'' i okazało się, że te opony są znacznie większej średnicy (30-349) niż obręcze 16'' w naszym rowerku (305) - nie miałem pojęcia, że istnieją zupełnie różne koła 16-calowe :o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, R10 napisał:

nie miałem pojęcia, że istnieją zupełnie różne koła 16-calowe

Rozmiarówka calowa jest o kant tyłka rozbić.
28" i 29" to ten sam rozmiar obręczy - 622mm
Są koła 27" o większej średnicy niż 28" - 630mm

https://medium.com/@workholidayjiang/how-to-choose-the-right-bike-tires-size-for-your-rim-6f64f904c77e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...