Skocz do zawartości

[korba HT2] dobór korby 3X i suportu do druciarskiego napędu.


Rekomendowane odpowiedzi

No to jak chcesz to zrobić? Przecież to o 4mm szerzej na stronę, czyli tyle ile tam w ogóle ta zębatka wokół otworu mięsa ma. Dodatkowo nawet jak jest 5 czy 6mm i gdybyś uznał że zębatka może się tylko trzymać na wewnętrznej średnicy to przecież blaszki łańcucha będą w konflikcie z kominami i śubami.

Albo masz zębatki 40/30/i to co sobie tam z zębatki z Ukrainy powierciłeś czyli 20t ale z korbą 96bcd...

albo masz z korbą 104bcd zębatki 42/32/i tu nie wiem czy dasz radę z 20t - chodzi o to czy p.przerzutka da radę taki nietypowy łuk ogarniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, abdesign napisał:

blaszki łańcucha będą w konflikcie z kominami i śubami.

To nie tak samo jak przy 20T i 64BCD, że blaszki łańcucha opierają się o śruby  ale działa?

Ewentualnie można by zrobić z blachy 4mm przejściówki z 2 otworami z 96BCD na 104BCD.

No nic poszukam jeszcze u chińczyków korby 96BCD albo może jakąś używaną kupić od shimano:angry2:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój, niech przerabia :) Może czegoś się nauczy, pomiar średnicy na matematykę do szkoły jak znalazł. Najwyżej znowu napisze, że Shimano be, bo się coś po "przeróbce" urwało. A może i Dartmoorowi się oberwie za to, że nie przewidział robienia na bazie swoich ram ulepów z 3x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zębatce 20T 64BCD też pisałeś, że nie będzie działać a działa i łańcuch się opiera o śruby.

To najprościej wychodzi kupno taniej  używanej korby shimano 3x bez zębatek lub ze zjechanymi zębatkami tylko ....

... shimano  znaleziono w internecie.
 

130414606_237037531098212_8546194425035495553_n.thumb.jpg.772cda9d1fd66f91e95576cf0229a422.jpg

Edytowane przez CYBER1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłeś rozsądnie... kończysz jak zwykle...

Kacper, znajdziesz każdą możliwą rzecz którą ktoś kiedyś gdzieś zepsuł - to po pierwsze... Są popsute shimano? - są. Są działające latami? - od groma... jak chociażby sławetna fc-6800 - sam ją mam, wyprodukowali jej 6 mln i jest 6 zdjęć złamanej... I nie! Twoje doświadczenia z suportem, kółeczkami, piastami, korbami - nie wliczają się w wiarygodny test wytrzymałości, użyteczności generalnie niczego, bo nikt nie przewidział Ciebie jako użytkownika i sposobu w jaki składasz i użytkujesz rower :)

Odrobina rozsądku i kupujesz skoro masz 150zł korbę mt300 - żadne chińskie z dospawanym wolantem nie będą sztywniejsze, żadne sztywne nie będą kosztowały 150zł. A co do różnic w zębatkach 20t która ma siedzieć na 64bcd i 30t która ma siedzieć na 104bcd... skoro nie jesteś w stanie sobie tego wyobrazić, że to jednak nie to samo... to wyłącznie Twój problem. Ale mimo wszystko podpowiem Ci - są dwie różnice: zapasu na obwodzie przy 30t jest mniej... i siedzi po środku - będziesz na te śruby wrzucał łańcuch i z nich zrzucał.

Absolutnie nikt nie może Cię wspomóc doświadczeniem na polu po którym się poruszasz - myślę że nikt nie chciałby się tam w ogóle zbliżać. Ludzie kupują rowery, części do roweru zależnie od zasobności portfela - to jest oczywiste jeden ma 100zł drugi 100tys. Ale rozsądny człowiek rozumie różne ograniczenia - zarówno finansowe (cholera korba za 100zł nie może być równie sztywna jak ta za 1000zł) jak i techniczne - nie można oczekiwać od roweru który ma piastę złożoną z dwóch wiszącą na podkładkach w ramie o geometrii pod 1x ze skrzywioną korbą 3x przerabianą na inny zakres na suporcie o nie tej długości i zębatką od sinleseepowej ukrainy w miejsce młynka i Bóg wie czym jeszcze, że kółeczko przerzutki nie będzie się wycierać w miesiąc skoro łańcuch ma zeza jak Marty Feldman i jest napięty jak sznurek w stringach Pani Gessler.

