Skocz do zawartości

[upgrade] Co wymienić w Specu Chisel Comp 2021 ?


roco

Rekomendowane odpowiedzi

Poszło sympatycznie. Na gravelka mam kupca wstępnie- zostaje wyczyszczenie roweru i ewentualne zmiany (mostek, kierownica) a udało się nabyć w dobrej jak na obecne czasy HT. Wybór padł na Speca Epica (2017). Cenowo Chisel by wypadł zdecydowanie gorzej, w jego cenie jeszcze w najbliższych miesiącach wstawię lżejsze kółka. Rynek rowerów używanych również nieco z cenami zwariował.

 

Dzięki temu udało się reaktywować rower przełajowy który wisiał około roku w stanie niedającym się do jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ode mnie mała aktualizacja.

Epic okazał się genialnym zakupem. Aktualnie śmigam na nim głównie do pracy (po asfalcie niestety) oraz raz w tygodniu w terenie (płasko, teren urozmaicony) jako odskocznia od szosy i roweru czasowego. Przyszła pora na pierwsze zmiany do których się przymierzam. Na pierwszy strzał poszły koła, wybór padł na aluminiowe kółka z mazowieckiej manufaktury (Bozony), zapodałem oponki Speca ( 2.2 , Fast Track i Ground Control) - wybór ogumienia szczerze, gdybym chciał to zrobić z najwyższą starannością to zmęczyłby mnie zdecydowanie za bardzo. Pozostaje próbować i tworzyć jakieś własne notatki która guma odpowiednia.

- korba

- hamulce

Nieco czytam, przeglądam aby wybrać coś na miarę potrzeb obecnych oraz przyszłych oraz aby uniknąć babola kompatybilności.

Z korbą chodzi głównie o skrócenie ramion (obecnie 175) na 165 bądź 170mm, ale też myślę nad pomiarem mocy, tutaj chyba poratuję się Rotorem, rozumiem, że muszę pilnować linii łańcucha (52), czy jeżeli producent podaje na przykład 50 to odpowiednia zębatka może skorygować różnicę?

Hamulce mam podstawowe Shimano M506 z zaciskami M447. Hamuje jak hamuje, przód bym powiedział, że ok, tył coś szwankuje (do powtórzenia odpowietrzanie, czyszczenie tarczy, klocków). Zastanawiałem się nad xt8000, ale uwzględniając to co napisałem ciągnie to za sobą kolejne zmiany - manetka oraz przerzutka tylna, z racji systemów montażu na kierownicy.  Której też uważnie się przyglądam - szerokość, gripy.

 

Sam rower szczerze mogę polecić, fantastyczna zabawa, plus zakup z małym ryzykiem, bo jak coś nie podpasuje to sprzedaż sądzę, że w ciągu paru dni możliwa.

 

Ktoś w temacie korby a szczególnie hamulców doradzi?

Czytam o Magurze, jednak obsługa wydaje się nieco odpychać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...