Skocz do zawartości

[klocki hamulcowe] problem z doborem zamiennikiow za shimanoD03s jaki zamiennik?


Attan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam następujący problem:

Posiadam hamulec przód shimano mt500 i tył mt520 (grupa Deore m6000) 

Chciałem kupić nowe klocki do tych hamulców - metaliczne. Poczytałem o opiniach i wybór padł na klocki A2z i teraz pytanie jaki model? (kupiłem zły który chce wymienić bo gdzieś wyczytałem że w tych hamulcach są klocki b01s...) 

Przed założeniem wyciągnąłem stare shimano i okazało się ze maja oznaczenie d03s - kształt nabytych A2z jest zupełnie inny :/ 

Jakie klocki powinienem kupić aby pasowały zamiast tych shimano D03s? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda jest tylko jedna, musisz szukać po kształcie, innej metody nie ma.

Najlepiej wpisz sobie D03s i poszukaj do jakich hamulców Shimano pasuje. Potem odwróć logikę i szukaj które klocki innych producentów pasują do wymienionych hamulców.

D03S jest z czterotłoczkowych? 

MT500 i MT520 to nie jest grupa M6000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, macie rację. Co nie zmienia faktu, że nie radzę szukać klocków po symbolu M6000, bo są inne niż w BR-MT500.

Ogólnie Shimano mocno miesza z tymi grupami. Kiedyś szukałem do jakiej grupy należą koła WH-R501. Raz wychodziło że 105, drugi raz że chyba Sora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem właśnie w taki sposób po oznaczeniach i wyszło że zamówiłem dwa komplety A2z 620s jako zamiennik za b01s... Trochę pocieszające ze to jednak nie jest takie oczywiste... Co do tej grupy to też tak podaje na różnych stronach. Nawet tu:

https://bike.shimano.com/pl-PL/product/component/deore-m6000/BR-MT500.html

W miejscu:seria. 

Może ktoś przerobił już ten temat? na razie wiem tyle że w przednim mt500 i tylnym mt520 mam te same klocki shimano z oznaczeniem d03s :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem już raz przed zakupem w grawitacyjnym z tym że pytałem czy będą dobre zamiast b01s bo myślałem że takie mam (wg jakiejś internetowej specyfikacji). No i dostałem odpowiedź że dobre będą A2Z-620s - okazało się że nie pasują wiec teraz postanowiłem dopytać tu + napisałem zapytanie do bj sport Kraków od których kupiłem te klocki bo chciałbym je wymienić - może tam ktoś coś doradzi ale chciałbym mieć już pewność że będzie dobrze. Dzięki wszystkim za pomoc tak przy okazji ;)

Teraz, MikeSkywalker napisał:

Deorki M6000 mają inny zacisk i inne klocki niż Deorki "turystyczne" MT500 itd. 

W M6000 podstawowe to G02s a w MT500 B01s. I można szukać odpowiedników czy zamienników o właściwym kształcie. 

Tak tylko że na stronie shimano w linku który wysyłałem wcześniej wprowadzili mnie w błąd i tak trafiłem na odpowiedniki b01s. 

Mam na pewno klocki shimano D03S - jaki jest odpowiednik metalicznych klocków w A2Z? (tej odpowiedzi szukam ;D) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przy okazji żądam jeszcze 1 pytanie bo jest problem z dostępnością metalikow. Jeżeli będę miał 1 zestaw metalikow i 1 zestaw polmetalikow to mataliki lepiej ma przod czy tył? 

Mam wrażenie że to z przodu potrzebuje lepszego hampla... Głównie jazda enduro... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...