Skocz do zawartości

[pierwsza szosa] pomoc w doborze rozmiaru


mariasz24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.!

 

Mam  40 lat, 183,5 cm wzrostu, przekrok 84 cm

Mam możliwość zakupu roweru Cube attain pro disc w rozmiarze 56 cm (długość górnej ramy 56 cm, rama podsiodłowa 52 cm, reach 385 , stack 591)

https://olimpiasport.pl/sklep/produkt/rower-cube-attain-pro-disc-white-red-2019/30412.110.1.1.pl.0.htm

Cz rozmiar 56 w/w roweru jest dla Mnie odpowiedni? , ewentualnie czy będę mógł do dostosować wymieniając np. mostek?

Jestem zupełnie zielony w tym temacie. To byłaby moja pierwsza szosa.

Z góry dziękuję za podpowiedź. Paweł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, będzie OK.

Z mostkiem zdecydujesz po testach.

Poniżej 90mm w szosie bym nie schodził. Przy 90mm bywa już nerwowo, przy zjazdach z prędkościami 60+, ale taka długość odwdzięczy się, przy omijaniu dziur ;)

Różni nas tylko 3,5cm wzrostu. mam 56 ale trochę w innej geo. Jeździłem natomiast Cube w tym rozmiarze i było całkiem dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Jeśli chcesz mieć agresywną aero pozycję, to najprawdopodobniej będzie w porządku. Mostek i tak zawsze trzeba zmienić pod siebie.

Ale nie wykluczone, że w zależności od budowy ciała może być za duży lub za mały. Trzeba się przymierzyć.

Poza tym i tak jest niedostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mateusz30 napisał:

To zależy. Jeśli chcesz mieć agresywną aero pozycję, to najprawdopodobniej będzie w porządku. Mostek i tak zawsze trzeba zmienić pod siebie.

Ale nie wykluczone, że w zależności od budowy ciała może być za duży lub za mały. Trzeba się przymierzyć.

Poza tym i tak jest niedostępny.

Mam możliwość kupna używanego 1 rok (jeszcze na gwarancji ) w dobrej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przy zakupie pierwszej szosy, nie majac zadnego punktu odniesienia, takie przymierzanie moze byc tak dobre jak rzut moneta.

Generalnie, powinno byc ok na pierwszy rower. Potem sam bedziesz wiedzial czy to byl trafiony wybor. Nie znajac stylu jazdy, preferencji itd, ciezko powiedziec, czy dana rama bedzie ok.

Np ja mam 188, rame 58, gdzie stack jest mniejszy o 3mm niz w tym Cubie. Chcac miec podobna pozycje z twoim wzrostem na tym rowerze, musialbym juz kombinowac z mostkiem -17st. A i tak nie wiem czy by to wystarczylo. To tylko dla przykladu, ze dobor ramy nie musi byc tak oczywisty. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mateusz30 napisał:

To zależy. Jeśli chcesz mieć agresywną aero pozycję, to najprawdopodobniej będzie w porządku

Na pewno napisałeś to o Attainie?

36 minut temu, mariasz24 napisał:

Cz rozmiar 56 w/w roweru jest dla Mnie odpowiedni?

56'ka to na 99% Twój rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, 1415chris napisał:

Tylko przy zakupie pierwszej szosy, nie majac zadnego punktu odniesienia, takie przymierzanie moze byc tak dobre jak rzut moneta.

Generalnie, powinno byc ok na pierwszy rower. Potem sam bedziesz wiedzial czy to byl trafiony wybor. Nie znajac stylu jazdy, preferencji itd, ciezko powiedziec, czy dana rama bedzie ok.

Np ja mam 188, rame 58, gdzie stack jest mniejszy o 3mm niz w tym Cubie. Chcac miec podobna pozycje z twoim wzrostem na tym rowerze, musialbym juz kombinowac z mostkiem -17st. A i tak nie wiem czy by to wystarczylo. To tylko dla przykladu, ze dobor ramy nie musi byc tak oczywisty. 

 

Dzień Dobry!

Do tej pory jeździłem rowerem trekingowym i crosowym.

Mam zamiar jeździć tym rowerem ok 2x w tygodniu po ok 50 km

Rower jest przedstawiany jak endurance.

Ze względu na  brak doświadczenia w jeździe szosówką i pewnie niewystarczające rozciągnięcie chciałbym jeździć w pozycji wygodnej przy najmniej na początku Mojej przygody z  szosówką. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem córce attaina i w ramach "poznania roweru" siedziałem na attainie w rozmiarze 56 i rozmiarowo dla mnie był OK, a gabaryty mamy niemal identyczne. Przekrok ten sam, wzrostu minimalnie mniej ale za to mam rozpiętość ramion 193... Jeszcze możesz poczekać bo na forum jest kolega który fizycznie ma o ile dobrze pamiętam 56'kę attaina.

W rozmiarze 56 to Attain to zdecydowanie endurance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mihau_ napisał:

zależy o jakiej porze dnia mierzę, powiedzmy, że 185,5, rower jest "przymały" żeby osiągnąć bardziej agresywną pozycję niż w założeniach producenta, na 58 czułem się jakbym siedział na krześle

Wiesz, ja jestem nowicjuszem jeżeli chodzi o szosówkę i na chwilę obecną myślę  o pozycji bardziej komfortowej niż agresywnej.

A jeśli wolno zapytać to jaką masz długość wew. nogi?

u Mnie 84-85 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mihau_ napisał:

A w innym rozmiarze to nie?

Postedycyjna zlepka dwóch zdań. Tak oczywiście attain to po prostu endurance.

Chociaż z mostkiem w poziomie (-17/20), bez podkładek i sterami z niskim kominem to już nie do końca ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...