Skocz do zawartości

[Kompatybilność] Maks wychylenie przedniej przerzutki a korby Shimano octalink.


Davvvi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam kłopot, posiadam korby Shimano FC-T4010 48x36x26 octalink. 

Według sprzedawcy zalecany suport to 126mm i taki kupiłem. 

Problem w tym ,że mimo wychylenia wuzka na maks 55mm mierzone od ramy dalej łańcuch na największej zębatce obciera o wuzek. Regulacja śrubkami czy naciągiem linki nie pomoga. Kupno krótszego suportu nie wchodzi w grę. Da się coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Davvvi napisał:

Mam kłopot, posiadam korby Shimano FC-T4010 48x36x26 octalink. 

A jaka masz przerzutke ? W szosowych przerzutkach 2s żadna nie da rady siegnac do 3ciego blatu ... moze masz cos 2s z przodu :P

Zwyzajnie sprawdz czy Twoja przednia jest dedykowana do 3s ...moze tam jest problem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest najtańsza przerzutka Tourney czy jakoś tak. Ale gdy miałem korby na kwadrat także z suportem 126mm to bez problemu obsługiwała 3 blaty. Przytykając miarkę do rury podsiodłowej zmierzyłem że wuzek wychyla się maks 55mm czyli bardzo dużo. A mimo wszystko łańcuch obciera o wuzek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Davvvi napisał:

miałem korby na kwadrat także z suportem 126mm to bez problemu obsługiwała 3 blaty

To nie ma żadnego znaczenia, bo to inna konstrukcja - odsadzenie korby będzie inne. I błagam przestań pisać "wuzek". Słownika nie masz? Aż oczy bolą...

A korba siadła dobrze i symetrycznie? Nie odstaje za bardzo po prawej od dolnych widełek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lawstorant napisał:

A korba jak mówisz, jest bardzo wysunięta, suport za długi a może źle dobrany do rozmiaru mufy?

Ja się aż tak bardzo nie znam. Przeczytałem ,że zalecany suport to 126mm i taki kupiłem. Nie mierzyłem mufy. Poza tym wolałbym aby taki suport został bo rower to już raczej e-bike i przy krótszym suporcie czujnik PAS się nie zmieści. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, eloo napisał:

Zmierz odległość od środka rury podsiodłowej do środka drugiej zębatki. Powinno być około 50mm +-2mm bedzie ok ale jak jest spora różnica to będziesz musiał kupić inny suport

stronglight-chainline-diagram.jpg

A więc zmierzyłem odległość według rysunku i wyszło 55mm. To za dużo? Jaką długość powinien mieć suport w takim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, slavi napisał:

A podkładki suportu z której strony zamontowałeś?

Suport to Shimano BB-ES3000 68/126mm. Nie było w zestawie podkładek suportu. Jedyna podkładka to pierścień od czujnika PAS ale to grubość maks 0.7mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie. Do tej pory odpuściłem temat. Ale dziś (wiem niedziela) musiałem coś sprawdzić. Rozebrałem wszystko. Wywaliłem pierścień trzymający pas 1mm grubości. Przerobiłem tarczę z magnesami i to pozwoliło mi konkretnie dokręcić korbę. Teraz już mi łańcuch nie obciera , wręcz jest za daleko i przerzutka obciera teraz o plastikową osłonę, wyreguluje sobie. Super ,że jest ok ,a dzięki przerubce tarczy magnesowej mugłbym nawet dać ciut mniejszy suport. Jest spoko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...