Skocz do zawartości

[trenażer] z rolką oporową - stabilność


Sziqu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam pierwszy raz styczność z trenażerem i od razu narodziły mi się wątpliwości z nim związane, więc liczę na jakieś porady od bardziej doświadczonych użytkowników.
Otóż testuję sobie trenażer elite novo force 8 i za każdym razem jak na niego wsiadam, mam wrażenie jakbym siedział przechylony w lewo. Podczas mocnego pedałowania wiadomo, że rower pracuje na boki i tutaj te wrażenie jeszcze bardziej się pogłębia, tzn. czuję że rama trenażera jest mniej sztywna gdy naciskam na lewy pedał przez co przechylam się mocniej w tę stronę, niż w prawą. Nakręciłem sobie filmik żeby zobaczyć jak to wygląda od tyłu i faktycznie ten lewy bolec trzymający ośkę wygląda jakby pracował mocniej niż prawy, co jest w sumie dziwne, bo jest krótszy.
Trenażer pewnie zwrócę do sklepu ale zastanawiam się, czy to kwestia tego konkretnego egzemplarza, czy wszystkie tak mają (są średnio stabilne)? A może to wcale nie trenażer, a rama roweru lub ja jestem krzywy?:D Co ważne w tego typu sprawach - ważę około 80 kg i nie powiedziałbym, żebym miał jakoś ponadprzeciętną siłę w nogach gnącą stalowe ramy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Też jeżdżę na trenażerze Elite (Rampa) z tym samym systemem mocowania i nigdy czegoś takiego nie zauważyłem, zarówno przy zacisku QR jak i 12mm.

Używasz zacisku od Elite? Na pewno jest dobrze osadzony w ramie?

Co do samej stabilności no to wynika to trochę z samego systemu mocowania, trochę ze sztywności, ale nie wydaje mi się żeby było to coś złego, a może nawet wręcz przeciwnie - pomaga zmniejszyć naprężenia. U mnie jest to samo, rower można delikatnie poruszać względem ramy/rolki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...