Skocz do zawartości

[Rower MTB do 2500 zł] Pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chciałbym zakupić swój pierwszy rower MTB. Jestem zupełnie zielony w temacie rowerów i nie znam się na modelach ani na osprzęcie. Mój budżet na rower to 2500 zł chociaż jak będzie trochę droższy a znacznie lepszy niż te po 2500 też chętnie obejrzę. Rower ma służyć do jazdy do pracy (40 km dziennie) Do tej pory jeździłem Merida crossway 100 ale kompletnie nie nadaje się do takiej jazdy dlatego chce się przerzucić na MTB. Droga do pracy to głównie ścieżki rowerowe ale niektóre odcinki to dramat - krawężniki, krzywe chodniki, wyboje, trochę piachu i żwiru dlatego Merida jeździ się bardzo niewygodnie. Mam 190 cm wzrostu i prawie 100 kg wagi zależy mi na rowerze który szybko się rozpędza, lubię szybko jeździć. Proszę Was o pomoc i poradę, nie chcę kupić bubla. Rower będzie użytkowany w każda pogodę. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź

 

Poniżej kilka rowerów które przykuły moją uwagę. 

 

https://www.rowerzysta.pl/rower-gorski-unibike-shadow-29-2020.html?fee=4&fep=45157&gclid=EAIaIQobChMIqr3v8dK27QIVQSgYCh1wMgL8EAQYAyABEgJPVfD_BwE

 

https://kross.eu/pl/poprzednie-kolekcje/hexagon-6-0-czarny-grafitowy-czerwony-matowy

 

https://nrowery.pl/mtb-29/82-viking-db-dr.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie ma pewności, że na MTB "złapiesz wiatr w żagle" - jest kilka znaków zapytania :
- co będzie, kiedy uznasz, że opory opon MTB są za duże ( nastąpi prawdopodobnie próba "ucrossowienia" poprzez zmianę opon na te rodem z cross'a )
- nie wiadomo jaki masz styl jazdy ( jeśli kręcisz siłowo, to może się okazać, że będzie brakowało twardych przełożeń, co wynika ze stylu jazdy, bo na większości rowerów, nawet z małym blatem korby da się pojechać szybko, jednak wymaga to wyższej kadencji )
- kwestia wygody/jej braku, może również wynikać z nieprawidłowej pozycji na rowerze

Na koniec dodam, że żaden z wymienionych rowerów nie jest dobrym wyborem - wszystkie mają podstawowe sprężynowe amortyzatory, a wskazany byłby powietrzny.
Poza tym, jeżeli rower ma posłużyć przez kilka lat, to lepiej szukać czegoś z taperowaną główką ramy - będzie łatwiej ulepszyć, w przypadku chęci zmiany amortyzatora.
W podanym budżecie łatwiej będzie kupić sensowną tzw. używkę, niż nowy rower, choć w okolicach 3 - 3.5 k można już trafić coś przyzwoitego, jednak trzeba poszukać - najlepiej starszych rocznikowo modeli ( będzie taniej ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To ja dołączę się do głównego pytania. Ja wybieram między Kross Hexagon 6.0 lub level 2.0. Co sądzicie przy tych kwotach. Przesiadamy się z Kross Tran 2.0 trochę podrasowanego.... choć to duże słowo i ja myślę o w/w a żona o Lea 5.0. Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...