5 godzin temu, CYBER1 napisał:

To najprościej wychodzi kupno taniej  używanej korby shimano 3x bez zębatek lub ze zjechanymi zębatkami

Żebyś się czasem nie roszczarował... nie wystarczy Ci 150zł na kupno korby 3x z bcd96...

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, abdesign napisał:

. Ale rozsądny człowiek rozumie różne ograniczenia - zarówno finansowe (cholera korba za 100zł nie może być równie sztywna jak ta za 1000zł)

Oczywiście, że może wykonana w całości ze stali była by 10x sztywniejsza od najdroższej shimano.

19 godzin temu, abdesign napisał:

- nie można oczekiwać od roweru który ma piastę złożoną z dwóch wiszącą na podkładkach w ramie 

Nie moja wina, że kontener z piastami z chin długo płynie i nie może dopłynąć.

19 godzin temu, abdesign napisał:

że kółeczko przerzutki nie będzie się wycierać w miesiąc skoro łańcuch ma zeza jak Marty Feldman i jest napięty jak sznurek w stringach Pani Gessler.

Jak by były stalowe to by się nie wycierały.
Po prostu wredny konsumpcjoniz , z roku na rok jakość części coraz gorsza a ceny coraz wyższa.

Skoro nie da się zębatki przerobić pod 104BCD to przerobię korbę pod 96BCD rozpiłowywująć otwory. 

19 godzin temu, abdesign napisał:

ze skrzywioną korbą 3x przerabianą na inny zakres na suporcie o nie tej długości 

Jak by była mocniejsza to by się nie skrzywiła. Dostanie suportu o martwym standardzie octaling pod mufę 73mm  o innej długości graniczy z cudem.

Edytowane przez CYBER1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, CYBER1 napisał:

Oczywiście, że może wykonana w całości ze stali była by 10x sztywniejsza od najdroższej shimano.

Byłbyś jej jednym z siedmiu użytkowników na świecie... no i tym w zasadzie można zamknąć cały temat.

(Wiesz ile by kosztowała przy takim popycie?)

Masz swoje pomysły na rozwiązanie swojego problemu... głupi nie jesteś wiesz, że poza Tobą tego typu rozważania dotyczą owych siedmiu ludzi na świecie.

Nie bardzo wiem po co w związku z tym zadajesz pytania... serio - skorzystałeś kiedyś z podpowiedzi tak mało ogarniętych w temacie ludzi (wliczając mnie) którzy Ci tu czasem coś sugerują?

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2020 o 11:22, CYBER1 napisał:

Skoro nie da się zębatki przerobić pod 104BCD to przerobię korbę pod 96BCD rozpiłowywująć otwory. 

 

Po 2mm w korbie i 2mm w zębatce?:icon_question:

Tak mówiliście by kupić przerzutkę bez shadow i kupiłem przerzutkę bez shadow, mówiliście też by kupić przerzutkę down swing i kupiłem down swing, mówiliście , że KMC to dobry łanuch ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam rozwiązanie ;-) 

Stalowa korba BMX z osią przekładaną  za pająk posłuży zębatka 30t. Z jednej strony przykręci zębatkę 20 a po drugiej co tam chce. Otwory nie muszą być wspólne, mogą zostać przesunięte względem siebie także mogą mieć różne BCD. ;-))) Dobre, chyba to opatentuję. I Ile tam stali.;-)))

 

Edytowane przez woojj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mod Team

Po pierwsze : temat już tam/tu jest :bye2: - chyba, że masz na myśli całą twórczość z kilku kont, wtedy przenoszenie może potrwać...
Po drugie : kolegi i jego kilku kont już z nami nie ma, chyba że się dobrze kamufluje, ale nie sądzę, bo przeważnie identyfikacja nie trwała długo ;)
Po trzecie : zamykam :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...